TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32 HOTOVO!!!!!!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Rybak cena je 200,-Kč za vše.
JakubSDK, tímto jsem tě jmenoval vrchním mluvčím této stavby. Teď už budu říkat :Obraťte se na tiskového mluvčího :-)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Motor je hotový. Na hlavy válců jsem použil laserem vyřezávané doplňky.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Před Vánocemi nebylo moc času na modelařinu, protože jsem dělal model tahače s nákladem 1:1 :-) a váhou 200tun tak toho moc nepřibylo. No a teď je čas tak něco málo přibilo. Příslušenství za kabinou, kryt, držáky nádrží. A teď hurá na nástavbu a kabinu :-)


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Menší report z nástaveb. Nástavby budou uzavřené kromě poslední, tu bych chtěl udělat otevřenou. Vystužil jsem podlahy a boky kartonem, aby byly tvrdší a nepropadávali se. 1 skříň na pohodu bez problémů. U druhé doporučuji nepospíchat u té části, kde jsou blatníky samostatně bez výztuže. Bohužel se mě e podařilo ohnout a už to není ono..... Jinak stavba taky v pohodě.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Kabina. Stavba je bez záludností a problémů. Nechce to pospíchat a pracovat pomalu. Použil jsem laserovánky, což urychlilo práci a pohodu. Nejdříve jsem slepil střechu. Na vyztužení jsem ji podlepil kartonem. Tam vznikne ale potom úprava dílů 55d a to tak, že je zapotřebí na boku ořezat lemy pro nalepení bočnic. U výztuže střechy je zapotřebí počítat s tím, že musí být o 2mm menší kvůli nalepení bočnic kabiny. Dále jsem pokračoval boky kabiny a to tak, že jsem začal bokem u řidiče, pak jsem nalepil předek, pak bokem u spolujezdce a nakonec zadní část kabiny. Poté jsem nalepil bočnice interieru. Jako poslední díl jsem lepil střechu a to díl 55d. Ještě jsem dodělal prostřední díl nástavby.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Dnes jsem začal lepit a dávat dohromady interier kabiny. Narazil jsem na jeden problém a to s dílem 55f Tento díly je menší a nepasuje na spodek na podlahu. Doporučuji díl rozstříhat a napasovat jednotlivé díly po rozstříhání na místo určení. Chybějící bílé místo jsem nahradil z náhradní plochy okopovým plechem. Na zadek kde je vidět bílá plocha nemusím nic lepit to nebude po usazení vidět. Ještě jsem slepil zadní polici.



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Dal jsem dohromady interier kabiny. Práce v pohodě a bez problémů. Jen mě naštvalo to, že jsem malinko zblbnul před spolujezdcem a sedačkami uprostřed přidržovací trubku. ale v konečném důsledku to tak vidět není.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek [url=http://www.papirove-modely.cz/galerie/f ... oto=260602] Obrázek[/url
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Intarier na místě zalepen a jen tak cvičně jsem dal zatím dohromady co mám slepeno. Roste to pěkně potvůrka podivná.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
maggi
Příspěvky: 153
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od maggi »

Ty jedeš jako k ohni.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Ne ne já jedu do Hořic :-) do Milety k ohni :-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od kaktusak »

Ten model bude neprůstřelný , když je tak podlepený :D . Hraješ se s tím náramně a bude to určitě super model . Tomu říkám poctivá práce .
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Kaktusák díky moc. Uvidíme jak se bude dařit dále včera večer se mě podařilo slepit kola. Jednu úpravu jsem udělal a to tu, že jsem je zůžil o 2mm na 12mm šířku dezénu. Mělo by to pak být podle skutečnosti. Kola jsou zkusmo osazená na podvozek. Asi jsem se zapomněl zmínit o tom, že jsem upravil světla jako plastická se žárovkou. :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od Ričmond »

Rozhodně koukatelné :) Ten výraz toho malého (předpokládám syna) hovoří za vše :D
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Jo jo když to Ríša viděl tak si naslintal do domácího úkolu z češtiny a musí to přepisovat :-)
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: TATRA 815-7 CAS30 Wiss/ PMHT /1:32

Příspěvek od vašekh »

Dnes jsem se pustil do poslední části nástavby, kde je umístěno čerpadlo. Jak jsem avizoval tak obě rolety budou zavřené, akorát zadní výklopné budou otvírací. Jak jsem zjistil tak pravá úložná schrána je propojená s čerpadlovým prostorem. Obě rolety jsem zevnitř podlepil kartonem a to samé jsem udělal i s podlahou 79f zevnitř. Celkově se nástavba pěkně zpevnila. A aby toho nebylo málo tak se mě zdálo, že podlaha čerpadla díl 80 by se kroutila tak jsem ho také podlepil 1mm. Tím pádem jsem musel upravit díl 80b, který jsem zmenšil od vrchu o 2,5mm aby tam pak nástavba pásla. Samozřejmě jsem musel upravit i díl 80d a to jsem ho zúžil o 1,5mm, aby se vešel k podlepené roletě. Podlepení rolety na pravé straně nebude vidět.



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“