Z-37 / Atanas Petkov / 1:48 a Z-37T (Z-137) / vlastní úprava

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Dyk
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26.9.2014 9:55

Z-37 / Atanas Petkov / 1:48 a Z-37T (Z-137) / vlastní úprava

Příspěvek od Dyk »

Ahoj, protože je to můj první příspěvek tady na fóru, tak Vás trochu otrávím hned na začátek svým úvodem. :D

Papírovému modelaření jsem se s nadšením věnoval cca od 7 let. Postupně jsem lepil všechno, co se mi líbilo a přišlo mi pod ruku: Miniboxy 1:100, 1:300, stavební techniku, městskou památkovou rezervaci (když mě nebavilo dělat autům kolečka), leteckou techniku a vůbec skoro všechno z ABC. Potom přišla etapa plastikových modelů a počítačových simulátorů.

Teď se k papírovým modelům s nostalgií, ale o to větším nadšením, vracím. Nelepím nijak obdivuhodně, ale jsem se svými výsledky spokojen a baví mě to. Konkrétně tohle myslím stojí za to se podělit.

Původní model mi poslal kamarád v .pdf podobě, našel ho na internetu a podle QR kódu jsem zjistil autora: Atanas Petkov. Na internetu jsem našel pouze stejné dotazy: Kdo je to Atanas Petkov, co je to za firmu a kolik model normálně stojí a kdo ho prodává? Nevím. Nechtěl jsem ho ukrást, ale nemůžu se původu nikam dál dopátrat. Snad mi tedy bude odpuštěno.

Z-37 Čmelák OK-HJC tj. původní vystřihovánka přemalovaná a vyretušovaná na Štefana (původní vystřihovánka obsahuje maďarské a slovenské imatrikulace a barvy)
Z-37T Turbo Čmelák OK-UJI tj. překresleny a doplněny díly ve kterých se liší od klasického Čmeláka
Podkladní stojánka - dvě vrstvy kartonu, slepeny dvěma vrstvami izolepy (je možné složit na velikost A4) tráva jsou koberce a posypy od mašinek H0 (Noch), zabetonování ok je z nějakého tmelu na stěny pokojů a barvy na plastikové modely na tom. Samotné panely jsou z neupraveného kartonu.

Modely by asi zasloužily pořádné vyretušování barvičkami, ale na to míchání si zatím netroufnu. Tak a konečně už fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Dyk dne sob 27.9.2014 8:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Z-37 / Atanas Petkov / 1:48 a Z-37T (Z-137) / vlastní úp

Příspěvek od Vojta Č. »

Hezký éra, fajn úvod.
Tak já to tady nechám do doby, než někdo dokáže, jestli, kde a jak je ten model ke koupení / stažení.
Zdá se, že ani na papermodelers.com o tom nevědí víc :)
Atanas Petkov
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21.1.2015 15:27

Re: Z-37 / Atanas Petkov / 1:48 a Z-37T (Z-137) / vlastní úp

Příspěvek od Atanas Petkov »

Hello, Dyk ! I'm Atanas Petkov and I'm the author of the paper model of "Z-37 A Cmelak" 1/48 scale and other models. Please, look in my QR-code and there is my name and my e-mail . I'm not a modeller and because of that I'm not regestered in model sites and forums, only here to answer to you !
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“