Co Vás nebaví při modelaření ...

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od komar »

Ahoj,
takové téma tu asi nemáme ... ;) Pracovní název: " Co, nebo kdo vás při patlání vytáčí jako závodní auto do červeného "

Modelaření je tak pestrá činnost, že se určitě u každého z nás projeví fáze neoblíbená, kterou buď nemáme úplně v malíku a není to ten pravý šálek kafe, nebo je to příliš stereotypní ( okýnka, kolečka, kolečka, okýnka) a zdlouhavé nebo třeba retuš... - ta dává zabrat mně :roll: , či podlepování, výřezy, vystříhávání, drátování, zasklívání, lakování, motání trubiček atp... :mrgreen: Málo toho není... :twisted:

A teď vám do toho zazvoní telefon, vypadne proud, vpadnou opilí kamarádi, rozplácnete si dílek mezi stehny, když padá ze stolu...

... a co se tím dá dělat, jak proti tomu bojovat ?
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od JoseFxx »

Nebaví mě nad modelem přemýšlet, náladu mi pokazí když na modelu něco nesedí a musím ho upravovat. Prostě takové dodo (dodělej/domysli doma)
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Schumy.0003 »

Mě nebaví kola,
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Ričmond »

Já taky moc nemusím kola. A takovou tu tatráckou rutinu - podvozek, ale ty nástavby zase pak už stojí za to :)
Taky se mi stávalo, že mám po krk třeba vojenské zelené (nebo jiné barvy), tak jsem začal pracovat na 2-3 modelech najednou a střídám to :)
vojta78
Příspěvky: 858
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od vojta78 »

Kola jsou celkem v pohodě, taky retuš, i když namíchat odstín mi trvá dlouho.
Též jsem se naučil, stejně jako Ričmond, pracovat na více modelech. Pokud narazím na problémovou část modelu, radši ho dám na bok a pracuji na něčem jiném, a počkám až bude lepší nálada.
Na stavbě mě asi nejvíc nebaví drobotiny. Jsem sice hodinář, a mě bych být zvyklý na maličkosti, drobotinky mi dělají problémy ( a to se chystám na Bismarck :D ).
Další je drátování (u DANY jsem si ho užil až až), motání úzkých trubiček a taky prach na zasklení (zevnitř). Ať dělám co dělám, pokaždé po sestavení je tam docela bordel. Na posledním dokončeném modelu je to dost znát.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1687
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Lukáš »

Co opravdu nemám rád, je dráteničina. Tu vždycky odkládám, jak nejvíc to jde..
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od MDK »

Souhlasim. Dratenicina je otrava. Nemyslim samotny drat, ale ruzne dratene konstrukce, to me (kdyz se nedari) dokaze pekne rozpalit :)
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
mě nejvíce trápí práce s drátky
Ahoj
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Jirka Z. »

No, co dodat. Spousta toho už zaznělo, takže moc originální nebudu...

* Nebaví mi retuš - nevím, jestli se mi zatím kdy podařilo chytit správný odstín. A drátky jsou taky mnohdy v mém podání "výživné".
* Co s tím dělat - model odložit. Aby člověk model prostě nerozšlapal, když se nedaří, je potřeba ho komplet zavřít do krabičky a dělat chvíli na něčem jiném.
* A co mě vytáčí do ruda - když se deset minut tvaruju s nějakým dílkem velikosti několika milimetrů. Pak ho vezmu do pinzety a on mi vystřelí kamsi do nenávratna... :lol:
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Lucas80 »

Konkrétně u formulových vozů mě absolutně nebaví dělat propracovaný brzdový systém (pokud ho tedy model nabízí) a takové brzdové třmeny jsou vyloženě piplačkou na celý den. I když ve výsledku to pak vypadá jako skutečné brzdy, má to plastický tvar a je to lepší než nějaká malovaná imitace. Snažím se toho zbavit co nejdřív, proto takové brzdy dělám zkraje stavby hned po kolech.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od BalvieM »

Vyřezávání silně podlepených dílů,když se v nejlepším karton roštejlí, co jich poslední dobou je a jak je psáno výše, dráteničina, tu si také nechávám na někdy .
mulda
Příspěvky: 204
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od mulda »

Pásy...
berkl
Příspěvky: 63
Registrován: stř 25.12.2013 19:30

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od berkl »

Mě by asi vytáčelo stavět klasicky, to co je dáno vystřihovánkou. To můžu natřít škatulu od bot a tvrdit, že je to autobus. Nic ve zlém! Když vidím vaše díla , tak to asi tak má být a na fotkách je to krása. Hold, ja stavím svůj (prapodivný) styl . Kolega Lary je vytočen z vyřezávaní silně podlepených dílú. Na to mám recept.Koupil jsem "brusku" z Lídlu a tou to pomocí řezacího kotoučku jde nádherně. Stavím z pivních tácků a ty jsou fakt tvrdé, natož když jsou slepeny 4. :)
mě vytáčí snad jediné - lepidla. Hlavně vteřiňák je lahůdka. Když má lepit , nelepí , ale jak někam nechtěně ukápne, tak drží a nastupuje řezání. :)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od Tomys »

Nebaví mě to všechno.... totál KOPR....
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Co Vás nebaví při modelaření ...

Příspěvek od IceZero »

Tomys píše:Nebaví mě to všechno.... totál KOPR....
Jo tak proto jsme od Tebe dlouho nic neviděli :lol:
Jinak u mě je to retuš taky ale hlavně je to dík mizerným očím, takže nikdy nepoznám rozdílý odstín a když už se mi to povede je to totální propadák :D
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“