Dodržovat či ne?

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Dodržovat či ne?

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tento příspěvek je reakcí na jednu moji soukromou korespondenci v SZ.

Diskusní forum je "soukromá" aktivita, tj. nikdo nemá automaticky vymahatelné právo na členství. Snad jen kdyby byl někdo diskriminován na základě rasy, pohlaví, náboženského vyznání atd. Jsou zde definována určitá pravidla chování, která se snaží tým adminů a moderátorů vyžadovat od uživatelů. Jenže tento fakt leží některým hluboko v žaludku.

Proto se ptám: je správné abych jako moderátor toleroval uživateli prezentaci lepení modelu evidentně s pirátské kopie....nemusím od toho uživatele požadovat nafocení originálního výtisku daného modelu? Ano - mám tuto zkušenost, kdy jsem uživateli doporučil, doložení vlastnictví originálu. Daný uživatel neměl snahu mi ani odpovědět a přestal dále prezentovat modely v nejmenovaném tématu. Co si o tom myslet? No asi to, že jsem nejspíš uhodil hřebíček na hlavičku.

A prý takové chování adminů a moderátorů odradilo a znechutilo spousty uživatelů, co by zde rádi prezentovali své snažení. A spousta dalších indicií, který prý odrazují uživatele od prezentace modelů......prý to je například až moc kritický pohled zkušenějších modelářů na jejich lepení.

Tímto tedy vzniká otázka: Vyžadovat, nebo nevyžadovat dodržování pravidel stanovených na zdejším fóru? Je tak těžké pro některé jedince se podřídit stanoveným pravidlům?
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od hromadko.s »

Kdyby se k sobě lidi chovali s úctou a respektem, tak by žádný pravidla nebylo zapotřebí.
To platí nejen tady na foru.
Ale protože to tak není, máme pravidla, podle kterých se budeme řídit.
S tou kritikou je to složitější. Záleží na tom, kdo, jak, kdy, koho, co.... :?
Já si radši všechno zkritizuju sám a pak sám sobě nadávám. Ostatní se po mě už jen opakujou :D
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj Teo
za mě ano dodržovat pravidla
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od Ričmond »

Za mě dodržovat.
Už jenom kvůli nějaké úctě k autorům. Koho by bavilo tvořit kdyby viděl plné fórum kopií,že..
Pak už jenom takové drobnosti jako slušnost,poctivost..,ale na to se dnes už moc nehraje.
Díky lidem co chtějí všecko zadarmo všecko stojí za pendrek.

A pokud jdu na fórum,které pro ostatní dotuje pár lidí z vlastní kapsy,mám na výběr respektovat jejich pravidla nebo jít jinam. Podle mě víc možností není. Nejlepší je,když chce někdo změnit něco co bez něho funguje dobře:-D
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od rybak »

Jestli to má něco dočinění s tímto:
viewtopic.php?f=61&t=4103&start=15&p=56 ... how#p56246" onclick="window.open(this.href);return false;
Kde se vyjadřuje uživatel s dvěma nicky: lomax573 a allmit735. (není to náhodou zakázané?) v podobě: „výmysl duševně chorého bezmozku“ a „Takže nechápu na co si zde některé socky hrají!“
Tak já sám za sebe souhlasím s dodržováním pravidel. Pokud se otěže povolí, tak si tu můžeme rovnou nadávat do č….ů.
lakn
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 10:17
Bydliště: Častrov

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od lakn »

Podle mě, určitě dodržovat zde nastavená pravidla, když chci lepit, tak je podle mého správné vůči autorům, si jejich model zakoupit a pokud se necítím na slepení originálu máme copycentra, nebo skoro každý vlasnstní multifunkci a může si kopii pro vlastní potřebu udělat.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od Mimapnd »

Ja som za dodrzovanie pravidiel.
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od Dolly »

Ha, zdá se, že se historie opakuje - toto téma už tady přece jednou založil Standa F a vydalo na hořkou diskusi na mnoho stránek. Vše už bylo řečeno, takže už se nic nového nedozvíme.

Teda chtěl bych vidět to "množství odrazených modelářů" kvůli pravidlům na tomto fóru - fakt miluju patologické manipulátory, kteří se snaží takto primitivně vzbudit v druhém pocit viny a tím si něco vynucovat :arrow: "vidíš TEO, co jsi způsobil ! , takových zašlapaných talentů, jen a jen kvůli tobě !!!"
Naposledy upravil(a) Dolly dne ned 21.9.2014 19:08, celkem upraveno 3 x.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od pahejl69 »

Dolly trochu jsem nepochopil ty zašlapané talenty :?
A pravidla? co je na nich nepochopitelné Prezentuješ/ soutěžíš - tak originál nebo kopie z vlastního originálu.
Doma si dělej co chceš jen se tím nechlub ;)
Bylo to tu řečeno tisíckrát kdo chce pochopí, kdo né bude hledat kličky a zkoušet šíři mantinelů ;)
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od Dolly »

Pahejl69 : Nerozumím. Vyjádřil jsem se sarkasticky a s nadsázkou k úvodu vlákna. Znovu si přečti pozorně obsah sdělení a na co reaguje. Já myslím, že jsme plně ve shodě a na stejné lodi. Můj příspěvek je přece souhlasný, nikoliv opoziční.
Schumy.0003
Příspěvky: 1232
Registrován: ned 29.1.2012 19:49

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od Schumy.0003 »

Pravidla jsou od toho aby se dodržovala, a kdo je nechce dodržovat, ať sem nechodí.... Jinak to nejde..

Dolly: Plácáš tu nesmysly, TEO má pravdu.

S uděláním kopie a vlastním origo, je dobré, ale jak je to správné nevím, musí to posoudit autoři sami..

pahejl69: máš pravdu..
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od pahejl69 »

Jo uvozovky tak se Dolly omlouvám :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od Kuba78 »

group b píše: Mimochodem, z vlákna kolik toho máme v archívu :
[quote="Kuba78"ma sbirka papirovych modelu obsahuje 12 467 modelu o celkove velikosti 172 GB :-)
ale pockejte az sem lipne seznam Fajkus nebo jiny dlouholety sberatel stareho papiru, to budete cucet../quote]
kolik jich tedy máš v originálu ? Či kolik jich bylo volně ke stažení ?
[/quote][/quote]

places na spatnem hrobe kolego. Kolik ze mam doma originalu? nepocitane.. vsadim se ze sem podporil zakoupenim modelu daleko vic autoru nez ty vubec znas. nestavim, ale aspon kupuju. A ze mam i velky digitalni archiv je o me znamo.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 628
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od Kuba78 »

group b píše:já ti věřím, bezesporu máš vše pro vlastní potřebu. a je dobře že podporuješ autory. Pak je vše v pořádku. Jednou, až bude někdo po tobě prodávat pozůstalost, bude v balíku. 12 tisíc modelů už není na lepení ale spíš pro cvokaře. Třeba se tam najde i nejakej free ode mě. Staženo přes 15 tisíc, nepostavený ani jeden.
mile group b, omluv mou neznalost nebot nevim ktere modely tvoris, netusim zda se nektery nachazi v mem archivu ci ne. Nicmene kdyz uz ses do me obul a vyletela jedova slina, jiste chapes ze ji bez odpovedi po me tvari skanout nenecham.
Velikost meho archivu ti vysvetlim celkem jednoduse - proste sem roky ruzne sbiral kde sem co nasel na netu. nektere free, nektere scany placenych modelu (dovol mi pripomenout ze de iure je stazeni takoveho modelu u nas legalni, moralni stranku veci vynechme). Neni totiz lepsiho zdroje informaci pro koupi modelu nez jeho kompletni scan.. Nu a na zaklade me rozsahle sbirky sem mnoho modelu zakoupil protoze se mi proste libily. Nekdy proto ze jej chci postavit, nekdo proto ze se mi proste libi i kdyz vim ze jej stavet nebudu a nekdy proto ze chci podporit autora v tvorbe (to zejmena ceske autory veci ktere me zajimaji). Toto je pomerne znamy model zejmena z audiovizualniho prumyslu - pres plactive proklamace ze piratstvi zabiji muziku vsechny realne studie toto vyvraci a spise potvrzuji ze pirati kupuji vice nez nepirati - protoze holt nekupuji zajice v pytli..
Papirove modely jsou jen jednim z mych konicku, proto do toho neutapim stamiliony jako nekteri zdejsi pacienti kteri maji toho papiru tolik, ze neznala navsteva jejich bytu by je pravdepodobne identifikovala jako ukazkoveho adiktologa. Nicmene za ty roky sem uz v tom nejaky ten peniz utopil, treba velkou cast polske produkce kupuji "all inclusive" s lasery, kabinkami atd.. Protoze proste chci. Ve vlakne ktere citujes se mnozi prsi vlastnictvim dvaceti, triceti modelu (az na par zminovanych pacientu, zdravime Fajkuse), ja sem o nejaky ten nasobek dale a meritkem meho archivu neni jedna polozka ale jedna prepravka (dalsi stupen je jedna dodavka plna prepravek, ze MiGas :-))
Ale protoze ja se jediny priznam k tomu ze mam cast veci i v digitalni podobe, je snadne hned na me ukazat prstikem na toho kdo zabiji modelarstvi, ze? Postup do rady, nejsi prvni ani posledni.

dosti argumentum ad hominem me osoby, zpet k tematu kterym je dodrzovani pravidel.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Dodržovat či ne?

Příspěvek od JoseFxx »

Pravidlo je dobré, a zbytečné mi nepřijde.

Pokud se někomu pravidla nelíbí, chodit sem nemusi.
Zamčeno

Zpět na „Obecná diskuse“