Let C-11 / projekt / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

ahoj, tak jsem se pustil do dalšího modelu, kterým bude C-11, který byl postaven v Let-u Kunovice jako licence sovětského Jak-u 11 a byl používán k výcviku stíhacích pilotů většiny států východního bloku. České C-11 se používali v letectvu ČSSR, PL, DDR, HU, RU a AT a plán je postavit model tak aby byla možnost výběru jedné z těchto variant. Model bude postaven s interiérem a dělenými ovládacími plochami v měřítku 1/33 a přemýšlím nad tím zda k modelu také přidat dvojhvězdicový motor Švecov , protože při stání na zemi jsou kryty motoru zavřené a motor není vidět...
Zatím mám hotový model bez interiéru tak jsem vytisknul a postavil zatím model v měřítku 1/50 bez jakýchkoli úprav zatím bez podvozku a zatím vše sedí jak má

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Let C-11 projekt 1/33

Příspěvek od Tomys »

Výborná předloha..
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

tak mám malý posun. Nakonec jsem k modelu dodělal i jednoduchý motor aby se dal postavit s otevřenými kryty a trochu jsem postoupil ve stavbě. Zatím na modelu není vnitřní obšívka kterou musím dodělat a chybí některé detaily interiéru. Také lahve které jsou v kokpitu tak jsou tlakové takže asi nebudou červené ale modré. Zatím pokračuji bohužel rychleji než stíhám fotit tak to snad nevadí :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jinak jste si určitě všimli že je model stavěn pouze v barvě bez znaků. Plán je takový že znaky budou k modelu dodávané zvlášť a to CS, RU, PL, HU, BG, DDR a označení SVAZARMu :-)
Přemýšlím taky nad nějakým atraktivnějším zbarvením kde se mi nabízí 2 letadla a to OK-JIK a OK-JZE ale nevím jak velký by byl zájem a jestli by mělo smysl tyto letadla dodělávat zvlášť.
edit: ještě jsem zapomněl na Rakousko a Egypt kde taky C-11 létaly v tomto zbarvení :-)
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

dnes jenom malý update. Udělal jsem kabinku, výškovky a ostruhu k modelu

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od Tomys »

Tome,kabinku ještě doladíš aby přiléhala? Jinak dobrej progres....
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

jo kabinka byl první pokus a není přilepená. Navíc jsem poprvé zkoušel silnější fólii, která je sice pevnější ale zase se blbě tvaruje...
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

tak další pomalý postup je skoro hotová polovina křídla. Abych se přiznal tak díky tvarování a vyříznutým plochám klapek a křidélek se jedná o nejsložitější část modelu a chvilku mi zabralo než jsem přišel na postup jak to lepit aby to trochu vypadalo :-) Taky jsem zjistil že jsem zapomněl na nějaké detaily a některé se konstrukčně musí vymyslet trochu jinak aby ta konstrukce nebyla zbytečně složitá. Jinak do klapek ještě bude možnost doplnit žebra a nějaké drobnosti.... Poslední foto je pouze nasucho přiložený trup ke křídlu

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

tak křídla jsou hotové, ještě dodělat podvozek, klapky, přívod vzduchu v křídle a může letět :-)

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

C-11 je na podvozku a pro mně je v tuto chvíli hotová. Chybí dodělat strašně moc věcí ale pro moje účely to zatím stačí. Teď se zase budu věnovat kreslení abych odstranil nějaké chybičky a upravil vše potřebné.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od Tomys »

za mě dobrý
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

díky, od tebe to potěší :-)

včera jsem ještě udělal nějaké lepší fotky a začal opravy v PC. Jelikož nechci stavět stejný model znova tak upravený poputuje k testerovi a já začnu nový s kamufláží OK-JZE v posledním zbarvení kombinací šedých barev. Model bude asi jenom do mojí sbírky, případně pokud bude zájem tak udělám nějakou limitovanou edici 50 kusů.... Jinak v tuto chvíli je udělaná vnitřní obšívka v kokpitu, předělané drobnosti v interiéru, drobné úpravy na podvozku, světlo v křídle, drobnosti na křidélkách, klapkách a upraven motor.
jinak je to z mojí strany vše co jsem zjistil a snad tester nezjistí nic dalšího :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

včera jsem si hrál se znaky na C-11. Zatím jsem zkoušel jak vypadají německé a české a celkem model oživují

Obrázek Obrázek Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od bernie »

České kokardy jsou korektně situované - pochvala ;)

A jak to mají Němci, netuším. Předpokládám, že to máš v merku.

Projekt vypadá dobře - sleduji
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

dnes jsem dodělal obtisky k modelu, které budou k dispozici pro celkem 10 možností označení. Československé znaky jsem ještě upravil, protože lemování by mělo být správně bílé a pro toto označení jsou k dispozici celkem 3 možnosti včetně civilního označení aby si mohl opravdu vybrat každý :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Let C-11 / projekt / 1:33

Příspěvek od agostini »

tak jsem trochu poupravil kokpit C-11, doplnil páčky, pedály, upravil hasičáky a dodělal přístrojovky. Také jsem upravil vnitřnosti klapek na křídlech a dodělal nějaké detaily na křidélkách a výškovce

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“