Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od dravec »

Tak jsem se pustil do další Buggyry. Jedná se o model od Jiřího Vintra Buggyra MK R-08 ze sezón 2008-2009. Rád bych si postavil obě verze, ale jako první přišla na řadu verze ze sezóny 2009 pilotovanou Markusem Bösingerem.

Obrázek Obrázek

Jak je vidět na fotografiích, tak opět použije i doplňky určené k tomuto modelu.

A již k samotné stavbě modelu. Na začátek jsem slepil základ podvozkového rámu doplněný o nádrž paliva. Ale už na začátku musím konstatovat, že proti laserovýmu tisku nic nemám, ale kvalita papíru mohla být lepší. Papír po nařezání u menších dílů má tendenci se třepit. Uvidím, co to bude dělat při lepení dalších částí vozu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak to budu sledovat, model jsem nedávno koupil a rozhodně patří mezi ty které chci v brzké době lepit. Z papíru mám trochu strach, ale na druhou stranu ten laserový tisk má fakt něco do sebe :) Tak hodně štěstí ;-)
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od dravec »

Jak jsem předpokládal, tak času na lepení ubylo. Tak přicházím alespoň s malým posunem, kdy jsem stačil udělat zadní nápravu. Doufám, že o víkendu s modelem trochu popojedu. Zatím si zvykám na práci s papírem. Podle prvních předpokladů to s ním zatím jde dobře a papír se tolik netřepí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od dravec »

Tak jsem o víkendu trošku pokročil ve stavbě modelu. Sice to moc nevypadá, ale je to spousta malých dílů.
Dokončil jsem přední nápravu a na rám držáky kabiny. V přední části zalepený do rámu chladič a na horní část deflektor se soustavou chladičů. Na pravou stranu nalepený velký vzduchový filtr. Stačil jsem už udělal i motor. Tady se bohužel omlouvám, že jsem motor nevyfotil samostatně. Po zkušebním vložení do rámu jsem ale nechtěl motor poškodit a tak jsem ho rovnou přilepil na svoje místo. Bylo to totiž tak na těsno, že jsem to raději neriskoval. Proto bych pro další stavitele tohoto modelu doporučil, napřed vlepit motor do rámu ještě před přilepením malého a velkého turba. Tak jak je uvedeno v návodu to nejde napasovat do rámu. Musel jsem odstranit velké turbo a až potom dodatečně přilepit na svoje místo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od dravec »

Dnes přidám pouze malý posun, když jsem spojil turba potrubím s mezichladičem a filtrem. Následovaly výfuky opět propojené potrubím s turby.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Dravče,

jedeš parádně, taky na mě čeká až ji postavím vedle Boye ;) Z toho tisku jsem měl prve také obavy, ale jak koukám, tak je to v pohodě i na potrubí, které se mi vždy trochu loupalo... Jak ho stáčíš, navlhčíš a přes slabý drátek sroluješ?? Rozdílů o proti Boyovi je koukám tady docela dost.
Jsem zvědavý, jak bude vypadat s kabinkou :)

Tak ať se ti daří Jakub.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od dravec »

Jakube ahoj a děkuji.

Potrubí dělám klasicky, tak že ho mírně navlhčím (nasliním) a smotám pomocí kulatiny. Barva se sice neloupe, ale mírně se naruší. To že to vypadá dobře je pouze tím, že je to nabarvené. Určité změny tam jsou, ale není to až tak dramatické oproti prvnímu modelu. Hlavně se musí dost dávat pozor při čtení návodu. Protože mi připadá, že je návod pouze upravený a jsou tam drobné nepřesnosti. Ale to zas není takový problém, když sleduješ návodnou kresbu kde co patří. Na kabinu jsem také zvědavý, ale tato varianta by měla díky černé barvě dopadnout dobře.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

A ještě otázečka, jaké barvičky používáš? Protože to není vůbec poznat, že je to přetírané. Mně se na laser tisk osvědčily vodovky, ale hůře se mi chytají odstíny než třeba u temper. Jenže ty mají zase nevýhodu v tom, že se snáze stírají... Na nepapírové dílky jsem si sehnal lesklé akrylové, které na retuš nebodou to pravé ořechové. Ta kabinka se bude retušovat sama, černá a bílá barva jde vždycky dobře.

Jinak při stavbě Boye jsem se hodně inspiroval při okukování tvé stavby na KPNku, takže díky za inspiraci do dalšího kousku od pana Vintra ;)

Jakub.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od dravec »

Na barvení potrubí i jiných částí používám černý fix na textil. Dobře kryje a budí dojem, že je to laserový tisk. Rám je nabarvený akrylovou barvou.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od dravec »

Po delším čase opět menší posun. Za motor připojena převodovka a propojena ze zadní nápravou. Podvozek doplněný všemi drobnostmi jako jsou servořízení, chladič na levé straně, tlakové a palivové nádrže.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V zadní části držáky blatníků, vypínání motoru a zadní ochranný rám se světly a tažné oko. Na závěr přilepené hotové sedlo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě než se pustím do kapotáže jsem si napřed udělal kola.

Obrázek Obrázek

A konečně hotový podvozek osazený na kolech.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od dravec »

K většímu lepení se dostanu až o víkendu, tak alespoň přidám pár fotek s dokončených bočnic a zadních blatníků. Už jsem i částečně zahájil stavbu na kabině tahače. Jednotlivé celky jsem poskládal v celek, abych zjistil jak to bude vypadat. A musím říci, že to bude krasavec.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Mára79 »

Pěknej Racetruck, perfektní jsou ty bočnice kol. Pneu vypadají doslava jak gumová.
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Jo jo, Mára79 má pravdu, ty kola jsou opravdu dokonalé. Je radost pohledět na tvoje umění.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od dravec »

Děkuji, ale to není umění. Je to spousta hodin trávených lepením a zdokonalováním. Každý to dokáže stejně jako já, ale chce to trpělivost a s modelem si pohrát.
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Buggyra MK R-08 - 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Úplně s tebou nesouhlasím. Já můžu bombírovat jak chci a pořád se mi to krabatí a vypadá to divně.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“