Škoda 200RS/ ABC, MegaGraphic/ F. Sochor, M. Antonický/ 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Škoda 200RS/ ABC, MegaGraphic/ F. Sochor, M. Antonický/ 1:24

Příspěvek od Lukas »

Dlouho jsem nic nelepil, takže nevím jak to bude ve výsledku vypadat, ale pokusím dojít do cíle co nejlépe a nejpomaleji :D .

Předlohu toho modelu určitě většina Vás tady zná, ale pokud má někdo zájem si třebas něco přečíst (tak jak sem učinil i já :D), tak tu mám pár odkazů:
http://www.foltyn.cz/car/skoda180rs.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://autokaleidoskop.cz/Historie/Skod ... musketyri/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://skoda.daves.cz/Skoda_180_200_RS" onclick="window.open(this.href);return false;

a nějaká ta videa:
http://www.youtube.com/watch?v=HEB7l7WIpjQ" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=gX9EPS78pDs" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=TChapzX5_Vs" onclick="window.open(this.href);return false;

Lepit začnu až dneska večer, takže zde hodím jenom náhled na originál šmikajdy. Stavbu začnu nejspíš karoserií vozu.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Lukas dne pon 22.9.2014 17:41, celkem upraveno 3 x.
mára
Příspěvky: 208
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od mára »

Bacha při tvarování a lepení předního blatníku. Ve spoji je to dost úzké, papír je tenký a rádo se to trhá. Doporučuji podlepit aspoň kanclákem.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Lukáši,

držím palce a sedám si na čumendu ;)

Ať se ti dílko daří Jakub.
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od Lukas »

Tak aspoň něco málo slepeno:

Obrázek


Zatím se to staví celkem dobře. Trochu jsem koukal a příde mi, že některé části modelu by zasloužily menší úpravy. Především přední část vozu, kde by kapota měla být spíše více skloněná a tím se trochu snížila i maska a model by dostal takový ten více zamračený pohled :D. Potom kresba čelního okna mohla být v horní části rovnější a modelu chybí aspoň náznak výfuku. Tudíž budu muset zapnout fantazii a trochu škodulenku doplnit. ;)

Ale i přesto díky moc panu Františku za krásný model ještě více krásnější předlohy :D...

Úpravy:
:arrow: u dílu s kresbou bočních oken jsem musel odřezat jednu chlopeň, protože se překrývala s další, která byla na boku vozu
Obrázek
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od Lukas »

Menší postup:

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Jak je vidno, některé části karoserie jsem ještě neslepil dohromady kvůli lepšímu proschnutí ostatních spojů a hlavně pomalého dotvarování dílů. Trošku mi ale dělá starost spojení kapoty s dílem s čelním sklem. :?
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od Lukas »

Obrázek

:arrow: zadní část karoserie přilepena (tady jsem se docela zapotil, ale nakonec to nějak sedlo)
:arrow: opět nedolepena část kapoty a čelního skla (pořád to mi to moc nesedí, ale postupně to nějak dám 8-) )
:arrow: zhotovena přední maska a světla
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od Lukas »

Trochu to tady oživím:
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

:arrow: no jak na tou koukám moc spokojený nejsem (myslím tím mé lepení) :(
:arrow: nevím proč, ale propojení přední kapoty s čelním sklem bylo děs a hrůza (musel jsem to lepit docela pod velkým tlakem, abych je vůbec spojil a tím mi tam teď vznikla menší mezera a je také vidět chlopeň, která spojuje bok s čelním sklem, ale ta by měla jít znovu nalepit tak aby nebyla vidět)
:arrow: přes veškerou snahu se mi nepodařilo přesně naštelovat díly blatníků, tak aby seděla kresba čar
:arrow: díl přední masky je nalepen jen na bocích karoserie (přilepení na kapotu je docela jednoduché, ale když není přesně znám střed, tak je to trochu horší, páč pak musíte zde napasovat další dva menší díly nad světla)

No prostě je vidět, že jsem dlouho nic nelepil a to se asi na tom modelu podepsalo. :(

Ještě jsem si dovolil pár společných fotek s mým 1. vlastním projektem a to Škody Ferat. Je to jen zkušební rychlé slepení dílů, pro lepší pochopení tvarů a rozměrů vozu.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Tebou zmínené chyby nejsou na fotkách znát. Slepil jsi to obstojně.

Co se týče Škody Supersport, budeš dělat bilou variantu nebo černou předělávku pro film.
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od Lukas »

JoseFxx píše:Tebou zmínené chyby nejsou na fotkách znát. Slepil jsi to obstojně.

Co se týče Škody Supersport, budeš dělat bilou variantu nebo černou předělávku pro film.

Co se týče Supersportu, tak by se prakticky mělo jednat o černou úpravu, která se objevila ve filmu. Ovšem některé části této verze vozu se mi moc nelíbí, a proto přemýšlím o jakémsi mixu :D . Například bych vynechal zadní spoiler, světelnou rampu, zadní světla bych zas ponechal z originální z bílé verze...

A co se týče 200rs, tak jsem přemýšlel nad podvozkem. Ten z ABC se mi moc nelíbí a proto bych jej raději nahradil podvozkem z modelu 130rs od Mega Graphic. Ovšem mě napadal myšlenka, že bych se pokusil upravit podvozek od Vikiho (kdysi na starém DF poskytl free úpravu podvozku právě do 130rs, s motorem a interiérem). Odtud bych použil jen podvozek a část motoru, která by byla na spodku vozu vidět. Karoserie jako taková by byla zavřená.

Ovšem netuším jak vypadá podvozek 200rs právě ve skutečnosti. Proto prosím, pokud někdo ví jak se liší podvozky těchto vozů,byl bych rád, kdyby jste mi poradili. Kdybych měl hádat, tak si myslím, že konstrukčně to bude podobné, jen se to bude lišit v rozměrech? :D
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Stačí se jen zeptat :-D
V tomto měřitku se podvozek zas tak výrazně neliší. Když použiješ podvozek z rally verze.

Ohledně Supersportu můžem pokračovat přes sz. Rád ti v jeho tvorbě pomůžu.
Světelná rampa na voze být nemusí. A zadní lampy jsou stejné jak na bílé tak na černé. Ve filmu byly jen přelepeny kryty ze 120. V pár zaběrech je to vidět.
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od Lukas »

Obrázek

:arrow: chtěl bych upozornit na tiskovou či konstrukční chybu, na dílu levého zadního světla (na fotce je vidět bílá plocha)
:arrow: díly 17, 18 jsou ve šmikajdě 2x a netuším proč :D
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Obrázek
Zde máš inspirační foto
Uživatelský avatar
Lukas
Příspěvky: 112
Registrován: sob 21.1.2012 13:05

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od Lukas »

JoseFxx píše:Obrázek
Zde máš inspirační foto
No tady je pěkně vidět již dříve zmíněné jemné sklopení přední části kapoty, což u modelu je spíše rovné, ale světelná rampa by to mohla trochu schovat ;) .
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od AmatER »

Lukas píše:No tady je pěkně vidět již dříve zmíněné jemné sklopení přední části kapoty...
obávám se, že to "jemné sklopení kapoty" je se složitostí modelu pro generaci 21. století v podstatě nekompatibilní, takže je celý předek značně zjednodušen. Bohužel to tím především ztratilo ty správné proporce.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Škoda 200RS /ABC/ František Sochor/ 1:24

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Zapomínáte, že je to model prvotně určený dětem kupující si časopis ABC. Proporce sem, proporce tam......taky jsem jako dítě lepil z ábíčka a nehleděl jsem na to, jestli jestli je to proporčně správně či nikoli. Hltal jsem každičký kousek a krátil si tak svůj čas lepením.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“