Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Takže dneska jen něco maličko, a to čtyři jakési krabičky a pak jsem vše co mám zatím hotové doplnil do bočnice, která se začíná pomaličku plnit. dneska tedy přibylo jen 8 dílků. příště to bude snad lepší :-D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak jsem prakticky dokončil plnění bočních částí. Teď je na řadě jakási ovládací páka zadního střelce a sedačka pilota. No a potom se kokpit bude kompletovat.

Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Takže další drobnůstky v podobě nějaké ovládací páky zadního střelce a sedačka pilota. dohromady je to 18 dílků páka a 15 dílků sedačka.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak po delší době zase nějaký menší pokrok. Dokončil jsem zhruba kokpit a uzavřel ho. ještě zbývá dodělat sedačku i s celou konstrukcí pro zadního střelce, ale ta tam půjde osadit až později, pak kulomet a nějaký zaměřovač pro zadního střelce, nebo co je to za bazmek.Ale to jsou věci, které půjdou na řadu později. teď jen dodělám tu sedačku pro střelce a začnu se věnovat vnější obšívce trupu. Přibylo dalších 16 dílků ze kterých bude ona sedačka pro střelce a ještě nějaké přibydou

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak po dlouhé době jsem zase něco udělal na Ajči. přibylo jen 16 dílků, ale posun je vidět. Ideál to není, spokojen nejsem, ale spasovat dohromady obšívku bylo téměř nemožné. posuďte sami. Dále pracuji na sedadle zadního střelce postupně skládám konstrukci a ještě mě čeká spousta retušování a celkově ještě půjde o hodně práce.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak dneska jsem zase lehce popojel a zpracoval dalších 19 dílků. zatím jsem nic nespojoval a je to nasucho, ale trup od kokpitu dozadu pasuje neskutečně dobře. Taky jsem se bál tý koncový špičky, která končí zaoblením, ale jsem poměrně spokojen. Jinak jsem dodělal sedačku zadního střelce. bylo to peklo, je to subtilní a málo tuhý, ale dá se to.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Takže lehký posun. Podlepil a vyřezal jsem žebra křídel a centroplánu. poté jsem začal s prací na jejich sestevení. Jinak kostra křídel se zatím stává z 53 dílků.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Ahoj...

Moc pěkná práce... Chtěl jsem se zeptat, kde nakupuješ Halinského? Přímo na stránkách výrobce? Díky za info a hodně zdaru do další práce...
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Díky, že se model líbí. Hala nakupuju na Kartonmodels. A když něco nemaji, tak to seženou.
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Aichi D3A1 (Val) / Halinski / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Díky za info... A pokračuj takhle úspěšně... :D
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“