Panther G / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Jakub Lachnitt
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16.12.2013 20:44
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od Jakub Lachnitt »

Zdravím všechny modeláře zde na fóru, jsem zde nový a toto bude můj první příspěvek tak doufám že vše udělám správně.

S papírovými modely válčím s přestávkami už asi 15 let, ale vždy šlo jen o menší modely z abc nebo free modely z internetu, ale poté co jsem zavítal na toto fórum a viděl výtvory zdejších mistrů rozhodl jsem se zkusit něco těžšího. Volba padla na model německého středního tanku Panther G od GPM, jehož stavbu zde provádí i mulda a dle jeho slov se jedná o lehkého poláka ideální pro začátečníky jako jsem já. Jeho stavbu jsem pozorně sledoval a doufám že ji dotáhne do zdárného konce, protože určitě nejsem jediný který by rád viděl jeho tank dokončený.

Teď už něco ke stavbě modelu, která začala někdy před vánoci a s přestávkami se táhla až do dnes. Jak jsem již psal je to můj první polák, takže jsem se rozhodl vyzkoušet na modelu některé techniky, které jsem před tím nikdy nepoužil. Stavba probíhala vcelku bez problémů narazil jsem jen na pár nedostatků jako jsou nezapadající zuby hnacích kol do pásů (kola jsem se snažil upravit, bohužel marně :( ) a nesedící barevné odstíny na některých dílech (hlavně na zadní části modelu). Některé chyby jsem způsobil také já. Určitě si všimnete že hlaveň není úplně rovná, retuš temperami není úplně přesná (musím se pořádně naučit míchat barvy :oops: ) a celkově potřebuji doladit čistotu.
Pásy jsem dělal po vzoru Jeanussova Tigeru. Model pěkně oživili, jen ta dřina s nimi :D . Vyzkoušel jsem na nich nástřik pistolkou od kamaráda a myslím že to byl dobrý nápad, do budoucna si ji musím také opatřit. Kola jsem opatřil nýty které jsem udělal pomocí kornováků a poté je natřel temperou. Udělal jsem také držák na mg32 umístěný na věži (ten ve vystřihovánce se nedal použít) dále jsem tanku dodal nějaké to nářadí navíc, držáky pásů s náhradními pasy na věži a tažné lano.

Zde nějaké fotky, omlouvám se za kvalitu nejsem zrovna expert přes focení a pořizovat takovéto fotky mobilem určitě není ideální

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Doufám že mi Panther neudělá ostudu a bude se aspoň trochu líbit.



Název vlákna upraven dle místních zvyklostí - Název / vydavatel(autor) / měřítko. moderátor Zrzek
Uživatelský avatar
Kovář
Příspěvky: 485
Registrován: sob 21.1.2012 8:08
Bydliště: Zlín

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od Kovář »

Tož vitaj na fóru. Model je hezký, pěkně postavený. Jen tak dál....
mulda
Příspěvky: 203
Registrován: úte 13.11.2012 3:01
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od mulda »

Máš to super a na první model velmi hezky postavené. Jen tak dál :) Já jsem ten můj odsunul do druhého šuplíku, ale slibuji, že ho dokončím :).
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Pěkně postavené, pásy a kola máš perfektní. Líbí se mi to a těším se na nějaký příští podrobnější report.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: Panther G / GPM / 1:25

Příspěvek od vody »

Dobrá práce. Na 1. pokus to neni špatný.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“