Záhada stejných spz na vozech Tatra

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od JoseFxx »

Docela by mě zajímalo jak je možné, že se na dvou rozdílných vozech objevila stejná spz.
Jedná se o vozy Tatra 815 Dakar´86
Obrázek
a Tatru 815 GTC
Obrázek
Rok výroby Tatry GTC se datuje do roku 1986 a v roce 1987 doprovázela vozy Tatry na start závodu Paříž Dakar.
Na tuto věc už upozornil PavelM. Tak doufám, že to někdo objasní.
Uživatelský avatar
RAZGY
Příspěvky: 61
Registrován: sob 21.1.2012 12:20
Bydliště: sokolov

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od RAZGY »

je možný, že se jedná o stejný podvozek? pak by podle TP seděla SPZ k tomuto podvozku.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od JakubSDK »

Mám tušení, že po odhlášení vozidla se SPZka použila dále na jiné auto. Tak proto značka NJA 1168 z dakarské Tatry č.635 z roku 86 se po prodeji do Francie znovu objevila a použila na Tatru 815 GTC pro cestu kolem světa.

Jakub.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od spida »

Je to jak píše Kuba.
Protože se prodala dakarka 86 do Francie (Ecureuil) a SPZ v Tatře po ni zbyla
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od JoseFxx »

Děkuji za objasnění
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 678
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od mahdy »

To bych nepovažoval za dostatečné vysvětlení. Když se přece auto odhlásí, tak RZ ( v roce 86 to byla Státní Poznávací Značka) nezůstává a ani v roce 86 nezůstávala majiteli auta. Musela se odevzdat na příslušný dopravní inspektorát - protože jak je z názvu zřejmé, tak značka patřila státu. To je jako bych prodal svoje staré auto a RZ, protože se mi líbí si nechal a dal na auto nové. V naší zemi z hlediska zákona nemožné a nešlo to ani před rokem 89. V některých zemích to funguje, že je jedna RZ a tu si může majitel přehazovat na kterékoli svoje auto - u nás zatím ne.
Čistě logická úvaha.......
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od Ričmond »

Mně se taky moc nezdá, že by SPZ zůstávala.. Já bych to spíš viděl na přeražené výrobní čísla. To je pro ČR mnohem typičtější postup :D
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
může to být i tím,že tatrovka byla N.P?
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od rybak »

Tady je taky nějaká zmínka o značce:
http://www.k-report.net/discus/archiv20 ... hiv-4.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od V.E.N.A. »

mahdy píše:To bych nepovažoval za dostatečné vysvětlení. Když se přece auto odhlásí, tak RZ ( v roce 86 to byla Státní Poznávací Značka) nezůstává a ani v roce 86 nezůstávala majiteli auta. Musela se odevzdat na příslušný dopravní inspektorát - protože jak je z názvu zřejmé, tak značka patřila státu. To je jako bych prodal svoje staré auto a RZ, protože se mi líbí si nechal a dal na auto nové. V naší zemi z hlediska zákona nemožné a nešlo to ani před rokem 89. V některých zemích to funguje, že je jedna RZ a tu si může majitel přehazovat na kterékoli svoje auto - u nás zatím ne.
Čistě logická úvaha.......
Ono se ale nepíše, že si je nechala a dala na jiné auto, které bylo doma. Spíš ten dotyčný inspektorát použil tu značku dál..
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od JoseFxx »

Tak čekal jsem nějákej špek typu: pro jednodušší povolení cesty, použita spz vozidla, které už v zahraničí bylo.
Tak obě Tatry jsou 815 VE.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od spida »

Vysvětlení které jsem sem dal je od technického ředitele Tatry, Takže myslím že je dostatečné a není důvod v tom hledat nějakou další záhadu ;)
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od Zrzek »

A nebo za to můžou Marťani....... :o :o :o Teda pánové Vaše starosti bych chtěl mít. :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 678
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od mahdy »

Tak pokud to má spida přímo od tech. ředitele, tak je záhada dostatečně objasněná,můžeme to tu ukončit a dál se věnovat lepení.
Howgw!
Šidi
Příspěvky: 268
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Záhada stejných spz na vozech Tatra

Příspěvek od Šidi »

Na ty SPZ jsem se ptal svého kolegy, Tatrováka jak poleno. Když byl kluk prodával jeho otec auto. Šlo z Brna-města do Brna-venkova a muselo změnit SPZ. Na VB se ho ptali, jestli si nebude kupovat nové a jestli nechce si nechat starou SPZ. Nové auto si sice koupil, ale nechtěl starou, rezavou SPZ. Dostal novou. Když se Dakarka prodala ve Francii a tatrováci ji šli odhlásit, třeba jim navrhli jestli si nechcou nechat starou pro nový vůz. To je má doměnka.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“