H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukascrx
Příspěvky: 90
Registrován: pát 15.11.2013 16:44
Bydliště: Třinec

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od lukascrx »

Neskutečně čista stavba... :shock: paráda... :shock:
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Tome, ty nám doslova zraješ jako víno, ale co ty nakrájené plastové trubičky. No fuj! :D
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

to víš :D já a přiložit skalpel kolmo :) :D víš o čem mluvím ne ? :D
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím

Takže zase nějaký pokrok na té mé jak říká táta "ponorce" :D Když si vzpomenu na zimu přesně před rokem, přidával jsem sem fotky trupu Romy, no a letos tu máme další velkou "makrelu". Asi to zavedu jako mou tradici, že každou zimu splácám dohromady nějaký ten trup když jsou ty svátky tak dlouhé :) Co se týče tohoto trupu: Kostra je z laseru, a neměl jsem jediný problém, snad jen to že, celý trup byl o 4mm kratší něž kdybych použil žebra ze šmikajdy. To samozřejmě nebyl žádný problém, tři pláty jsem seřízl o nějaký ten kousek a bylo to vyřešené. Na začátku tohoto vlákna jsem sem přidával fotky jak sem vyplňoval trup kartonovými proužky. Nicméně po delší době jsem přišel na to, že jsem udělal chybu a to takovou, že jsem je lepil ještě mezi nevybroušená žebra, což byl kámen úrazu. Před nalepením obšívky je třeba zbrousit žebra, a to by se s těmi kartonovými proužky dělalo dost obtížně a nejspíš by to nedopadlo dobře. Takže většinu kartonových proužků jsem musel vytrhat. Obšívka je tedy lepená bez jakéhokoliv vyplnění. Na to jaký to byl risk si alespoň já myslím, že trup nemůžu považovat za stoprocentní a špičkový výkon, ale také ho nemůžu považovat za debakl. Dle mého názoru je to zlatá střední cesta za kterou bych se nemusel stydět. Lodní šrouby jsem musel přestříkat jelikož ta barva tisku jaká byla ve šmikajdě byla strašná. Hřídele jsou 2mm silné nerezové trubičky. Jinak okapníčky mám nalepené zatím jen na jedné straně, na druhou se vrhnu až bude chuť. Stojánek není finální, je to jen pracovní podložka, abych trup nemusel brát do ruky.

Jinak ještě podotknu, že k tomuto hroznému činu, slepit trup, mě donutil Miroslav Štefek, zde na foru se prezentuje jako Štefíno :D :D

dost srandiček, tady je trup:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Z tohohle, potahování trupu obšívkou, mám obrovský respekt. Pořád sleduji různé stavby a přemýšlím, jak to udělat, aby to aspoň trochu připomínalo lodní trup. Přemýšlel jsem o výplni polystyrenem, taky o vyplňování kartonovými nebo balsovými proužky. Rozhodně bych si netroufl nalepit obšívku jen tak na žebra. Bál bych se promáčknutí při pozdější manipulaci, či nějaké jiné nehodě. V mém případě hodně pravděpodobné.
Klobouk dolů, je to skvělý.
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Tak dost. Tohle je nějaká hromadná provokace? Najednou se tady objeví 5 obšitých trupů za jedno odpoledne, 10 nových staveb,
hromadně se tu oživují stoleté projekty - viz Váša st., všem to jde náramně od ruky, jsou tu provolávána hesla jako "co rok to hotová loď". :D

Jenom já sedím snad již věky věků nad hromádkami smetí které lepím dohromady a na dno krabiček stále nevidím.

PS - Váša, navenek opatrnost sama a on je to takový kaskadér - klobouk dolů :shock:
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

Aleši neboj :) jednou ti ty hromádky dojdou a co pak ? :D
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Až doberu tu úplně poslední hromádku? To je jednoduché. Nohy na stůl, Havanna
do koutku a budu rozjímat nad tím, že příště musím tu či onu hromádku slepit v lepší kvalitě.

Vášo, promiň za OT.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Velice tě chápu :D prosimtě co je OT ? :) :D
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

OT - anglická zkratka pro "off topic" - česky "mimo mísu". Označení pro příspěvek, který se neváže k tématu.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Tak a vím zas alespon něco nového :D však to nevadí ;)
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

No a práce na trupu nekončí :) Těchto dílů sem se nejvíce obával protože jsou hodně vidět, a nechtěl sem si to nechávat na konec abych to nějak zbytečně neodbyl. Snad se to jakš takš povedlo.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Jakž takž se tedy povedlo ... no .... :-D

Parádní práce .... !! :-)

Ta ovládací, či regulační kola vypadají jako z papíru .... ?? Jak je to ve skutečnosti? ... :-)
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Leptík :D :P
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Škoda .... :-D :-D
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“