Modely pro začátečníky

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
TenOndra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 15.7.2014 16:51

Modely pro začátečníky

Příspěvek od TenOndra »

Zdravím všechny zdejší uživatele a uživatelky,

jsem 22letý muž, resp. kluk, který hledá nového koníčka, protože už s přítelkyní nechodíme do klubů a po večerech sem tam není co dělat. Tak 10 let zpátky jsem lepíval papírové modely. Nestály za moc, ale nedávno mě papírové modely nadchly znovu. Obracím se na vás kutily a kutilky, zda byste byli tak hodní a doporučili mi nějaké modely, které jsou dobré pro začátečníky ale zároveň ne úplně jednoduché a když rovnou hodíte i odkazy na případné e-shopy v nichž se daný model dá zakoupit, budu rád dvakrát tolik.

Děkuji za odpovědi,

Ondra :) .
Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od fantomas666 »

Mrkni do sekce "modely na internetu" případně "kde co koupit" ;)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od rybak »

Kup si současné abíčko, a splácej to co je zrovna v něm. To je nejlepší začátek.
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od bh69 »

Nebo doporucuju ruzna rallye auta volne stahnutelna z internetu - jednoduche, ale pritom docela efektni, libive modely. Vyborny jsou taky modely aut od Epsonu - http://www.epson.jp/sponsor/nakajima/craft/" onclick="window.open(this.href);return false; - v ruzne narocnych provedenich.
TenOndra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 15.7.2014 16:51

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od TenOndra »

Děkuji moc za odpovědi. Všem třem. Sekci si projdu zítra až přijdu z práce.

@bh69 Díval jsem se na tu japonskou stránku. Japonsky bohužel neumím. Jak se dá určit, jaká je náročnost daného auta?
WulFgaR77
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 3.7.2014 8:47

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od WulFgaR77 »

Ahoj,
jsem na tom obdobně jako ty, také se snažím začít resp. restartovat. Poohlížím se postupně na internetu a pokud jde o ty "placené", pak jsem jednoduché modely našel u "Firebox" (nicméně to je 1:100 takže na úvod trochu mrňavý ;) ) pak tu je "Bestr vystřihovánky - jednoduché modely" a "Betexa". Obchody si dogooglíš sám ...
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od bh69 »

TenOndra píše:Jak se dá určit, jaká je náročnost daného auta?
jsou tam modely, ktere maji samostatna kola a pak modely, ktere maji kola jen "namalovana" - je to videt z fotky, nebo si proste stahni PDFko a uvidis jake jsou tam dily. Postavil jsem dva slozitejsi (ale slozitost porad neni nijak vysoka) modely, stavi se velmi dobre, vsechno skvele sedi.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak dobrej shop s modelama je třeba http://www.kartonmodels.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, prodávaj tam téměř všechno a i se tam najdou jednodušší věci z polské produkce. Případně ti tam dokáží poradit co je pro začátek vhodné. Další varianta je počkat si na nějakou výstavu, třeba v září je RMS v Rychnově u Jablonce nad Nisou a tam určitě budou prodejci s modelama a budeš mít možnost si modely osobně prohlédnout a věci probrat s kolegy modeláři, kteří ti jistě poradí jak začít.
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od Tomas »

WulFgaR77: 1:100 zdarma k vytištění na http://www.minimodel.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (resp. http://old.minimodel.cz" onclick="window.open(this.href);return false;)

TenOndra: určitě začni něčím volně stažitelným, vyzkoušíš si na tom, jakou obtížnost tak nějak zvládneš a pak podle toho bych vybíral dál. Kdyžtak mi klidně napiš, rád poradím co je k dostání apod., případně pokud bys byl z/od Brna, tak se dá i domluvit a nachystám Ti pro výběr pár modelů a vezmeš si pak jen to, co Ti bude vyhovovat. Případně "za pár korun" se dají koupit modely ze starých ábíček, to je taky cesta jak se k modelařině vrátit ;-)
TenOndra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 15.7.2014 16:51

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od TenOndra »

Tome, úplně "náhodou" z Brna už 22 let jsem :D.

Díval jsem se na modely z té japonské stránky, již doporučil bh69. Stáhnul jsem si z ní 2 .pdf, tak si vytisknu ta a uvidím, co s tím :).
WulFgaR77
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 3.7.2014 8:47

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od WulFgaR77 »

Tomas: Díky, Tome, za odkaz, určitě v budoucnu využiji ... Nicméně momentálně mám modelů dostatek ... vlastně díky Tvému/vašemu e-shopu :)
TenOndra
Příspěvky: 7
Registrován: úte 15.7.2014 16:51

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od TenOndra »

Mám ještě jeden dotaz, který vůbec nesouvisí s modely ani s tématem. Uživatel mi zde na fóru poslal soukromou zprávu, ale já si ji nemohu přečíst. Je nějaká možnost, jak se k ní dostat? Děkuji :).
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely pro začátečníky

Příspěvek od Standa F. »

Je. Coby nově příchozí potřebuješ 5 schválených běžných příspěvků - což se tímto právě stalo - a nyní už tvé příspěvky nebudou podléhat schvalování a také máš přístup k SZ.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“