Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32 / Hotov

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Dostupným kde nemusím dělat tolika bordelu :lol: .. Stačí snad tuž ne ?

Jinak jsem pokročil až na ty blatníky nějak nechtěj mrchy držet v rovině nevím proč :evil:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď mě čeká na řadu dle návodu kola a pak korba tak uvidím jak se s tím poperu :lol: .
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Čusík, máš je slepené do vrtule, takže ti rovně držet nemůžou a ani nebudou. Pokud lepíš herkulesem, měl bys vědět, že je to lepidlo, které obsahuje vodu, takže se papír kroutí. Musíš používat méně lepidla, nebo jiné lepidlo, které neobsahuje vodu (kores), nebo třeba oboustrannou lepící pásku. Vidím poslední fotky a nevím tedy, čím vyřezáváš otvory (přední nárazník), ale je to hrůza. Určitě má svůj podíl stáří papíru, ale i na držácích kabiny je vidět, že se s tím moc nepářeš.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

No on je to sken, nový papír to bude skenerem že se barva odlupuje řezal jsem to nůžkami, než jsem si koupil na doporučení odlamovací nůž... Tím mi to moc zatím nejde, ale možná velký plochy mi půjdou řezat líp než zatím malé. Ještě to popravím nůžkami a myslím si že je to dobré ?
Obrázek
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Vyprdni se na odlamovací nůž, kup si ve zdravotnických potřebách skalpel u kterého můžeš vyměňovat čepelky a uvidíš ten rozdíl. Sice se čepelkám hodně lámou špičky, ale jedna stojí cca 5,-, takže to není tak hrozný, já spotřebuju na velký model cca 2-3. Veškeré výřezy dělám podle pravítka a když je to hodně malinkaté tak to vypichuju skalpelem. Zkus to a sám uvidíš. Kdybys otvory na osy kol vypichoval skalpelem, tak to bude úplně o něčem jiném.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Tvl tak jsi říkám, že když si chci doma lepit jen tak modely, kolik věcí na to potřebuju i když je to papír :lol: :evil: .. A celý skalpel stojí kolik tak cca ?
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Můžeš si stavět jen tak, ale pak to stojí za prd a není to hezký. Ten skalpel může stát okolo stovky, pak si můžeš koupit od zn. Olfa a to už je dražší. Mám doma obyčejný ze zdravotnických potřeb a od Olfy, z 90% procent jedu s tím obyčejným. Sice se láme špička, ale i potom se dá používat a náhradní stojí jak jsem psal. Používám zásadně čepel č. 11. Odlamovací nůž mám sice taky, ale nikdy jsem ho nepoužil, protože to není ono. A hlavně, skalpel je mnohem přesnější. Já třeba otvory na osy nepropichuju, ale vysekám je skalpelem. Prakticky mi odpadá začišťování. Ani třeba nepoužívám na díly nůžky, všechno jedu skalpelem a pravítkem, proto mám takovou spotřebu čepelek a určitě se ti nebude tolik třepit laserový tisk. U spousty dílů řeším jestli použít chlopně, nebo to podlepit kartonem a lepit na tupo, do toho všeho se dostaneš, ale musíš zkoušet. Vrátil jsem se k modelaření po cca 11 letech díky tomuto fóru a hodně důkladně jsem studoval, co kluci používají za nástroje a metody. Věř mi, že moje modely šli o pár levelů výš.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Jop ale teď už nemám moc na útratu já si to časem nakoupím asi a uvidíme...
Tak korba hotová, teď se na ní budou lepit doplňky ze spoda jako držáky, blatníky, světla atp...
Obrázek Obrázek Obrázek

Je zajimavý co foťák vytáhne, než pouhé oko , ještě že je tam černá retuš :lol:
cenda
Příspěvky: 72
Registrován: ned 22.1.2012 19:48
Bydliště: Střílky (občas Kyjov)

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od cenda »

Sada skalpelů jako je na obrázku se dá koupit u některých vietnamských obchodníků. Mají ji ve více variantách, ale hlavní rozdíl je v uchycení čepele. Jedna sada má uchycení plastové (které se mi velmi rádo lámalo :D ) a jiná má uchycení z kovu. Cena se pohybuje tak do 100 kč. Ta plastová se dá sehnat i za 40 kč, ale určitě bych doporučil tu kovovou. Sám mám obě varianty a tu plastovou nepoužívám, ale čepele mi zůstaly do zásoby a navíc se netupí tak rychle, jako u klasického odlamovacího nože :)
P.S.: Sorry za velikost obrázku :D
Obrázek
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Taky řešení, za pár korun, ale výsledek je potom nesrovnatelný.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

OK Made in China :lol: ještě že je tu máme :lol: v týdnu jsi to půjdu prověřit kde co mají.. Jinak korbu už jsem nasadil na rám a retušoval jsem kde se dalo co se dalo :lol: a foťák mi zas vytáhl místa, kde jsem ani nebyl :lol: ....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Takže po týdnu zadní část hotová... Nějak jsem to dal dohromady vím, že SPZ se chová křivě... Asi jsem jí měl ještě podlepit...

Obrázek Obrázek Obrázek

Teď už mi chybí kabina a přední kola, ale to budu lepit po víkendu až se vrátím...
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Pokrok po týdnu a konečně se půjde na kabinu 8-)
Obrázek Obrázek Obrázek
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od spida »

Tak toto dílo bych přirovnal k názvu jednoho Amerikáskovo fílma.
Masakr motorovou pilou.
Jako pořád ti držím palce a ve skrytu duše doufám že se to bude zlepšovat. ;)
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Já vím dlouho to lepím, ale výsledek tomu skoro neodpovídá jen jak co a kde co :evil: .. Ale jsem rád že mi to zatím vše funguje jak má i kabina se bude sklápět :lol: 8-)

- Co se týče toho hororu stačilo mi když jsem ho viděl v 14ti letech tenkrát a na horory nekoukám :lol: , ale PC hry FPS horor si zahraji ;)
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Liaz 111.154 Dakar 1988 / Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Tak jsem vyfotil práci na kabině a trochu výsledek než to proschne ;)

Obrázek Obrázek Obrázek

Takhle model schne :lol:
Obrázek

Teď už mi chybí pár detailů a rám. Jen doufám že neudělám podobnou chybu u rámu jako u Tatrovky :roll:

Jo mimochodem musel sjem z kompletního rámu ustřihat díl 57, to je to co je pod kapotou to co drží na té špejli... Nějak sem to prve nedomyslel a nemohl bych tu kapotu pak nasunout...
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“