Tatra 815 VD 10.300 4x4 / R.Vyškovský,Albatros / 1:32 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Tatra 815 VD 10.300 4x4 / R.Vyškovský,Albatros / 1:32 Hotovo

Příspěvek od SkylineJDM »

Zdravím fanoušky Dakaru, konečně jsem si splnil sen, tuhle Tatrovku jsem ještě nikdy nelepil ale tenkrát jsem jí viděl u bratrance na poličce z papíru to mi bylo nějakých 12 let :lol: + bratranec měl sní obraz nebo to měl z Liazkou teď už nevím, který jsem mu též záviděl :lol: já měl jen kovovou plechovou Tatru cesta kolem Světa ale zpět, léta utíkali a nic až teď v posledních letech jsem si řekl, že jsi jí seženu. No chtěl jsem do 100 kč ale sehnal jsem jí za 500 kč :lol: :roll: . Takže to znamená, že budu lepit z kopie viz fotky že originál mám a lepím z kopie o 160g. Na originál jsi nevěřím.

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) SkylineJDM dne ned 6.7.2014 14:55, celkem upraveno 1 x.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od Zrzek »

Dobře, že budeš stavět z kopie. Ten originál papír je na houby (příliš silný), špatně se s ním pracuje.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Zrzku to jsem si taky říkal jak to někdo může takhle silně lepit i když chápu, že už je tam to slovo plastické vystřihovánky (opraveno díky za upozornění), ale jen přeci jsem do toho něco vrazil a nechci zkazit original ;). Fotky asi nahodím zítra, na model při lepení nespěchám 8-)
Naposledy upravil(a) SkylineJDM dne pát 27.6.2014 18:00, celkem upraveno 1 x.
Fattal
Příspěvky: 35
Registrován: úte 19.2.2013 19:15
Bydliště: Parýž

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od Fattal »

Néni tam psané "plastikové modely" ale "plastické vystřihovánky" ;-)
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Takže jsem pokročil a podle návodu mám zatím podvozek hotový, ano vím o těch nepřesností z těmi držáky i když jsem to nechal přes noc proschnout v zátěží, tak prostě nevím proč ale na model se soustředím a lepí se mi vcelku dobře jsem myslel, že ten podvozek bude těžší. No možná že těžší část teď přijde, uvidíme jak to zmáknu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na tom kotouči je ohyb, je možná nekvalitní kopie barev, že se tam ztratila barva, ale možná že to ještě přebarvím.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

SkylineJDM píše:... tak prostě nevím proč ale na model se soustředím...
Chlape ty nepřestáváš udivovat :D
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

? :shock: :roll:
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od dravec »

Pořád nevím, čemu se divíš. Nevím na co se soustředíš, ale přesné lepení to není. Už jsi dostal tolik dobrých rad jak postupovat při lepení, ale stále si to děláš podle sebe. Místo aby jsi se zlepšoval, tak stále zkoušíš něčí trpělivost při sledování tvého lepení.
Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od fantomas666 »

Možná to bude znít přehnaně, možná si říkáš, že je to "jen" papírový model. Ale věř, že pokud má k něčemu vypadat, jedná se o desetiny milimetru v přesnosti lepení ;)
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
Myslim,že tento model si i pro své nedokonalosti zaslouží pečlivé slepení.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Takže od rána lepím kabinu přitom hraji NFS World :lol: mi to jde pomalu, ale kabina je již skoro hotová a osazená na nosném rámu dle návodu. Také proběhla zmíněná a mírná retuš před lepením některých dílů nebo po slepení a i retuš rámu kde byli nedostatky myslím, že o poznání lepší...
Jenom nechápu kabinu než jsem slepil podvozek kabiny, tak jsem jí nechal pod zátěží aby se vyrovnala dole, a stejně se mi to zdá nějaké vlnité nevím kde dělám chybu jestli hodně nanáším lepidlo nebo kvalita papíru i když to asi ne, jen přeci je to 160 g

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě jedna otázka, kteří lepí hodně Dakarských kamionů, co je lepší z čeho udělat rám, já jsem si připravil hliník o průměru 2 mm , ale koukám že u toho modelu to lze udělat i z papíru, že to tu je ve vystřihovánce takže nad tím přemýšlím a nějak se nemohu rozhodnout.. díky za tipy
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od jezdec »

Chtěl jsem se zdržet všech komentářů ke tvému tvoření, ale nedá mi to.

Co se týče rámu, tak na tomto konkrétním výtvoru to bude jedno. Drát i papír budou z tvých rukou neskutečně pokroucené.
Jestli dáváš hodně lepidla, tak napiš kam, na pokroutku to ale nebude, protože na fotkách je vidět odchlíplé konce lepených spojů.
Na pokusu o kabinu je vidět, že máš velké problémy dodržet hranice stříhání (o lepení se ani nezmiňuji). Jestli to nebude tím, že se věnuješ ještě hraní. Osobně se při lepení nedívám ani na televizi jinak to stojí za prd. Chápu u dítěte, že není přesné, protože nemá ještě vyvinutou motoriku, ale u dospělého jedince je ta nepřesnost zarážející. Tímto způsobem ti nebude žádný spoj a tvar sedět.

Místo takto složitých modelů by jsi se měl cvičit na stříhání a lepení základních geometrických tvarů
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
už je dlouhá doba , když jsem tento modýlek lepil . Lepil jsem ho cca před deseti lety a byl to můj druhý model po 5 leté pauze. A též z kopie, originál mám dodnes schovaný!!Jinak bude asi jedno jak uděláš rám.
Tak to se mi dochoval do dnešní doby :shock:
Obrázek

Taky jsem mohl před focením utřít prach :lol:
Omlouvám se foceno mobilem.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Díky za rady, no nevím prostě co dělám, že to není tak jak chci já u toho třeba hraji tu hru že mě nebaví lepit v jednom kuse, udělám část a dám jsi pauzu atp., že to nechám proschnout atd.. . Jako mám docela střední prsty nejsem zas hubený člověk něco mám tak střední postavu a mám problémy občas zpracovat menší díl, nebo ho protrhnout špendlíkem (au :lol: ) takže asi tak nevím jestli je lepení jen pro hubeňoury co mají hubený prsty a umíte to dokonale já to prostě nedám je to zatím nad mé síly a hlavně už jsem nelepil nějakých 10 - 11 let :roll: ... Ještě do toho mám práci kde dělám expedienta v pekárně tam chodím dle času někdy mám na 8 - 9 hodin, dneska jsem měl krátký čas na 6,5 hodin dělat v pekárně je časově náročný a i když po půl roku asi volnej víkend to někdy chodím ráno i večer hlavně pátky :roll: takže se snažím aby model byl lepší ale prostě to nějak nejde, ale kopii znovu dělat nebudu tenhle papír mi vyjde v trafice na 25kč x 8..., protože to není A4 :roll:
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 VD 10 300 4x4 / R. Vyškovský, Albatros / 1:32

Příspěvek od spida »

Pokud tě to baví tak lep a nenech se rozhodit. Třeba to jednou přijde a dočkáme se od tebe pěkného modelu. ;)
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“