Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32/HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Dolly »

To je teda bestiální podvozek. Já ho konstrukčně neznám, tak by mě zajímalo, zda ta všechna hejbadla z papíru drží pohromadě i když se to postaví na kola a zatíží karoserií. Styčné plochy dílů jsou jistě minimální na takové namáhání. Jestli jo tak smekám a poklona.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Hezký den , opět mírný krůček k vytouženému cíli . Vytvořil sem rám , což byl trochu boj . Následovalo usazení podvozku na něj . Pro usnadnění přilepení a dodržení geometrie obou celků sem si udělal takový přípravek , což nebylo vůbec od blázna . Pak následovalo dodělání různých držáků , dorazů atp. Tlumiče sem udělal také trochu jinak , i když původně měly držáky trčat nad rám , ale zjistil sem že bych mosel upravit kabinu což sa mě dvakrát nechce . Zkrátka sem je dal jen po vrch rámu ;) .
Pro Dolly : tak určitě se snažím dělat ty styčné plochy minimální .Moc tomu také nevěřím , že by se tomu za nějaký čas neročáply kola , takže na nějaké déledobé stání to určitě podložím " špalkama " :lol: .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Vzniká z toho moc pěkný model. Převodovka je suprová a doplňky na rámu taky.
Už se těsim, jak si vyhraješ s kabinou.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Tak , opět něco . Dal sem dokopy motor , no moc sem se s ním nehrál bo stejně kabina je napevno . Menší problém byly držáky motoru . Mosel sem je trochu pokrátit aby to celé vešlo do rámu . Zbytek výfukového potrubí dopojím až to bude aktuální . No a pak už sem jen kardanem spojil motor s převodovkou . Dále bude následovat naviják a vzduchojemy . Tak zatím ;)
Obrázek,Obrázek
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Pěkný nedělní podvečer , opět malý krůček k cíli . Takže naviják spojen s převodovků ( zatím bez lana ) , vzduchojemy na místě (možná mohly být o chlup kratší ) no a přidělán zadní nárazník , eště ho ve finále načančám ( vývody vzduchu , závěs , spz+odrazky , atp. ) . Menší problém nastal pouze u vnitřní části závěsu která byla v kolizi s držákem vzduchojemů , tak sem ho ( držák vzduch.) mírně vyřízl .Tož fčíl sa vrhnu na držáky korby ;) .
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Skvělá sochařina. Smekám!
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Ten motor na tom působí až vtipně :) . Myslím, že při tom jak to tu válíš, tak jsi mohl jít i do toho motoru. Ona sice kabina není sklápěcí, ale motor by stejně bylo možné spatřit. A to odklápěcí přední maskou...

Jsem zvědavý jestli tvoji perfektní práci nakonec nepohřbí ta barva tisku. To by byla opravdu škoda!

A jinak, z čeho jsou ty čela vzduchojemů? Taky papír?
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Pro Tomáš S. : čela vzduchů jsou též papírová , v podstatě vyseklé kolečko a vytvarované vytlačením v něčem měkém (systém bombírování) . No, barva je jaká je , uvidíme jaké to bude ve finále ;) .
Pro VašekS : ale no tak Pane Mistr zas tak bych to nepřeháňal :) , ale dík .
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím Vás , stavba v týdnu pokračovala výrobou držáků korby . No upřímě řečeno trochu sem sa u toho zapotil . Jak sem sa je jal usazovat na rám , tak nastalo zjištění , že dochází k mírné kolizi s navijákem . Nastala , odborně řečeno , demontáž navijáku ( jednoduše řečeno sem to odprasil žiletků :D ) a eště sem ho asi o 1 mm snížil . No a pak už nastalo shánění přiměřeného lana , což dle mého soudu bylo nalezeno , a následná montáž .Dnes sem sa nechtěl pouštět do velkých věcí , tak došlo jen na nádrže . Ty zakulacené rohy to byla pěkná příprava na 148 . Jedna nádrž se povedla líp , druhá o neco míň líp :) . Jinak stále bojuju s odstínem retuše , stále míchám a stále to není ono ( jó bez soli to nebude nikdy ono :lol: ) , i když teď už se mě to zdá že snád jo :lol: .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Pěkný podvečer , opět menší posun . Začal sem páchat kabinu , zvolil sem trochu jiný postup sestavení pláště kabiny . Vcelku vše páslo. Pro jistotu sem dovnitř pod okna nainstaloval výztuhu z drátu , čímž bylo odstraněno menší vydutí dovnitř . Střecha mě potěšila že se nepropadla :) . Interiér též pásl , rovněž s mírně odlišným postupem instalace .No ještě dodělám drobnosti dovnitř - kliky , ohrádku a retuš a uzavřu ji .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Jo , jak to tak pozoruju eště bych měl vyleštit skla :D .
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím Vás tu všechny v novém roce . Takže za prvé - rozsypal sa mě kompjůtr tzn. že všechny foto co sem tam měl a nejenom foto jsou kde ?? No v ř... :!: :x . A ve finále eště začal stávkovat foťák takže tak .Tak a teď k předmětu doličnému . Kabina je jaksi taksi hotová , něco se povedlo lépe , něco méně lépe , ale když sa na ňu budu dívat s odstupem dvou metrů a dále tak to bude uspokojující :) .Stále bojuju s retuší když ju dělám pod lampů o.k. , jakmile ju začnu dělat pod denním světlem - hrůza . Na kabině zbývají dodělat drobnosti - majáky , zrcátka , světlomety atp. a mělo by být vystaráno . Jo eště jak hledím do kabiny tak volant mohl být níže posazený , ale pitvat ju kvůli tom nebudu ;) .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Majo71 »

Náhodou mne sa tá kabína páči. Je na nej vidieť kus odvedenej práce. Nech sa Ti aj ďalej takto darí, bude to "kolosálny" :-) model.
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Hezký podvečer , slípl sem nahrubo korbu . Upřímě řečeno chvílu sem nad návodem přemýšlal co tím chtěl autor říct :lol: , takže následně došlo k mírným úpravám a následnému rozčarování . Nejhorší bylo vyřezávání zesílených proužků bočnic . No fčíl bude následovat dozbrojení korby o různé držáky apod.
Obrázek,Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Povedená korba.
V čem byl problém?
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: Tatra 813 8x8 Kolos / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Zdravím , opět malý krůček ke KOLOSálnímu konci . Na korbu sem nalepil různé držáky a hlavně uzávěry bočnic . Ty papírové sa mě dvakrát nezdály tož sem trochu špekuloval až vzniklo níže prezentované , vcelku spokojenost . Fčíl sa zaměřím na spodek korby tzn. tažná tyč , kanistry a blatníky .
Pro VašekS : chvílu sem přemýšlal nad tým jak má být spojena podlaha + bočnice . Přišlo mě to že bočnice mají být posazeny na podlaze , což se mě moc nepozdávalo . Jednak by byla vidět řezná hrana podlahy , byť zaretušovaná a též ta šířka oproti kabině mě přišla úzká . Takže sem dal podlahu mezi bočnice čímž sem to vyřešil ;) . Jo a eště při výrobě bočnic jak sem je podlepoval , tak ty spodní sem udělal tlustší a ohrádku o něco tenčí . Následně při kompletaci vznikly v rozích ohrádky mezery , ty sem poté vyplnil , no co už sú tam ;) .
Obrázek,Obrázek,Obrázek,Obrázek

No už to začíná vypadat trochu k světu :D
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“