Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od SkylineJDM »

Takže zkouším pátý model to jsem si vybral tuhle rally klasiku Renault R11 Turbo od pana Antonického též... Je to série aut v 1:43 z ABC ;)

Začal jsem koly
Obrázek Obrázek

tu karosérie...
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od Mimapnd »

s tymi kolesa sa velmi asi neto..., ze? skus si stocit papierik tej istej sirky ako je behun, urcite to bude gulatejsie a aj silnejsie a nespuci sa ti to ked budes lepit bocnice. piaty model, spoje na karoseriu mas lepsie zlepene ale kolesa furt rovnake. kolesa davaju autam smrnc.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od SkylineJDM »

Právě že ještě nevím jak na ty kola, čím to zakulatíte atp.. nevím jakou šablonu přesně nejlíp použít to mi dělá problém no...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

Na ohnutí běhounu ti stačí něco kulatého např. štětec nebo kulatá tužka. Běhoun si položíš třeba jako já na stehno a násadkou štětce nebo tužky ho převálcuješ :lol: a on se pěkně omotá kolem ;) pak jen slípneš, abys měl kroužek a pomaličku nalepíš jeden bok a pak druhý, aby ti bočnice pěkně lícovaly...
Dělání otvorů do bočnic - já si je propíchnu skalpelem nebo nůžkami a vzniklou dírku pomalu zvětším párátkem nebo špičatou špejlí do požadované velikosti ;) jo a dírky dělám před samotným vystříhnutím kolečka... Pokud se ti kolečka povedou, tak můžeš hranu ještě opatrně a zlehýnka přejet drátkem (zahladit tu hranku), ale pouze, pokud kolečka budou opravdu povedená :!:

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od ymjr »

Pokud je to ofsetový tisk, tak běhouny jsem vždycky ohýbal přes hranu stolu. Přiložit na hranu a přejet dlaní. Ono to půjde i s laserem, akorát to bude náchylné k praskání.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Podle všeho co tady zatím SkylineJDM předvádí, bych si tipl, že nosí nějaké ty dioptrie a možná patří do podobné skupiny lidí, jako náš již známý Schumi. Tomu by odpovídalo jak lepení, tak i tvarování dílů, ale i některé reakce na věcnou kritiku..retuš není špatná. Pokud se pletu, tak se uživateli předem omlouvám.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od SkylineJDM »

Pleteš a stačí kouknout na IP adresu že sem někdo jiný ;) ...
Brýle nosím na PC a ? ;)
Lepím si modely pro domácí potřebu nepotřebuji se zase s tím puntičkařit, jen mě zajímalo jak to dělají ostatní třeba ne podle návodů zde na DFku to budu všechno pak zkoušet průběžně, časem... Tak se když tak přestanu ptát :roll:
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od ymjr »

Hele, takovej ten jednoduchej postup pro tyhle malý kolečka - bez kartonových šablon a podobných udělátek. Ale každý to stejně dělá asi trošičku jinak... mně se tohle ale osvědčilo.

- Na běhounech narýhovat ohyb zoubků
- Vystřihnout běhouny
- Přes hranu stolu (jak jsem psal výše) ohnout běhoun
- Běhoun mírně narovnat a ohnout proužky se zoubky
- Nastříhat zoubky (nůžky na manikuru)
- Vzít disk (kolečko), které bude na vnější (viditelné) straně auta.
- Naděrovat otvor pro osu
- Toto kolečko přilepit na první zoubek jedné strany běhounu - na straně s chlopní pro slepení běhounu
- Postupně po jednom - dvou zoubcích přilepit celý běhoun ke kolečku (trpělivost) a zakončit slepením běhounu. Pozor na kolmost závěrečného slepení. Pokud běhoun vyjde kratší (blbě vystřižená kolečka "za čarou"), tak před slepením zaretušovat.
- Přilepit vnitřní disk (kolečko), to už půjde úplně samo.

Celý postup se dá "fázově" posunout a dělat všechna čtyři kolečka najednou, takže to zase tak dlouho netrvá.
bronek
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 11:07

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od bronek »

SkylineJDM píše:Pleteš a stačí kouknout na IP adresu že sem někdo jiný ;) ...
Brýle nosím na PC a ? ;)
Lepím si modely pro domácí potřebu nepotřebuji se zase s tím puntičkařit, jen mě zajímalo jak to dělají ostatní třeba ne podle návodů zde na DFku to budu všechno pak zkoušet průběžně, časem... Tak se když tak přestanu ptát :roll:
ale TEO nepsal, že jsi někdo jiný. Jen, že možná patříš k podobné skupině a samozřejmě tím nemyslel nic špatného a nechtěl vás nějak ponižovat. ;)
A copak, že jsi se naučil tak rychle psát dobře česky? Tento tvůj příspěvek nějak nekoresponduje s tím, jakou češtinou jsi se zde dosud prezentoval. Že by jsi byl opravdu někdo jiný? ;)
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od SkylineJDM »

Zdravím já česky psát umím, jen prostě nepoužívám takovéto fora kromě jednoho warez fora, kde jsi stáhnu nějakou hru než si jí koupím na Steam 8-) ... , kde by se to dodržovalo jsem zvyklí psát třeba sms bez čárek, háčků atp.. Nebo na FB (facebook) říct napsat rychle kámošovi co bude jestli dem na fotbal, kolo atp... mezi kámoši to tolik nepotřebuješ. Mi na to nějak nekoukáme. Ale tady se na to kouká takže jsem se opět do toho dal... a v práci akorát píšeme do sešitu počet beden odvoz, přívoz :lol: , takže asi tak :lol:
Toť vše k češtině...

===================================================
Teď k modelu, ehm jako vždy konec jsem zkazil omylem jsem si vyhodil z ústřižky pravé zrcátko :lol: . A udělat si ho vytisknout ze stažené kopie mi to asi nedovolíte :roll: i když ono je to Rally auto a tam to potřebuje jen řidič, spolujezdec většinou jen čte jak má ject a nepotřebuje to. Takže to zas tolik neřeším, že tam chybí. Taky jsem si zapomněl na výfuk, ale už jsem ho tam přidělal (není na fotkách) .

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od JoseFxx »

Klidně si zrcatko vytiskni. Nikdo tě neukamenuje.
Ale ta věta potom mě dosti pobavila. Asi nemáš ridičák, že jinak bys to nenapsal.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od SkylineJDM »

No nemám :roll: práci mám 10 minut pěšky 8-) .
bronek
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 11:07

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od bronek »

Ale jo, to s tou češtinu chápu (že tak dnes mladí mluví), ale díky takovým to lidem skomírá kultura tohoto národa. Každý by měl být hrdý na svůj rodný jazyk a nek....t ho. Toť asi vše k tomuto tématu. :!:
A co doprovodná dodávka s podvalem - bude?
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od SkylineJDM »

Po ní jsem se ještě nedíval, ale vím že je. Tuším že na vltava.cz nebo jak to je, tam jí mají za cca 20kč tak jsi tam nakoupím nějaké modely. Josef tebe radši řešit nebudu ani přes SZ :roll:
bronek
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 11:07

Re: Renault R11 Turbo / Antonický, ABC / 1:43

Příspěvek od bronek »

No, on ten JoseFxx má s tím zrcátkem pravdu - to víš, že ho potřebuje a to hodně. Ale můžeš říct, že ho na RZ někde urazil o větev a nikdo ti nic nebude vytýkat ;)
Jinak - určitě si ten doprovodný vůz kup a postav, protože je to pěkná a povedená sestava.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“