Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32 (HOTOVO)

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od pesno »

No asi existujú :D , ja som tiež o nich nevedel ale mal som nejaké objednané u Tea a písal mi, že mi môže poslať spolu s nimi aj dezény na Sentinel. Tak som povedal že ich beriem :D . A nie som si istý, či to bude vyzerať lepšie ako tvoj model ;)
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od pesno »

Mám tu po dlhšom čase nejaký pokrok, ako som spomenul už skôr, kabínu aj korbu som prilepil k rámu a to pomocou obojstrannej pásky. Po prilepení mi medzi kabínou a korbou vznikla trošku medzera, ktorú som sa snažil zakryť záplatou, no veľmi sa mi to asi nepodarilo. Pridávam aj zopár fotiek pri nie zrovna najlepšom svetle.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokračoval som v lepení kolies. Zadné sa lepili dobre, všetko sedelo presne, aj laserom vyrezané dezény. Pri lepení predných kolies som zistil, že diel 83 (vonkajšia časť pneumatiky) by mal mať vnútorný priemer o asi 4 mm menší. Možno to bola iba moja chyba ale zvyšnú časť som zatrel čiernou farbou, tak to nie je veľmi vidno. Inak sa aj predné kolesá lepili dobre, vrátane disku tvarovaného do oblúka. Tu je zopár fotiek, aj s pripravenými blatníkmi.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: Škoda Sentinel / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od pesno »

Model je hotový (už nejaké 3 dni ale až teraz som sa dostal k foteniu :D ). Je na ňom určite dosť chýb ktoré som spôsobil ja, sám o nich viem, ale som s výsledkom celkom spokojný :) . Podarilo sa mi chytiť dobrý odtieň farieb na retuš, skúsil som si prvýkrát prácu s laserovými dezénmi a aj nitmi. Staval som zložitejšiu verziu kolies a tiež som pridával všetky doplnky ktoré vystrihovačka obsahuje. Viac úprav som samostatne nerobil. Stavba bola bezproblémová a myslím že sa tento model dá v pohode zvládnuť. Celkovo mi model zabral asi 2 mesiace času.

Fotky sú nafotené pod umelým svetlom, takže som musel na niektorých použiť aj blesk. Keď bude príležitosť budú aj fotky (možno lepšie) aj v dennom svetle :D :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“