Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Zníčen

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Zníčen

Příspěvek od SkylineJDM »

Zdravím
Tak další model co jsi chci slepit a měl jsem už tehdy slepeného je Nissánek :lol: , Nissan Primera (Camel) od pana Antonického vydání v ABC. Ještě vyšla verze Calsonic tu si slepím časem taky :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

======================================Edit 2=============================================
Takže mírně jsem pokročil. U spoileru jsem to vyřešil jinak, jelikož se mi minule odlepoval, tak jsem ho přilepil z kufru zespoda a bylo to...
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) SkylineJDM dne pát 30.5.2014 18:35, celkem upraveno 2 x.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Tak dneska jsem udělal karosérii, zase jsem tu zadní část nezvládl jako minule, ale teď jsi myslím že to mám lepší, ta minulá byla hroší :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

hele panečku, jak je to znát :lol: pár kousků si slípnul a už se do toho pěkně dostáváš a začíná to být lepší a lepší ;) jak fotky tak dílka, která tvoříš pod prsty...Jen tak dál :)

Ať se ti daří Jakub.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Zdarec, díky :lol: forum jsem prostudoval, v mozku znovu načetl češtinu :lol: jen je to pár let co do školy už nechodím :roll: a dávám se do toho opět...
Takže karosérii už mám hotovou, jen mě tam zarazil podvozek, tím že kresby trubky do sebe nepasují a ze starého modelu co jsem lepil jsi to už nepamatuji mám to vůbec správně ?


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jen doladím pár detailů, jako zrcátka, stěrač a výfuk. Pak udělám retuš co půjde...
Jen nějaký trik na kola abych nemusel střihat zuby? Já jsem tu četl návod od pana Teo (moderátora),ale to jsem nějak nepochopil z kartonu když to podlepím tak to nepůjde zkulatit, nebo to nezkulatím jak chci a bude to hranatý nebo čím to řešíte ?
:shock: ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Víš...kdyby jsi ten návod četl pořádně a pečlivě, určitě by jsi jej pochopil a fotky umí také napovědět. Z kartonu jsou jen pomocné boky kol, na které se lepí plášť a potom i boky kol...ale co už, jsi přeci jen nějaký rok ze školy a musíš se do toho zase pomalu dostat. Neboj ono to půjde, jen to chce trénink a praxí potom získáš i zkušenosti.
Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od fantomas666 »

Už jsem Ti to tuším psal jinde. Slep běhoun bez zoubků do něj sviň několik proužků jakéhokoliv papíru o síle běhounu a na vzniklou plochu po obvodě přilep boky kol ;) Bude to pěkně kulatý, bez zoubků a pevnější
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,
ty zoubky na běhounech jsou velmi dobré na procvičení trpělivosti ;) a pak tvarování a postupné lepení bočnic je zase dobré na zlepšení přesnosti...Toť můj názor 8-)
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Teo: Já to studoval asi hodinu jen pročítal pokoukával jak je to pěkně udělaný, ale v praxi sem to zatím nedělal a uvidíme zkusím na příštím modelu..
fantomas666: Tak takhle to zatím dělám ;)
JakubSDK: Jojo to je jeasný ale to jsem dělal dříve, a teď už mě to nějak nebaví, možná lenost :lol:, možná chci zkoušet něco novýho ;)

Děkuji za rady ;)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od Standa F. »

Tohle je velmi efektní autko - s papírem se pomazli, zaslouží si to 8-) .

Pro inspiraci, fotogalerie modelu, jak jej před lety slípnul Michal Kavalier:
http://www.papirovaarcheologie.cz/fotog ... y/#primera" onclick="window.open(this.href);return false;
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Standa jojo tohle je pěkný model (navíc jsem fanda japonských aut) i to co slepil Kavalier , ale tak to už vím že nebudu mít hlavně sem trochu podělal poslední kolo pořád mi nejde ty vnitřní poklice ale naučím se to snad :lol: . No až budu lepit verzi Calsonic tak budu vědět už jak na to 8-)
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od Lucas80 »

fantomas666 píše:Už jsem Ti to tuším psal jinde. Slep běhoun bez zoubků do něj sviň několik proužků jakéhokoliv papíru o síle běhounu a na vzniklou plochu po obvodě přilep boky kol ;) Bude to pěkně kulatý, bez zoubků a pevnější
Přiznám se, že já dělám zoubky dodnes. A když je vystřihovánka nenabízí, jednoduše si udělám své vlastní běhouny se zoubky a ty vlepím do originálního tištěného nebo gravírovaného běhounu.
Stále totiž nemohu pochopit, jak to všem může krásně držet po celém obvodu, když je to lepeno natupo a také že se nikomu nedostane lepidlo na tištěnou stranu bočnic (to hrozí při lepení natupo dost často). Se zoubky mám jistotu pevného a čistějšího spojení ;)
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32

Příspěvek od SkylineJDM »

Tak a dost nesnáším ty vnitřní poklice a ještě tak malý zuby to nešlo dát dohromady ze špejlí i když sem si udělal stejný průměr, letělo to bohužel do koše :evil: protože při nasazovaní se mi ty kola zmačkali no nic uzavírám a snad se mi povede další model omg ty vnitřní poklice a nasazovaní jsem nikdy rád neměl :?
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“