Jindřichův Hradec

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Jindřichův Hradec

Příspěvek od pahejl69 »

Nikdo se tu neohlédl, tedy to udělám já. Byl jsem tu poprvé a musím kluky pochválit, rozsahem spíše komorní avšak perfektní akce. Kdo nebyl určitě zaváhal za mne smekám vážně dobré.
Fotky sem dá určitě někdo šikovnější ;)
Za mne asi budu častým hostem takže ahoj příští rok Ondra Hejl.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Jsem rád, že někdo tohle téma nakousl.

Co se týče zabezpečení a organizace.......špičkové zvládnutí.

S účastí modelářů a soutěžních modelů.......nic moc....o to větší podle mě propadák, s ohledem na statut letošního ročníku "Mistrovství republiky" Pro mě jakožto jednoho z rozhodčích plus, protože jsem mohl jít spát poměrně brzo - ve 3 hodiny ráno.

Skýtá se otázka, zda by nebylo od věci počet akcí zredukovat. Ano vím, že nemám do toho co pomalu hovořit, když jsem letos zatížil kalendář, dalším pořádáním papírácké akce a to GP HB 2014, ze které ale nehodlám nikterak udělat tradici a bojím se faktu, že to po mě bude někdo chtít.

Zorganizovat v roce tři maximálně čtyři velkolepější akce by mohlo být možná přínosem. Je velice pravděpodobné, že by na takto zredukovaný počet akcí, mohli být modeláři více natěšení a nemuselo by jim vadit cestovat i přes celou republiku. Je toho prostě moc, tak jako i vydávaných modelů....vše je to přesycené, modeláři si už vybírají a nemůžeme se divit, že jejich účast je čím dál víc slabší a slabší. Ono to začíná vypadat, že některé akce budou odkázány na úpadek, tak jak tomu bylo v Litoměřicích, Prostějově a co já vím kde ještě v dávno předešlých letech, další budou mít charakter okresního významu a pár akcí s celorepublikovou působností.

Hlavy pomazané a zodpovědné se budou muset dát dohromady, aby se dokázali dohodnout, jak z této situace ven.

Děkuji za pozornost a za pochopení pár mých myšlenek, které jsem se snažil tady dát v psané podobě.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od bedatruhlar »

Zdendo,opravdu jsi přesvědčený o tom, že návštěvnost se dá zvýšit tím že se zredukuje počet soutěží?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

To je otázka, na kterou se odpovědět nedá, ani za jeden rok pořádání zredukovaného počtu akcí. Proto píšu, že je to myšlenka a je potřeba dát hlavy dohromady a tuto situaci začít řešit. Vždyť to všichni vidíme a stejné pocity má dost lidí kolem mě. Asi to chce vymyslet ale úplně jinou a novou koncepci.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Ričmond »

Tady je to sice asi OT, ale myslím, že Zdeněk má pravdu.
Takto si podle mě každý vybere to co má nejblíž a dál to až tak nedramatizuje.. (i můj případ). Za sebe můžu říct, že když si budu muset vybrat z míň akcí tak ochota cestovat poroste :)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Tomys »

Souhlas se Smážou. Bylo o nás výborně postaráno. Ale nikde nikdo. :-/ I Gora dával slevy aby něco prodal. Což sem využil a nechal se pěkně usmlouvat :-)
Taky sem názoru, ze by se to mělo zredukovat. Návštěvníci dorazí a nemají na.co koukat. Za rok nepřijdou.
Každý nadává, ale nikdo nechce tu svoji akci zrušit. :-(
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Mimapnd »

Tomys píše:Každý nadává, ale nikdo nechce tu svoji akci zrušit. :-(
Ahoj, z matematickeho hladiska, tak nech sa sutaze robia na preskacku s pauzami ... priklad, mas rocne x sutazi, videl dvoma a jeden rok bude polka sutazi a dalsi druha polka a geograficky sa to hadam tiez bude vediet nejako roztrusit aby boli vsetci kazdorocne uspokojeni...
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od IceZero »

no já se taky přidám se svou troškou do mlýnku, napřed ale poděkuju Jirkovi a jeho rodince i ostatním z Hradce za parádní organizaci jak už psali Teo s Tomysem. O komornosti jsme se s Jirkou bavili i vloni - je těžký srovnávat soutěž s Lužánkama či Neratovicema ale i tak je Hradec pro mě jednička.
pár ne zrovna nejlepších fotek je tady

:arrow: a k té debatě o redukci soutěží a počtech lidí... podle mě to s návštěvností zase nebylo nejhorší, vzhledem k počasí a ta neplánovaná vložka se zásahem HZS to zpestřila. S počtem modelů to bylo trošku horší - mohlo jich být více ale na druhou stranu také méně. Sám vím jak je to s časem těžký - já od Neratovic neslepil nic novýho taky, i tak by si Mistrovství zasloužilo větší počet modelů. Ale jak podotkl Zdenda... není to na nás spíš by to měli promyslet příslušné autority
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od kaktusak »

Krásná komorní akce , která byla organizačně špičkově zvládnutá .

Co se týká počtu modelů , tak tento " ternd " je dlouhodobější . Hold je málo modelářů . Akce bych neredukoval , protoež každá akce může nalákat další potencionální modeláře . Spíš bych chtěl větší podporu od CPM . Jde o to aby měli pořadatelé větší finanční možnosti na případné ceny . Pokud modelář váží cestu na akci a bude vědět , že dostane nějakou hodnotnou cenu tak se spíš rozhodne . Zrušit nějakou akci vpodstatě nejde , protože , když si organizátor postaví hlavu , tak mu nikdo nemůže akci zakázat .

P.s. možná by stálo tuhle debatu otavřít v obecné diskuzi a tady nechat jen reakce na samotnou soutěž
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Tomas »

Jen poznámka - spousta modelářů ani netuší, že se nějaké výstavy či soutěže papírových modelů konají - z vlastní zkušenosti, když se bavím s lidmi, co si třeba přijdou osobně pro model apod. A co se týká samotného soutěžení, hodně limitující je fakt, že je nutné přihlašovat modely do soutěží v pátek večer - v podstatě pro lidi, kteří nejsou místní či z modelářské komunity (kde se vždycky nějak domluví dovoz či soutěž v zastoupení) je to věc, kvůli které se soutěže nezůčastní (pomineme-li ten efekt, že ani často nechtějí modely vystavovat natož soutěžit, často si nevěří že by mohli uspět). Samozřejmě vzhledem k tomu, že je nutné udělat hodnocení modelů rozhodčími, což by bylo v sobotu asi docela nereálné zvládnout při tolika kategoriích, chápu proč je přejímka den předem. Je to jen obecná poznámka k diskuzi.
Uživatelský avatar
Rado Radevicz
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 8.3.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Rado Radevicz »

Na akci jsem byl také, organizace byla velmi dobrá, lidí přišlo opravdu málo. Jindřichův Hradec je hezké město, tak jsem to vzal jako výlet, škoda jen toho počasí.

Vypadá to že velká část problému by mohla být v propagaci nejenom jednotlivých akcí, ale papírového modelářství celkově. Je sice několik míst na internetu kde se dá najít informace o akcích, ale tu si musí lídé najít sami. To ale není o propagaci, pouze o tom jestli někoho zrovna napadne nějakou papíráckou akci hledat nebo spíš že něco někde náhodou najde.

Pořadatelé by se měli snažit informaci o akci dostat do regionálních rádíí, TV a tisku, ono to vyzní možná trochu " profi ", ale není to nic neobvyklého, nic nemožného, dělají to běžně organizátoři jakékoliv akce.

Jinak celkově by se modelařina měla lidem připomenout, sice je tady pořád ABC, ale to nestačí. Dětské TV pořady, nebo pořad v rádiu udělá hodně. Problém třeba není v tom, že vychází hodně modelů, jen je na ty modely málo lidí a ten kdo zrovna internet nemusí, a těch lidí je ještě pořád hodně, tak o nich vůbec neví. Lidi by se mohli po letech k modelařině začít vracet, jen je potřeba jim o tom dát vědět, popostrčit je 8-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Daniel »

Opravdu velká gratulace a poděkování všem, kdo tuhle akci připravili (připravují) - bylo to SUPER !!! 8-)

I když OT zkusím i já přidat svůj názor na ten "nízký" počet modelů. Nemyslím si, že jakákoliv redukce soutěží přispěje k větší účasti na zbývajících. Nebo si někdo myslí, že když se nebudou konat Lužánky, tak to všechno přijede třeba sem k nám na jih ? :roll: Myslím že ne - je to totiž o poloze místa konání, které dává předpoklad k vyšší/nižší účasti modelářů kvůli spádovosti a tudíž cestovních nákladech a chuti modelářů cestovat leckdy přes celou republiku .

Spíš bych viděl cestu v tom, že do soutěže by se daly modely přihlásit i v sobotu ráno - třeba do 10 hodin. Potom by se ohodnotili a za tři hodky se můžou psát diplomy (u líbí-nelíbí si myslím problém se zvládnutím nenastane, u bodovacích by to bylo možná na hraně).

Ale hlavně to chce, aby všichni modeláři, kteří na akci přijedou (at už v pátek, nebo jen v sobotu) sebou přivezli co nejvíc modelů. Nejde o to že jsou "okoukané" - to platí jen pro lidi, kteří navštěvují DF a jezdí po soutěžích / výstavách. Ale návštěvníci, kteří se přijdou podívat ze zvědavosti, toho chtějí vidět co nejvíc a netuší, jestli je ten slepený model novinka nebo už má za sebou pár sezon.

Dan
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od pahejl69 »

Ano Daniel má více méně pravdu, jen hodnotit modely dopoledne by byl asi problém. Ale ano vozte nám modely pro nemodeláře ať to vidí a stanou se stejně ujetí :D
Za pořadatele se k tomu přimlouvám, když by nebylo místo tak se nevybalí ;)
Jinak klukům velké dík já si to užil. I komorní akce mají kouzlo a asi se stanu častým hostem.
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Lepič »

Právě jsem si přečetl tolik chvály, až jsem se z toho orosil. :oops:

Ale tak dokonalé to nebylo, podařilo se nám vyrobit dvě zásadní chyby, o nich se zmíním později.

Teď bych rád reagoval na slova o modelářské a divácké účasti.
1) Propagace: Do ABC, Jindřichohradeckého deníku, Jindřichohrackého týdeníku, místního reklamního měsíčníku NEON a do místní televize jsme posílali plakát a informace o soutěži s prosbou o zveřejnění. V deníku vyšly asi tři řádky mezi jinými akcemi, v týdeníku to bylo o něco lepší a v Neonu, kde se každá inzerce tvdě platí, věnovali celou stránku informaci o soutěži a o kroužku papírových modelářů na DDM. Co bylo v telelvizi nevím, neměl jsem čas to sledovat.
Na internetu to bylo zde, na stránkách DDM, na hradeczije.cz a přátelé z KPMJH to dali i na svoje stránky.
Plakáty byly jako obvykle týden před akcí na oficiálních městských plochách, další roznesli kamarádi po ochodech, okolních obcích a jeden visel i na MěÚ.

2) Účast modelářů a počet modelů: Po sedmiletém stoupajícím počtu soutěžních modelů byl letos poprvé mírný pokles, myslím že to bylo přísnějšími pravidly pro MR, počty osobně přítomných modelářů nesleduji, ale řekl bych že letos byla o něco větší účast než loni.

3) Veřejnost: Papírové modelářství, jak asi všichni víte, není masovým sportem a asi nikdy nebude středem zájmu masmédií, takže buďme rádi za každého kdo se při souběhu několika různých nabídek přijde podívat právě na nás a vezme sebou rodinu. Navíc v tak krásném počasí jaké bylo právě tento víkend.

4) Odměny pro vítěze: Tady je to o penězích asi nejvíc, protože nemáme žádného bohatého sponzora jsme odkázáni na to co kde seženeme nebo dostaneme od prodejců na místě, nebo od CPM. Další modely do "fondu odměn" doplňuji z vlastních zásob. Medaile a diplomy financujeme ze startovného. Pro srovnání, mezi místními plastikáři je několik majitelů firem a dají dohromady pár tisíc na nákup krabic s modely, ty ale dostávají pouze děti, dospěláci dostanou nějakou symbolickou tretku, v JH růži z nerez plechu, v Písku hromádku písku na podložce a v Týně keramický střep.

A teď co dál ?

Pokračování příště, dnes už mám po večerce a přestává mi to myslet.
Dobrou noc.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od fox »

Jen trošku k tematu z redukovani akci z meho pohledu. Ty ktere maji perspektivu preziji, ty ktere ne se zredukuji samy. Osobne, pokud by byly i treba jen 2 souteze rocne, napr. V Ostrave a Plzni, tak jedu do Ostravy a do plzne ne. Protoze je to pro me daleko a ikdyz pominu vzdalenost, tak casove.
Jindruchuv hradec sice nemam az tak daleko, ale termin v kvetnu uz je pro me nevyhovujici. Takze ono to jde ruku v ruce vzdalenost od modelare + termin.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“