Jindřichův Hradec

Výsledkové listiny, fotografie a postřehy ze soutěží a výstav papírových modelů
Šidi
Příspěvky: 268
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Šidi »

Budu se opakovat, ale tradiční výborný servis Paní domu Veroniky. Krásná rodiná pohoda celé soutěže. Krásné město s možností navštívit mnoho památek a zajímavostí. Ať žije Jindřichův Hradec 2015.
K připomínkám:
-CPM vám nic nedá, nemá z čeho, musíte si poradit sami.
-Jako reklamu musíte zabít nějakou "spjevačku" a přikrýt ji plagátem akce, pak televize Nova a ví o vás celý svět.
-Kdyby se akce pořádala až v sobotu v 10, museli by jsme z Brna vyjet vlakem v 1 hod. A to není ani čas na přejímku. Ten kdo vypisoval někdy kolem stovky diplomů, tak ví že za hodinu to nastihne.
-Mezi pořadateli je dohoda, že se žádná soutěž neruší z vyšších míst. To by musel být moc velkej pr...r.
-Leszek si mě vzal stranou a řekl, že málo modelů máme proto, že mohou soutěžit jen nové.
-Navrhuji aby se mohlo na MR vybírat z pěti modelů tři nejlepší, všechny mladší jak jeden rok.

A proto vesele do dalších akcí.

Málem jsem zapoměl na vynikající elektronickou přihlášku, která urychlila registrace modelů.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od JoskaM »

Šidi promiň ale:
Šidi píše:....
-CPM vám nic nedá, nemá z čeho, musíte si poradit sami.
......
Jo to je něco co se mezi modeláři občas řeší a nejen.
Kam tedy jde ta stovka-ročně, kterou občas modeláři platí?- já už na to rezignoval a to jsem vyhazoval 200, ale . . .

K čemu tedy CPM je? Tak ale máme ho, no. asi jako slepé střevo. Máme ho a občas jsou s ním problémy.

Jinak k redukci a návštěvnosti výstav. Chtěl jsem to už napsat a napíšu to.
Prostě zabít dva dny výstavou, cestou atd. asi to opravdu za to nestojí - nebo stojí nákladově moc, nebo máme jiné povinosti. Každý si výmluvu najde. Ani já nebyl loni v Nera. prostě i přes znalost termínu byly jiné priority. Však Ostraváci nejezdí do Prahy, nebo JH a naopak. Jsou kluci kteří pro to obětují více, kluci z Kyjova - jo jsou to tahouni.

Možná jsem už pohodlný a spát prostě ve spacáku někde v koutě, následně vstát, nemoci se kloudně umýt a ta snídaně, popř snídaně, blbej horkej čaj - já vím nikdo mi nebrání si vzít hotel. . . . .

Řešení pro to nemám a fakt nevím co by mě mělo motivovat - cena? komfort, něco nového...Já vím, že tím co jsem napsal, asi pořadatelům moc nepomohu. A nezbývá než jim poděkovat a mít s námi trpělivost? - s malými aby dorostli a rodičema aby je na výstavy brali, a s námi dospělími, že to prostě naše povinost není, ale rádi ji využijeme. Je to holt naše právo, stejně tak jako vaše výstavy pořádat.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od pahejl69 »

Z peněz CPM se třebas platí část pohárů pro mistoství - ligu ;) , No a tak budou akce menší a akce větší obojí mají sve ;)
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od fox »

No, to je další co vzpomenul Šidi. To, že nemůžu příští rok soutěžit s modelem na mistrovství republiky, protože jsem s ním soutěžil letos )at sem vyhrál nebo ne) To je z mého pohledu kontraproduktivní. Já myslel, že v cpm jsou modeláři. ti by mohli vědět, že za rok se podaří soutěžní model postavit jen hrstce modelářů. Proč bych nemohl na mistrovství soutěžit s jedním modelem třeba tři roky?
Z kterých 5-ti modelů? Od jednoho modeláře? A všechny mladší jak jeden rok? Tak to může splnit tak brzda, bernie a teo s formulkama. Ale ve velké dopravní? Nebo snad v lodích? To nejde! Nestíhá se jeden model z mistrovství na mistrovství a ty by si chtěl vybírat z 5-ti? Mladších jak jeden rok? Utopie!
Šidi
Příspěvky: 268
Registrován: úte 7.2.2012 18:49
Bydliště: Brno - Lužánky / Bystrc

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Šidi »

Ahoj, než se začnete rozčilovat tak by ste si měli přečíst pravidla. Do MR můžete dovést 4 modely, ale výsledek MR se určuje ze
3 lepších modelů. Můžete soutěžit i s jedním, dvěma, třemi. Nevím, kdo Tě informuje, ale Ostravaki jsem viděl v Praze i J.Hradci i Dubenci i Neratovicích. A v Brně taky.
Pravidlo nových modelů, byla reakce na vození "starých šunek".
Se starými modely se může soutěžit v lize, tím se MR od ní liší a je bodovaná.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od JoskaM »

Foxi, i kdybych měl 5 super lodí, tzn, 5 modelů velikosti cca 1 x 0,2 x 0,5 m - vynásob si to pěti a přidej k tomu nějaký obal, tak je to na dodávku.... o křehkosti nemluvím.
Když by se to vzalo jinak: kdyby každý ten model, co je tu vidět, soutěžil tak ono by to šlo. o těch modelech, co vznikají bez prezenací tady na foru ani nemluvě. Když vezmeš modely jen tak na výstavu jako nesoutěžní, taky super - třeba ti ho ohodnotí diváci. Podívej se na tigra co tahají Poláci furt. Druhá věc jsou poškození. Znám nejednoho modeláře, který se spálil a proto model na výstavu nevezme. Velké škody!

Ondro - pak jsou slova Šidiho asi mylná....nebo kde vzali kluci na poháry....pak bych to "nic" asi Šidi nepsal.

Jinak známe i slováky, co jezdí, že, ale i těch je na prstech jedné ruky, ti nás-vás 2x nevytrhnou. Asi žíjí modelařinou více než zbytek světa.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od fox »

Dobře. Můžu dovézt 4 modely. Ale když je dovezu letos, nemůžu s nimi soutěžit příští rok. A to je dle mě ten hlavní kámen úrazu, že konkretně na MR dojede málo modelů. Uvedu příklad: Mám sice postavené 4 pěkné modely, které by se mohly ucházet o body v MR, ale jelikož jsem je měl už na minulém MR tak je tam v podstatě můžu dovést jen na výstavu, ne do soutěže o body v mistrovství!! Aspon tak to chápu z pravidel, které jsem četl tady na foru.


Co se týká ježdění napříč republikou. Nepopírám že spoustu lidí pendluje za výstavami. Co jsem tu zmínil já o tom ježdění, bylo myšleno za mé situace. Mám už dopředu vytipované asi 4-5 soutěží na rok. Víc nejsem časově schopný objet. Jsou lidi, kteří časově zvládnou všechny.

P.S. možná by bylo fajn, kdyby některý z moderátorů tuto diskuzi přesunul do obecné ať nehýzdíme vlákno v ohlédnutích za akcemi. Díky
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Tomáš S. »

Nuže ať je co uklízet.

Rušit akce podle mě není správné. Nováček nepojede na poprvé 100km někam na "veeelkou" akci. O těch větších se může dozvědět právě z těch menších, které má blíže.

Pokud mají menší akce přitáhnout co nejvíc nováčků, tak by posunutí uzávěrky i na sobotu nebylo špatné, ovšem s tím by mělo souviset i seškrtání kategorií. Třeba tak, že by se zachovaly věkové kategorie, ale dál by se členily jen na "malé objekty a techniku" a "velké objekty a techniku". Výsledný počet by byl pak 4x2x3 tedy 24 umístění + třeba divácká soutěž, takže 25. Ale šlo by ještě dál škrtat, třeba když se za mladší žáky neobjeví žádný "velký objekt a technika" a podobně.

Pak mě ještě ještě zaujalo to co psal Tom "Darebáček" a to, že se o akcích neví. Co kdyby pořadatelé akcí vytvořili malý letáček, A6 s přehledem konaných akcí za rok? Bylo by to tam vypsané tak jako tady. Ten by se nechal vytisknout za uspořené náklady, které popisuji výše. Tento letáček by se pak podstrčil prodejcům s eshopem a s prosbou aby ho přikládali ke každé objednávce.

Co se týče mě tak mi stačí stabilní a jisté 3 akce za rok. Pokud bych to měl vyjmenovat místy konání, tak Brno, Uherský Brod (nejisté), znovu ob rok Brno (rovnou Modell Brno), Kyjov a ještě uvažuju nad tímto, tedy Otrokovice. Pokud se podíváte na mé bydliště, je vám to jasné.

Končím a promiňte za OT.

Jinak IceZero, díky za pěkné fotky ;-) .
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Daniel »

Zapojím se znovu do diskuse:

- Proč se "Mistrovství republiky" přesouvá každý rok jinam? Nebylo by lepší, aby se tradičně konalo na akci, která dlouhodobě vykazuje největší počty přihlášených modelů, nejvíc návštěvníků ... - myslím že třeba Brno by to mohlo splňovat a další plus má v tom, že zahajuje sezonu, představuje se tam řada novinek ....

- ostatním soutěžím bych nechal status ligová, hodnotil systémem líbí-nelíbí, přejímku do soutěže posunul i na sobotní dopoledne (tím nechci zkrátit soutěž na 1 den, takže třeba Šidiho obava, že do Hradce budou muset jet přes noc by se nenaplnila) . A co se týká vyplnění 100 diplomů - určitě je to náročné, ale dá se najít způsob, jak to zvládnout .
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od bedatruhlar »

Josko!!

Když je člověk zapálený modelář tak čas a vzdálenost nehraje roli.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od bedatruhlar »

Daniel píše:Zapojím se znovu do diskuse:

- Proč se "Mistrovství republiky" přesouvá každý rok jinam? Nebylo by lepší, aby se tradičně konalo na akci, která dlouhodobě vykazuje největší počty přihlášených modelů, nejvíc návštěvníků ... - myslím že třeba Brno by to mohlo splňovat a další plus má v tom, že zahajuje sezonu, představuje se tam řada novinek ....

- ostatním soutěžím bych nechal status ligová, hodnotil systémem líbí-nelíbí, přejímku do soutěže posunul i na sobotní dopoledne (tím nechci zkrátit soutěž na 1 den, takže třeba Šidiho obava, že do Hradce budou muset jet přes noc by se nenaplnila) . A co se týká vyplnění 100 diplomů - určitě je to náročné, ale dá se najít způsob, jak to zvládnout .
Byl jsi někdy v Brně na soutěži a hodnotil? Nevím proč ,ale mám pocit,že asi ne ,jinak by jsi takovou blbost o tom ,že se to dá za dopoledne ohodnotit ,mezi diváky, nemohl napsat.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od JoseFxx »

A co posunout čas výstavy na odpoledni hodiny.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od JoskaM »

bedatruhlar píše:Josko!!

Když je člověk zapálený modelář tak čas a vzdálenost nehraje roli.
Béďo no na počet odprezentovaných staveb a modelů jsem kdy viděl od tebe, jsi to váženě jen "profesionální rejpal".
Jestli se zapálenost člověka pro modely bere prodle účasti na výstavách, tak ano, měl bych zrušit nick tady na foru a přestat jezdit do muzea a na výstavy. Modelařina je pro mě v prvním bodě relax - odpočinek, vše na víc je pak pro okolí a rozvoj tohoto koníčku. Pro tebe je to asi setkávání s "určitými" lidmi, asi.

Co se změn časů a registrací modelů, nebo délky výstavy - tady asi cesta moc nevede. Vzhledem k tomu, kolik času, prostoru a klidu (který v sobotu dopoledne na výstavě už není).

Tak nějak zase lituji, že jsem se do komunikace zapojil. jdu radši patlat a pracovat.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od JoseFxx »

Pokud bych mohl přispět myšlenkou. Jak zvýšit počet modelů na výstavě?
Začal bych už tady na foru. Vic podporovat a vést jen slabě. I špatně fotící modelář postavý dobrý model. A né všichni dělaj bez chyb. Pokud tady někoho zašlapete do země je jasné, že model na výstavu nedoveze.
Proč mě v dětství bavilo lepit, byl jsem chválen a podporován.
Proč mě tu nebaví prezentovat? Po přečtení některé kritiky jiných modelů mě to odradilo.
Proč nevozím na výstavy a nesoutěžím. Předání modelů v pátek večer je pro mě komplikované.
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanO »

Evidentně existuje "šedá" vrstva modelářů, která potichu patlá, neprezentuje a jezdí sem tam na čumendu. Sebekriticky se mezi ně řadím taky :roll: . Stabilně vozím modely (nesoutěžní) jen na jednu výstavu, tak jednou za dva-tři roky i jinam, ale vždy se pohybuji po nějaké lince snadné dopravní dostupnosti. Pátek bych neviděl až takový problém, jen nemám motivaci se hrnout do soutěží :? .

Napsal jsem skoro to samé, co JoseFxx.
Odpovědět

Zpět na „Ohlédnutí za akcemi / Photos from paper shows“