Nápad

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Nápad

Příspěvek od Vojta Č. »

Jako pisatel jednoho z těch mailů (protože jsem zvědavej a protože mám čas a protože proč ten čas nevěnovat do něčeho novýho a protože prostě proč ne) ti píšu takhle veřejně, že tohle se mě trochu dotklo.
KopnuTeBruceLee píše: ......
Přišly mi během 1 hodiny 2 emaily, což je skvělé, ale zároveň se také obávám, že někdo z těch modelářů můj nápad zneužije ke prospěchu svému.
......
Přeji hezký den
Ale jestli se chceš sejít, tak mi na ten mail aspoň odpověz. Stejně mě to docela zajímá, kde je ta mezera na papírovém trhu. (ale je mi jasný, že pokud to dohodneme, tak se to tady nikdo nedoví :))
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Nápad

Příspěvek od Ričmond »

Jako pisateli dalšího z těch mailů, (v podstatě jsem měl stejné důvody jako Vojta Č. ) jsi mě taky trochu pohýbal žlučí.
KopnuTeBruceLee píše: ......
Přišly mi během 1 hodiny 2 emaily, což je skvělé, ale zároveň se také obávám, že někdo z těch modelářů můj nápad zneužije ke prospěchu svému.
......
Přeji hezký den
Říkal jsem si, že by to mohlo být zajímavé, tak proč to nezkusit.
I přes "pochybný" nick jsem Ti napsal.
Zastával jsem se Tě tady (a ano, už lituju..).
A nakonec z Tebe vyleze, že tady žádáš o pomoc, ale vlastně z ní máš strach.
Takže pokud jsi nechtěl vyzkoušet jak rozvířit vody na fóru vůbec nechápu proč jsi sem psal.


Ostatním sory, myslel jsem, že jste ho odepsali zbytečně brzo, ale už mlčím :oops: a ode dneška opravdu přispívám jenom k modelům :D
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: Nápad

Příspěvek od Minor »

Tvůj nápad mne sice zaujal,ale přístup mě naopak odrazuje. Napíšu několik bodů proč:
1.) chceš vytvořit prototyp - Jak velký (krabička cigaret, krabice od bot, stůl, auto, barák vlak ... ) ? Jak komplikovaný ( hranaté/kulaté; otevřené/zavřené; bude tam víc dílů, obsahovat i jiné věci - elektroniku např.) Pak se dá odhadnout čas strávený na vytvoření prototypu ...
2.) Nemáš zřejmě potuchy jak konstuovat takový model z toho plyne hledáš zaměstnancenebo společníka? Protože pokud to bude konstrukčně komplikované a tvůj "betatester" vymyslí postup jak namíchat materiál, konstruovat přepážky v uzavřeném modelu pak dochází ke střetu autorství ( dělal to pro tebe a můžeš to používat jen ty, nebo to vymyslel sám a ty mu budeš muset v budoucnu platit za JEHO objev ? )
3.) hodláš to patentovat (jen Evropě, i v USA, nebo celosvětově ?) Jistě sis už zjistil kolik takový patent stojí a pak je zajisté zbytečné se tu handrkovat o nějaké odměně .... ;-)

I přes to ti přeji hodně zdaru a velký úspěch.
KopnuTeBruceLee
Příspěvky: 6
Registrován: pát 16.5.2014 11:03

Re: Nápad

Příspěvek od KopnuTeBruceLee »

Ahoj Vojto,
myslím si, že je zbytečné, aby jsi si to bral osobně (viz. II. bod pod čarou Tvé odpovědi ;-) )
Na rovinu, kdo by se neobával...
Ohledně odpovědí na mail... Našlo se více lidí, kteří jeví zájem, za což jsem opravdu rád. Líbí se mi, že se mezi vámi nacházejí i tací, kteří něco nabízejí a neptají se jen "co, je to, co je to?", čehož si moc cením. Nechávám si čas na rozmyšlenou, protože není vůbec kam spěchat, raději si dám na čas s výběrem správného člověka, než tohoto rozhodnutí následně litovat.
Pro Josefa i ostatní: Skáčeš stále na jedné noze, tím myslím, že děláš krok č.2., aniž by jsi udělal první. Hledám nejdříve člověka, u kterého posoudím, zda-li vůbec má či nemá smysl s ním něco rozvádět a bavit se s ním dále, což je pro mě nejdůležitější aspekt a jeden ze základních kamenů. Stejně jako je pro tebe logické a nejdůležitější nejdříve vše ošetřit smlouvami, stejně tak pro mě je to toto.
Je mi trochu trapné na toto reagovat, ale budiž: Tento nick používám léta a ano, je to ještě z let, kdy jsem měl myšlení někde jinde, a je mi srdečně jedno, co si o něm kdo myslí. Já jsem např. zjistil, že ho jen tak někdo nemá, tudíž si mohu být téměř jistý, že při registraci kamkoliv nebudu muset nick i s heslem 6x přepisovat, je to jen takové malé usnadnění.
Koneckonců mohu prozradit, že ani model není, stejně jako já, nikterak složitý, je menší než krabice od bot, bez přepážek, elektroniky a otevřený...
Ještě zmíním, že jsem neměl v úmyslu nijak hanit vaší komunitu a nepřímo nařkávat potencionální zájemce z nějákého zlodějství, naopak si myslím, že jste pečliví a pracovití lidé s velkou dávkou trpělivosti. Ano, je pravda, že mám v tomto případě trochu problém s důvěrou a, divte se jak chcete, ale vůbec mně to nepříjde od věci. Jsem jen na začátku a selský rozum mi opravdu neradí skočit do něčeho s někým, komu jsem ještě ani neviděl do tváře, přičemž jediný, kdo něco nabízí, jsem já. To komu se budu chtít do té tváře podívat, posoudím sám, stejně tak to, jestli to tak bude nadále.
Jsem rád za to, že jsou mezi vámi tací, co se s mým přístupem neztotožňují, protože alespoň tak se vyselektují ti, se kterými by případná spolupráce nebyla možná. Naopak dám ruku do ohně, že se pár lidí na druhém břehu najde, a to jsou právě ti, kteří mě zajímají.

Přeji příjemný zbytek dne.
jafobe
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.1.2014 21:04

Re: Nápad

Příspěvek od jafobe »

když to vezmu za svých zkušeností, tak písemně neošetřená výpomoc i někoho koho znám a komu jsem důvěřoval může být nakonec otočena proti mě ...

to že nějaká věc není na trhu, ještě neznamená, že by ji nemohl už mít patentovanou někdo jiný, někdy stačí pro patentování i dobré podklady bez finálního výrobku, pokud je to něco co se dá pochopit i bez praktické ukázky, třeba něco alá široký nízký trychtýř, který si dám na otevřenou plechovku s barvou, takže si barvou neušpiním okraje kam přijde víčko, i když budu otírat přebytečnou barvu ze štětce zpět do plechovky, a víčko se mi pak nebude lepit na plechovku ... patentováno jedním známým možná už před 10-15 lety, do výroby se to nikdy nedostalo, i když by to některým lidem pomohlo a byl to výrobek za pakatel ...

takže pokud bych měl nápad a nevěděl jak na něj, prvně bych se asi začal zabývat informaceni kolem toho co mám v plánu, o technologie které jsou už známé a dostupné ... ve tvém případě nejspíše technologie zpracování papíru, dost možná už papírové hmoty v počátečného tekutého stavu, a jejího formování či odlejvání do forem (takže třeba něco kolem výroby ručního papíru, výroby papírových plat na vajíčka ... ), pokud by šlo jen o řezání a lepení nějakého kartonu k sobě, asi by bylo vhodné kontaktování zdejších uživatelů fóra, ale jinak s dotazem zasvěcení, ale neměl by být takový problém to zvládnout sám i za cenu několika zkažených prototypů výrobky a hlavně by jsi měl jistotu že toho nikdo jiný nezneužije ... i když nikdy neříkej nikdy

pokud by toto nestačilo, tak jak už bylo zmíněno, je dobré nabídnout alespoň nějakou formu spoluaotorství či možnou odměnu, i když není jasné jestli se to někdy dostane do výroby, protože pokud to nezvládneš zrealizovat sám, bez pomoci toho druhého to ani nemá šanci vzniknout ...
najít někoho důvěryhodného kdo by mi to pomohl s vidinou ničeho zrealizovat tvůj "sen", a v dnešní době? dosti zapeklitý oříšek i pro psychologa :(
pokud budu chtít něčí pomoc, a mám z ní zárověň obavu, je dobré to mít ošetřené nějakou smlouvou (určitě ne jenom ústní :!: ale písemnou a lépe notářsky ověřenou), nejlépe ještě před tím než do toho dotyčného zasvětím ...

asi by nebylo od věci říci i něco víc než jen to že to výrobek z recyklovyného papíru ... ale třeba i to jak by měl být zpracovaný, řezáním, ohýbáním, lepením jako třeba papírové modely, nebo už od začátku formovaný papír do nějaké tvarové podoby, bez řezání lepení, viz plata na vajíčka ... nebo jen využití nějakého jiného už hotového výrobku třeba obdoba skládaného papírového nábytku ... rozhodně to usnadní cestu tím že se nebudou ozývat i ti, který ti s tím ve výsledku nezvládnou třeba ani pomoct ... a přitom neprozradíš nic důležitého, a pokud máš vizi jak to má ve výsledku vypadat, mohl by jsi mít trochu jasno i v tom jak by to mohlo být zpracováno ...
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Nápad

Příspěvek od JoseFxx »

Neskáču po jedné noze. Stojím nohama pevně na zemi. Klidně bych ti pomohl, ale když nenabízíš přímou smlouvu, ale je ústní dohodu kde nebude ani jedna strana zajištěná, můžu brát i jako podvod.
Uzavřít smlouvu je při spolupráci po seznámení krok jedna né až dvě.
Pokud bereš předání svého know how jako krok jedna, tak myslím, že to je velká chyba.
hank
Příspěvky: 265
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Nápad

Příspěvek od hank »

Kromě toho, že si občas něco slepím (nepovažuju se ani moc za modeláře, protože mám obě ruce levé a není se moc čím chlubit...) a kromě toho, že na toto fórum chodím převážně s podklady, které jsem sem zatím dával k veřejnému použití bez nároku na jakoukoli odměnu, tak jsem kvalifikovaný papírenský technolog s nejvyšším v tuzemsku dosažitelným vzděláním v oboru a s praxí v průmyslové výrobě i zpracování papíru, takže bych snad měl mít předpoklady k tomu, abych ti nějak pomohl.

Navíc se teď už více než polovinu ze své 35leté praxe živím obchodem, v poslední době exportním. (A neprodávám teď papír, ale stroje pro jeho výrobu, včetně investičních celků - selsky řečeno celých fabrik, což je asi tak o dva nebo tři řády složitější než lacino nakoupit a draho prodat pár palet nebo kamiónů papíru do tiskárny nebo lepenky do kartonážky.) Právě proto se do spolupráce s tebou nějak nehrnu, i když optimistům, nadšencům nebo naivkům by to mohlo znít lákavě. Důvody popsali ti pochybovači přede mnou. Moje zkušenost říká, že jejich pochyby by mohly být oprávněné. Začal jsi tady hodně nešťastně a budeš mít hodně práce, abys dokázal, že oprávněné nejsou.

No ale spojení na mě tady najdeš, tak jestli budeš chtít pomoci od někoho, kdo a) s papírem umí zacházet, b) je otřískaný kšeftem pro soukromé firmy v mezinárodním prostředí, c) leccos už v životě zažil, klidně mi napiš SZ a zkus mi svůj projekt podrobně vysvětlit. Nemám problém s tím podepsat ti předem non-disclosure agreement. Můžu ti předem slíbit, že jestli tě pak pošlu do háje, udělám to soukromě, abych tě tady nezesměšnil, a vysvětlím ti proč. A jestli z toho opravdu něco bude, tak si předem vyhrazuju vztah na bázi "já pán - ty pán" a podíl na zisku tomu odpovídající.
KopnuTeBruceLee
Příspěvky: 6
Registrován: pát 16.5.2014 11:03

Re: Nápad

Příspěvek od KopnuTeBruceLee »

Za prve ti hanku moc podekuji za Tvou reakci, kdy mohu konecne objektivne v teto "obecne debate" rici, ze mi prijde zatim nejsmysluplnejsi, co jsem zde zatim, s ohledem na uvedene tema, precetl...
Za druhe poprosim o to, aby jsi ani naznakem nepohrdal nicim, a to ani mnou, co souvisi s mou vizi, protoze ja mam napad a ty evidentne to ostatni, coz jsou aspekty, ktete se nezbytnou vzajemnosti propojuji a nehodlam celit prevaze kterehokoliv z nich... Ja jsem ten, kdo prinese byznys, ne ty, tak prosim opatrne...
To je ZATIM vse, cim bych chtel reagovat na Tvuj prispevek, nic jineho nemam potrebu komentovat ;-) S naslednym objasnenim a blizsim priblizenim meho napadu ti dam jiste v brzke dobe na vedomi, a to at uz se rozhodnu jakkoliv.
Pekne rano Tobe i vsem vorkoholickym ptacatum ;-)
bronek
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 11:07

Re: Nápad

Příspěvek od bronek »

Tak to jsem tedy zvědavý, čím převratným v životě nás tento "nápad" obohatí, tedy pokud bude autor schopen ho uvést do života. Doufám jen, že to nebude prázdná rolička od toaleťáku, která se rozpustí v záchodě, to už by přišel s křížkem po funuse.

:arrow: KopnuTeBruceLee: Neber to jako invektivu, jsem fakt zvědavý, co to bude. Jen, pokud to bude nějaký podraz, tak to tady raději zabal a hledej pomocníka někde jinde (bohužel zatím mi to z tvého představování projektu tak připadá) ;) Navíc být tebou, volím mírnější tón komunikace, ty potřebuješ pomoct a ne kolegové tady na fóru.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“