Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Sranki »

Zdravim vsetkych lepicov :)

Po dvoch Dakarskych kaminoch som sa rozhodol, ze si postavim osobaka a volba padla na Antonickeho Fabiu WRC. Tento model uz ma nejaky ten vek, patam si ho dokonca z ABC, ale nedavno vysiel v upravenej verzii spolu s kompletnym interierom a kopcom laserovych doplnkov. Model rozhodne nie je lacny, ale ked som dostal do ruky vystrihovacku, zistil som, ze to stoji za to. Len sa mi zda, ze to pan Antonicky s tym hodnotenim obtiaznosti trochu podcenil. Zda sa mi, ze to bude trosku tazsie ako 3/5, skor 5/5 ;)

Obrázek

Zacal som podla navodu strechou a sklami. Sedi to velmi dobre len si treba davat pozor na tie tenke ramy okien. Chvilka nepozornosti a velmi lahko sa clovek usmykne.

Obrázek Obrázek Obrázek

Sorry za tie fotky, ale lepim to zatial na hoteli a nemam fotak ani poriadne svetlo na fotenie.

Momentalne pracujem na bokoch karoserie.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od pahejl69 »

Vím že je to trochu mimo ale kéž by tvé špatné fotky byly vzorem pro ty opravdu špatné ;) jinak moc pěkné.
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Sranki »

Mam tu mierny pokrok, ale vobec nie som spokojny so svojim vykonom. Najvacsi problem na tomto modeli je retus. Neviem trafit odtien zelenej a moje temperky na tomto papiery moc nedrzia. No co uz, snad to nejako doklepem dokonca.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Sranki »

Tak pokusil som sa tu zelenu namiesat znovu a je pouzita na retus kridla, vyzera to uz lepsie. Problem, ale mam aj s tym, ze tlac tohto modelu praska. Ked som dostal vystrihovacku pripadalo mi to vytlacene podobne ako Spidove modely a pri nich som nemal taky problem s praskanim tlace. Potom to musim retusovat aj v plochach, ktore nie su narezavane alebo strihane. No a druha vec je, ze temperky na tom moc dobre nedrzia. Ako z modelom pracujem tak postupne zistujem, ze zaretusovane casti musim retusovat znovu.

Ked to tak po sebe citam, vyzera to ako somranie pilotova F1 na zle gumy. Tak idem radsej bojovat dalej. Tu je takmer hotova karoseria.

Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od JoskaM »

A to tam máš většinu kastle bílou, mám v plánu tu modrou. ...sleduji a prohlížím... jen nevím kdy do ní.

Chce to vytvarovat, zretušovat nalepit a nechat být. Ne to furt lámat a tvarovat atd.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Víš Sranki.....tisk tohoto modelu není ofsetovou technologií, ale klasický laserový na papíře, který je k této technologii určený. Tudíž je potřeba pracovat opatrněji a je nutné se chovat ke tvarování dílů s velkým citem. Pokud budeš ke tvarování hodně agresivní - což Ti ofsetový tisk odpustí - tak hold budeš muset víc retušovat. Dobrá rada - hodně drobné a ostré ohyby je lepší před tvarováním navlhčit. Prostě u Tvé stavby je vidět, že s podobným tiskem nemáš moc zkušeností. Jo a tempery pro retuš modelů s laserového tisku nejsou ale vůbec vhodné, asi bude potřeba najít vhodnější barvy (mě osobně postačují vodovky).
Model porsche jsem lepil ze stejného tisku jako jsou Fábie......a bez problémů. Až se naučíš pracovat s tímto druhem tisku, předpokládám, že si takto stěžovat nebudeš. Zkušenosti z laserovým tiskem mě naučili se chovat k papíru ještě obezřetněji a šetrněji....viz fotečky.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Alda »

Někdy pomůže lehký přestříknutí stránky lakem.
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Sranki »

Jo diky za tipy. Vyskusam tie vodovky.
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Lucas80 »

Tahle stavba zatím vypadá i přes tvé potíže s praskáním tisku parádně a mě se to líbí....držím palce a budu pozorně sledovat ;)
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Sranki »

V tomto teple ma nebavi lepit, ale aj tak sa mi podarilo dokoncit kolesa. 15 hodin prace a mysli, ze sa vydarili ;)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Sranki »

Motor

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Sranki »

Spodok karoserie.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Sranki »

Pokracujem na podvozku

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Sranki »

Uz som sem dlho nic nedal, ale pomaly som lepil dalej. Teraz v lete je to obcas tazke, v tom teple sa cloveku nic nechce, takze radsej sadnem na bike ako sa potit nad stolom.
K dokonceniu uz nezostava vela, ale nedari sa mi zohnat droty patricneho priemeru. Takze datum ukoncenia stavby zatial v nedohladne.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Skoda Fabia WRC Rallye Deutschland 2003 /M.A.S.S./ 1:24

Příspěvek od Sranki »

Konecne hlasim hotovo.
Je to narocny model a myslim, ze udaj na obalke o obtiaznosti nie je spravny (namiesto 3/5 by som dal urcite 5/5). Ale vysledok stoji zato. Tolko detailov som este v ziadnom modeli nevidel. Ak sa niekto rozhodne postavit tento model, urcite mu odporucam laserove doplnky. Bez z nich si to neviem predstavit.

Celkovo mi stavba trvala 130 hodin.

Stavba ochranneho ramu mi trvala asi mesiac, ale to bude skor tym, ze som mal cas len cez vikendy. Na pocudovanie je to hodne pevne aj ked som to lepil len sekundakom.
Obrázek Obrázek

No a tu su uz fotky hotoveho modelu. S vysledkom som spokojny, aj ked urcite by sa naslo vela chyb. V plane mam aj Fabiu z Rally Svedsko, takze sa budem snazit aby to bolo este lepsie (aj ked Andy nastavil latku hodne vysoko). :)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“