Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Michal78 »

Zdravím všechny kolegy modeláře.

Po delší odmlce jsem začal lepit tohle žihadlo. Stavím ho po večerech takže nebylo moc času na fotky ze stavby a tak pouštím jen pár snímků z průbehu montáže po současný stav. K vlastní stavbě asi tolik: jedná se o celkem pěkný model na 4 listech A4, díly pasujou taky v celku dobře. Drobné nepřesnosti jsou spíš dílem montéra. Jen kvalita papíru mě trochu zlobí, hodně se třepí a při ohýbání se jednotlivé vrstvy papíru oddělují a lámou. Nejvíc to jde ve výsledku vidět na náběžné hraně křídel. Taky nevím proč, ale hodně dílů mi zbylo a už je není kam dát, tak doporučuji velmi pečlivě pročítat a prohlížet návodné kresby. Už toho moc nezbývá a tak snad v dohledné době bude tenhle krásný stroj dokončen. Dofám, že výsledek bude rovněž tak snesitelný. Jediný drobný upgrade jsou kulometné šachty nad motorem, které v originálu nejsou zpracovány.
a teď těch pár fotek (minule jsem slíbil lepší podklad při focení, ale ještě jsem si na něj neudělal čas).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Škoda, že se to dost ztrácí na té sedačce nebo co to je, protože jinak to vypadá slepené moc pěkně :)
A za sebe myslím, že je horší, když víš, že někam něco patří a nemůžeš to najít :D
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Michal78 »

Ahoj,

tak malý pokrok, příprava nějaké té drobotiny a podomácku vyrobený MG 17, vč. osazení na místo

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Michal78 »

Zdravím kolegy modeláře,

tak je dobojováno a hotovo. Přikládám pár fotek hotového éra.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od chuan »

moc pěknej čistej mesoun, palec hore dávám
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Nádhernej Messoun, ale oprav si křidélka, protože křidélka chodí protiběžně.To znamená, že jestli na jedné straně je křidélko vychýlené dolů, tak na druhé straně bude vychýlené nahoru. tak jak to máš ty, tak chodí klapky, ale ty jsou blíž k trupu, na spodní straně křídla a myslím, že model je platicky neznázorňuje, jsou tam jen namalované.
Každopádně, jinak je to parádní práce a čistá práce.
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Michal78 »

Dík za ohlas, tu připomínku ke křídelkům beru k srdci, ale ani po hodině serfování jsem nenašel vhodnou fotografii. Nemáte někdo nějakou , kde by to bylo vidět?
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od kiwiisek »

U stojícího letounu to většinou vidět není , protože pomocí křidélek se letoun točí kolem své osy...takže na zemi to ztrácí význam...Na zemi jsou křidélka rovně , jinak pravá hore - levá dole...a obráceně...tak to prostě je....přistávací klapky jsou ty vedle , ty by mohly být dole i na zemi spuštěné...
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od chuan »

prostě je narovnej a budeš mít po starostech ;)
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Re: Messerschmit Bf-109 G2 / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Michal78 »

Pravda, při nejbližší příležitosti to urvu a dám do vodorovna, je fakt, že na všech fotkách co jsem našel jsou všechny stojící letouny s křidélky v této poloze.Dík za osvětu.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“