Poláci (polské modely)

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas38
Příspěvky: 20
Registrován: stř 16.4.2014 14:26
Bydliště: okres J.H.

Poláci (polské modely)

Příspěvek od Tomas38 »

Zdravím, snad píšu na správné místo. Mám svůj 1. polský model (T-34/76 od GPM) a nerad bych ho zkazil. Chci se zeptat, jak přibližně postupujete (z plánků jsem pochopil, že prvně začnu asi ''laserovými'' díly), jestli je důležité si přečíst ''návod'' (přeložit si ho :) ), jestli si mám dokoupit nýty/šrouby v modelářství. Případně mi sem můžete napsat jiné rady ;)
Díky
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Poláci (polské modely)

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak díly mají čísla, a ty se překládat nemusí a pořadí v návodu odhadneš. Jestli se chceš na prvním modelu zasekat v nýtech a šroubech tak prosím, já bych si to nechal až zjistíš, jak se to vlastně staví. Taky je dobrý si najít, jestli to někdo někde náhodou nestavěl, to pomáhá občas víc než návod.
A to je ta polština vážně tak fatálně nesrozumitelná? Jako u japonštiny bych se nedivil, ale tohle jsou furt bratři Slovani a s trochou fantazie je to přece srozumitelný...
Uživatelský avatar
Tomas38
Příspěvky: 20
Registrován: stř 16.4.2014 14:26
Bydliště: okres J.H.

Re: Poláci (polské modely)

Příspěvek od Tomas38 »

Tak samozřejmě, že polštině trochu rozumím :). Na nýtech se teda zasekávat nebudu a budu to teda stavět podle plánků, obrázků a selského rozumu. Snad se zde objeví vlákno s názvem T-34/76 :D
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Poláci (polské modely)

Příspěvek od Vojta Č. »

To bude super. A věř tomu, že se v případě nějakýho záseku najde i někdo, kdo ti poradí ;)
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Poláci (polské modely)

Příspěvek od KarelM »

Těšim se ... " třicetčtyřka " je tak trošíčku moje srdcovka ... ;) :D
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“