Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Díky hemzo. :)

Konečně jsem dodělal podložku. Přibyla nějaká vegetace a pár finálních úprav.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Tyjo, fakt pěkný. Ty pražce se ti povedly na jedničku a bižuterie je taky parádní :wink:
Ještě jeden takovej rejpavej postřeh. Neměly by ty koleje být výš nad okolním terénem? Nevím kolik štěrku se ukládalo pod pražce, ale pochybuju, že by dělali napřed rýhu a do té následně sypali štěrk. Z toho bych si troufl tvrdit, že by ten "násep" ze štěrku měl být vyšší.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Díky Grime. :)

Ty vyšší náspy jsou podle mě spíš u modernějších tratí na kterých jezdí rychlíky.
Na tomto odkazu je vidět že náspy jsou prakticky stejně vysoko jako okolní terén. http://www.litomysky.cz/drahy/prazcerozdel.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
A popravdě se mi na modelech to tahání náspů do výšky nelíbí, nevypadá to přirozeně.

Každopádně když se člověk mrkne do Googlu, tak tam na něj vyskočí hodně možností. :)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Kuba78 »

to rozhrani sterk-trava je takove neprirozene.. jakoby sterk byl nasypany na travnik a ne ze trava postupne roste smerem do sterku.
Roman V.
Příspěvky: 407
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Roman V. »

Kolejové lože by mělo být nad terénem vyvýšené, je to kvůli odvodu vody z kolejiště. Takto se to dělá od začátku železnic. Na přiložených fotografiích to není moc dobře vidět, ale je vyvýšené.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Asi bych neřešil množství štěrku ale celkový pohled na dílo, nad kterým mě zůstává rozum stát, protože je to super :shock: ;)

Moc pěkná práce Brzdiči 8-)
Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od old_Mr_Grim »

No, je jasný, že s tím už těžko něco udělá. Myslím, že to zas není natolik zlý :wink:
Každopádně pohled na mašinu bude famózní.
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od MDK »

Ja radeji delam jen vrsek naspu. Takto vypadaji ty moje s mezerou 22mm :)
Obrázek
Vegetace je moc draha :(
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj a díky. :)

Kubo rád bych viděl jak by jsi to řešil ty, :D tráva je standardně zasazená do hlíny a pár rostlinek je umístěno do štěrku na místa kde opadal. Jestli máš lepší způsob jak to řešit, rád si jen prohlídnu. ;)

Kolejové lože mám vyvýšené, to je jasně vidět z předešlých fotek kdy jsem podložku vyráběl. Jediný rozdíl je v tom, že jsem to netáhl nesmyslně do výšky jako to mnozí modeláři dělají. Mě se to prostě nelíbí, protože to nevypadá přirozeně a model pak na kolejích vypadá jako na kuří nožce. Já to nikomu ne vyvracím, je to pouze otázka vkusu.
Na mnou doloženém odkazu je jasně vidět že kolejové lože nemusí nutně trčet nad terén, ale je skoro v rovině. ;) Nejsou to věci co bych si vycucal z prstu.

MDK ... No hlavní rozdíl je v tom, že jsi měl méně práce s pražci a podkladnicemi. :lol:
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od hemza »

Zdravím!
No já musím říci za sebe jako nezávislí pozorovatel, že kdybych na fotografiích neviděl podložku a bílé pozadí,
dal bych na to hlavu, že Brzdič blejsknul koleje u nás ve fabrice v remízku.
A to je v objektu zákaz focení! :lol:
Nechci se nijak vlichotit, ale koleje na můj vkus jsou stejně realistické jako lokomotiva samotná.
Mohu jen tiše závidět!
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od rybak »

Brzdo, máš to vskutku impozantní. Opravdu je to moc hezký.
Úplně jako tady http://www.pacifikem.cz/foto/212_nadraz ... -22_02.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Už se těším na výsledek.
-lukasx-
Příspěvky: 5
Registrován: ned 16.6.2013 20:49

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od -lukasx- »

no co se týká toho náspu tak toto vypadá dobře a že není vyvýšené ono stářím a nepravidelnou údržbou se ta vegetace dostane až ke kolejím a příslušný grábl kolem trati se po čase vytratí a pokud se na to (jak je občas i vidět na lokálkách) prdí tak to může dojít do stavu jak je vyobrazeno na podložce takže jako traťovák toto můžu vklidu odsouhlasit že je to v reálu možné na odstavných kolejí či nádražích je toto reálné a na širé trati spíše méně pravděpodobné ale i tak reálné :-)

z toho plyne že vyvýšení není tak podstatné ta tráva a vegetace si k tomu cestu najde
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od JanO »

Až na ty koleje posadí ten úžasný stroj, tak asi nikdo nebude řešit detaily kolejiště :lol: .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Díky kluci. :)

Mám tu další pokračování stavby. Hrdě můžu prohlásit, že jsem dokončil kompletně pravou stranu lokomotivy, konec se opravu blíží. :lol:
Napaječe a přívod vzduchu. Vše od nuly zhotovené, tak jako 60% všeho co je na modelu. :) Byla to docela výživná část a ještě si to zopakuji na druhé straně. :lol:


Po základu se to tvářilo uspokojivě.
Obrázek

A vše na svém místě.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

A takto vypadá originál.
Obrázek
mirektuner VZ SKODA
Příspěvky: 579
Registrován: ned 22.1.2012 19:28

Re: Lokomotiva 555.0 /Angraf + úpravy/ 1:25

Příspěvek od mirektuner VZ SKODA »

Moc pěkné ;) moc se mě to líbí :)
dobrá práce
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“