Kolik toho máme v archivech

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Laďuša »

4800 modelů? Tak to je pecka. Já jsem na čísle tak zhruba odhadem 10 kousků (všechno tušim ČR) a vyhlásil jsem si stop stav, dokud to neposlepuju. Myslim, že další model je na obzoru v řádu roků :lol:
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od bedatruhlar »

4800ks? to není zase tak moc pokud se do toho počítají modely z ABC.Horší je na tom to že tohle už asi léčit nepůjde.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Kuba78 »

Laďuša píše:4800 modelů? Tak to je pecka. Já jsem na čísle tak zhruba odhadem 10 kousků (všechno tušim ČR) a vyhlásil jsem si stop stav, dokud to neposlepuju. Myslim, že další model je na obzoru v řádu roků :lol:
tez sem si to vzdycky rikaval, ale nakonec tak nejak podlehnu a poridim si dalsi kousek. myslim kdybych byl dusledny jako ty, tak ze pri me rychlosti by mi skoncil stopstav nekdy v dobe nastupu Paula Atreida na imperialni trun..
VESKO
Příspěvky: 114
Registrován: ned 4.10.2015 9:54

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od VESKO »

Ahoj,tady je můj úlovek z minulého týdne.Je todruhé vydání z roku 1983.

Obrázek
VESKO
Příspěvky: 114
Registrován: ned 4.10.2015 9:54

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od VESKO »

Další 2 kousky do sbírky.To Déčko je v top stavu,jako bych ho včera koupil v PNS.


ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 849
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od numi »

Noi když dělám sběrky objeví se mi doma modely u za 100000kč ale znám minimálně 3 lidi co mají jeden z největších archívů modelů v republice.
VESKO
Příspěvky: 114
Registrován: ned 4.10.2015 9:54

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od VESKO »

Tak sem dej tvoje nejvzácnější kousky,at se můžeme mrknout...a nemusíš jenom ty.
VESKO
Příspěvky: 114
Registrován: ned 4.10.2015 9:54

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od VESKO »

Obrázek
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od geraltos »

koukám, že je tu spousta super pacientů :) ty počty modelů ve sbírkách jsou až neuvěřitelné.

já mám jen několik desítek nově vydaných modelů, jeden originál Papírové archeologie plus asi 10 cm hromádku starých vydání Albatrosu, co jsem dostal od souseda. Musím říct, že mají své velké kouzlo. Nejrozsáhlejší model je asi Pražský hrad (ale pokud bych se do něj někdy pustil, určitě jen do novějšího vydání).

a pak mám jednu takovou zajímavost, co mi kdysi věnoval jeden známý - knihu vysřihovacích lodí z vodovzdorného papíru. je nějak naimpregnován a lodě z něj vyrobené skutečně plavou. Zatím jsem slípnul s dětmi pouze dvě pramice. Hlavní problém je jaké lepidlo použít. možná bude důvodem, že na zadní straně je napsáno: "model cement required (not included)" :)

třeba mi někdo poradí, jaké vodovzdorné lepidlo se dá použít...

Obrázek
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Medium »

Zajímavé. Nevyfotil by jsi prosím tiráž knihy?
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od yvan »

Michale, tady máš i náhledy zevnitř http://www.amazon.com/The-Amazing-Book- ... 0811829391.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Alda »

geraltos, já bych lepil vteřiňákem (ne nadarmo je označen jako vodovzdorný) nebo i chemoprenem.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Aki »

tak to já jsem celkem břídil :) z vystřihovánek z ábíček mám asi tak metrovou hromadu, spousta věcí je tam 2x, 3x... a co vyšlo mimo ábíčko - jakožto domečkář skoro kompletní Betexu, všechny domečky, co vydal Ondra Hejl (i pár oficiálně nevydaných), všechny domečky od Milana Bartoše, pár auťáků, pár poláků... celkem cca 250-300 kousků... do konce života se to slepit nedá, ale hezky se na to kouká :D
VESKO
Příspěvky: 114
Registrován: ned 4.10.2015 9:54

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od VESKO »

A co staré plastické vystřihovánky od Albatrosu,jak si na tom? pochlub se.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Aki »

VESKO: jestli to bylo na mě, tak už nemám ani jednu :) co jsem měl, bylo rozstříháno, slepeno a zlikvidováno proudem času :)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“