Kolik toho máme v archivech

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Sranki »

A aku ste spravili najvacsiu jednorazovu objednavku modelov?

Naposledy som si kupil modely u Spidu asi za 63 ecok :D
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Jirka Z. »

Přesný počet modelů v archivu neznám. Seznamově (zatím) eviduju jen některé vydavatele, takže vím, že mám v archivu:
- přes 1100 modelů z ABC (evidováno do 57 ročníku, novější sem tam něco, ale ještě nezaevidované)
- RW komplet mimo čísel 1 a 3
- k tomu dalších zhruba 150 modelů české produkce (z evidence vím o 96 modelech, zbytek jsou odhadnuté nezaevidované věci od Ondry Hejla, Spídi, pana Bartoše, Franty Sochora ad.)
- z českých je v šanonech ještě zhruba 100 modelů vozů F1
- všechno doplňuje sada 195 polských modelů (plus ještě zhruba dalších 50 neevidovaných zahraničních modelů, např. série KET, Schreiber Bogen, JSC...).

A dalších asi 15 polských modelů je už na cestě (včetně starších kousků, např. GPM pořadových čísel 1 až 4)... Kolik je v tom financí raději nezjišťuji (nechci riskovat srdeční příhodu...). A největší objednávka - jestli se nepletu, tak od Schreiber Bogen prostřednictvím Michala Dostála za cenu lehce přes 3 tisíce.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od JoseFxx »

Jirko slušné papírnictví.
Moje nejvyšši objednávka byla kolem 2000Kč, která zahrnovala i polský model s laserama.
Většinou objednávám průběžně.
Naposledy upravil(a) JoseFxx dne čtv 18.9.2014 15:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Jirka N. »

Taky se přidám a docela mě zajímalo kolik toho mám.

Dakar 1:32 18x
VDT 1:32 60x
MDT 1:24 32x
Architektura 5x

Jedná se především o české výrobce, sem tam nějaké lasery a pár déček z ABC.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od SkylineJDM »

Tak já se ptám, hodně lidí to vyhazuje a když se zeptám kamarádů a zároveň kolegů z práce, tak mi říkají že z toho vyberou to co lepím auta, dakary atp.. ze starých ABC co mají na půdě či jinde 8-) a donesli vše v ok stavu a nic za to nechtěli. Nebo když se tak s kámoši někde bavíte o tom atp.. Neříkejte že si to jen kupujete zajimavý :lol: , já si to sháním i po kamarádech, to snad zakázaný není :shock: :lol:

jinak moje největší investice bylo to co jsem teď ukazoval výše, těch 13 modelů i z poštou mi vyšlo na 333 kč :lol: . Teď nic nebudu kupovat zásoby teď mám na celou zimu 8-) . Ještě dneska jsem si nechal vytisknout nějaké Free miniboxy a modely od Spidy tak bude co lepit ;)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od JoseFxx »

Holt někdo kupuje modely, jiný dělá sběr starého papíru :-D
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od muf10 »

Sbírám jen dakar.Chybí mi dakarky od PK Graphica ty nemán všechny a první edice 6*6 od Spidy některé mám i několikrát limitky od vimosu.No a k tomu SOTku, danu, š120lr, GTC, kopu ABC a krom dakaru už raději nic nekupuju,vlastně jo GTC!
Objednávka něco přes dvojku u SPIDY.
Naposledy upravil(a) muf10 dne sob 20.9.2014 17:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od snekousek »

Patlu zdar kolegové,tak přispěji do vlákna svou troškou.Do konce srpna jsem měl jen zhruba 81 časopisů ABC,které jsem koupil na Aukru, 2x časopisy kostelů od O.Hejla, 9x památek od Betexy, 4x betlémy a do té doby nejdražší položku Sulaco za cca 1400.- (stále se odhodlávám do něj pustit)
Pak jsem ale při návštěvě Prahy objevil antikvariát a v něm poklad v podobě 362 kusů ábíček v ceně 1ks/10 až 15 kaček.Sice chyběli různé vlepené věci,ale za ty prachy no nekupte to.Tak jsem to koupil sakumprásk najednou, i když cestovat s tím pak busem domů nebyla žádná sranda.Kupodivu se opakovali jen 4 čísla z roku 1976.Cena? 4130.- :lol: Výlet v Praze byl opravdu stylový
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj, no tak to bych chtel videt, ta hromadka o poctu 362ks musela mit skoro metr a pul na vysku :lol: a vahu okolo 20 kilo...
Fakt bych to chtel videt 8-)
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne sob 20.9.2014 20:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od snekousek »

Máš pravdu ale nebylo to zrovna složité. Svázané 4 balíky a s manželkou jsme to expedovali do taxíku a po cca 1 km přesun do busu. V Písku přesun do vlastního auta a domů. Ale když něco chceš musíš proto pár otoků na dlaních obětovat.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od vojta78 »

Od začátku tohoto roku se mi povedlo do svého nevelkého archivu dostat 3 lodičky. 2x Bismarck a zcela nedávno Tirpitz. Vše za skvělé ceny. Sice nevím, kdy se do nich pustím, lodičkář nejsem, ale časem 100%.
Co se týče starších ABC, mám v oblibě navštěvovat jeden antikvariát v Olomouci, kde se mi podařilo odnést si 30 zajímavých kousků, za 400,-. Obnova za další sice nebývá tak častá, ty co uznám za vhodné koupit je málo, ale občas se nejde pár dobrých. Povedlo se mi najít Abíčko, kde byl vytištěn můj první papírový model.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od JakubSDK »

snekousek píše:Máš pravdu ale nebylo to zrovna složité. Svázané 4 balíky a s manželkou jsme to expedovali do taxíku a po cca 1 km přesun do busu. V Písku přesun do vlastního auta a domů. Ale když něco chceš musíš proto pár otoků na dlaních obětovat.
Tak to potom jó, má představa byla vidina chlapíka s 1,5m vysokým komínem z časopisů nastupujíc do autobusu, který byl sledován všemi cestujícími očekávajíc letmé škobrtnutí onoho chlapíka a závěrečné zasypání celého osazenstva autobusu i s řidičem oním zmíněným komínem časopisů :lol: :lol: :lol:

Potom je mi tedy vše jasné ;)
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od SkylineJDM »

Tak sem tady v archivu zas, pač dneska prostě parádní den, příhoda :lol: , co jsem měl v práci noční ;) .
===============================
Tak dneska parádní den přijdu takhle do práce a o hodinu později přijde jedna skupinka. Z jedním starším pánem jsme minulý týden zavzpomínali na staré zlaté časy ABC a říkal, že na půdě asi ještě něco má a že on to už neslepí a jeho syn se tomu taky nevěnuje a když věděl, že já lepím tak že to najde tak mi to přinese za týden (sobotní brigádník). No já na to úplně zapomněl a ten starší pán za mnou přišel a říkal mi že mám plnou tašku ABC na vrátnici, že nevěděl jestli jdu do práce. Tak sem z úsměvem na rtech běžel ráno domů (konečně) a otevřu tašku a na mě vykouknou zachovalý ročníky 30, 31 a 33 i z vystřihovánkami takže mám úsměv na rtech starý dobrý ABC kde jsem za ty ročníky v dnešní době ušetřil minimálně 500 kč
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

8-) 8-)
Uživatelský avatar
Honza K.
Příspěvky: 28
Registrován: ned 22.1.2012 20:42
Bydliště: Šestajovice

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Honza K. »

Tak dle mého vcelku přesného seznamu jsem u čísla 4 800 modelů
Největší jednorázový nákup asi 300 eur na veletrhu v Lipsku.

A pro zajímavost - z kterých zemí máte svoje vystřihovánky?
Já mám samozřejmě nejvíc Českých a Polských, dále pak Slovensko, Německo, Rusko, Rakousko, Maďarsko, Francie, Španělsko, Anglie, Itálie, Kanada, USA, Izrael, Korea
možná by se našlo i odjinud, ale kdo si to má pamatovat...
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od vojta78 »

Po většinou moje modely pocházejí z České republiky, potom z Polska a jeden z Ruska.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“