Kolik toho máme v archivech

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od JakubSDK »

No nevím zda se mám připojit, zatím má sbírka obsahuje neuvěřitelných 9 modelů :lol: a 20ks z ABC, ale rozrůstá se ;)
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Sranki »

A nie je to skoda takto to nehat kvasit v skrini?
MECH641
Příspěvky: 95
Registrován: sob 21.4.2012 17:58

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od MECH641 »

Tak to bych měl:
skoro kompletní archiv ABC
PMHT mimo první a poslední model
PKG mimo druhý model
Modelex + Vystřihovánky.cz mimo Terrna
Agromodels 7 starších modelů
RW těch mi chybí 12ks z poslední doby
něco z ALBATROSu
Miniboxy
všechny České i Slovenské knihy vystřihovánek
+ něco dalšího
++ několik beden modelů z ABC navíc

Kdo to slepí netuším.Jednou to určitě skončí v popelnici,nebo ve sběrně.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od IceZero »

sakra JakubSDK mě o jeden model a asi patnáct korun předběhl... no nic teď vážně. stejně jsem chtěl o víkendu uklízet v archivu, tak aspoň kouknu kolik toho vlastně mám. jen doufám že nepředběhnu béďu se jeho deseti kouskama, protože to by mě tedy naštvalo
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Standa F. »

Počítadlo vystřihovánek mi kmitá po těch 40 letech sběru někde kolem číslice 10 000, ale oproti třeba JoKovi jsem jen takový povrchní, neortodoxní střádal. Stále mi ještě stačí pár šatních skříní, kdežto Joe už musel vše odlifrovat do garáže. MiGAS = další takový.

Jelikož věk postupuje, jsem už za zenitem (nikoli pionierov) a nové vyžužlávanky si už vybírám. U všech současných moderních autorů jsem zachytil vždy jejich první fázi produkce a nyní už to jen tak zpovzdálí sleduji a sem-tam se do věci vložím 8-) .

Papír tvoří jen jistou část mého archivu a zájmů - zdatně mu sekunduje mnoho desítek krabic plastiku a tisícovka gramodesek. O angličácích Matchbox nemluvě, haldy časopisů, knih a MC-kazet či CD už jen dokreslují retro-chaos v bytě, kterému vévodí velké reprobedny (podle Amara) a věž z 80.-90. let (zesák Transiwatt 44 Junior stále buší bezvadně, stejně jako skelnou vatou vystlané bedny, ač jsem vše spájel přesně před 30 lety) 8-) . Televizi ale nemáme (odnesena natrvalo do sklepa v březnu 1990). Papír je opravdu lepší.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od vojta78 »

Dravec: Promiň, tohle se už léčit nedá :D
Takto se alespoň pozná pravý nefalšovaný modelář. Plno nakoupených modelů, pořízených s vědomím, že to snad někdo po mě zdědí, protože takový kvanta modelů (vycházím z toho, co jsem se tu dočetl) za jeden život slepit prostě nejde.
Svoji, výše zmiňovanou, sbírku shromažďuji asi 3 roky. Což jsem opomněl uvést.
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od kiwiisek »

96 kousků z Polska...80% se žebrama + lepty , hlavně , zábradlí , nebo kabiny :-)
Šiš , to jsem ani netušil :-)
Je toho úplně plná skříňka psacího stolu :-)
A finančně to taky nepočítám...to bych asi čuměl , kdybych to sečetl :-))
Ondrin
Příspěvky: 77
Registrován: úte 21.2.2012 13:02

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Ondrin »

Tak to vás asi všechny trumfnu. Doma mám celkem 8 modelů a z toho 2 rozestavěné ;)

Ne že bych se po dalších neohlížel, ale tak nějak mám pocit, že bych to prostě neslepil, tak na co to budu kupovat.
Fanda B.
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 1.5.2014 14:26

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Fanda B. »

štos o výšce 16cm + 3 další takové štosy časopisu ABC
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od SkylineJDM »

Neměl jsem skoro nic, teď mám můj aktualní archív :lol: co dnes přišlo z aukra... A hned na mě vykukovala série 1:300 8-)

Obrázek Obrázek Obrázek

Papíráky na zimu :lol: :P
Uživatelský avatar
jozkin
Moderátor
Příspěvky: 137
Registrován: úte 20.12.2011 12:57

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od jozkin »

Neviem, či si Standa ešte spomenie, že som svpj Archív už pred rokmi písal s veľkým A. Od tých čias sa trochu rozrástol... Radšej to nepočítamani na kusy a ani na štátom uznávané obeživo... Drvivú časť Archívu mám v podobe zoznamu zverejnenú na slovenskom fóre:
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?p=11347#p11347" onclick="window.open(this.href);return false;

A stále ho dopĺňam :) Akurát tam chýba hromada starých ABC od prvých ročníkov až po pat rokov staré kúsky. Zatiaľ to zmestím do polovičnej spálňovej skrine, ale pomaly by spm mal zvažovať jej rozšírenie... (o ďalších koníčkoch radšej ani nepíšem... :) )
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od fox »

Já si myslel kolik toho nemám, ale zjišťuji, že se svými asi 200ks placatých modelů v archůvu jsem spíš břídil. :D P.S. Modely v ABC spočítané nemám, těch je taky dost.
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od SkylineJDM »

Můj další příbytek do archívů 8-) a ještě plno modelů od kolegy z práce zadarmo nějaké F1 8-) , sháním kde se dá :lol: a jak to děláte vy třeba ? Taky sháníte různě kdo co by daroval a nechce to někdo doma ? :lol:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od kaktusak »

SkylineJDM píše: jak to děláte vy třeba ? Taky sháníte různě kdo co by daroval
Já teda nevím , ale já si modely normálně kupuji . A předpokládám ,že to tak dělají ostatní modeláři .
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Kolik toho máme v archivech

Příspěvek od Ričmond »

Přesně tak, mně ještě nenapadlo ptát něco zadarmo a hlavně by se mi asi moc nechtělo lepit něco, co někdo jiný vyhazuje :D
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“