JCB 3C / Vyškovský+Alda+Já / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2396
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: JCB 3C / Vyškovský+Alda+Já / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to dobře, jen bych ještě upravil i ty odrazky. ;)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: JCB 3C / Vyškovský+Alda+Já / 1:32

Příspěvek od Makr »

Ahoj kluci.
Díky všem za ohlasy a hlavně za vysvětlení se "sedmou trubkou". Tohle dává smysl, protože bourací kladivo je na těchto strojích často používané příslušenství a celou dobu jsem si říkal, jak to tam zapojují.
Brzdymu: Ono je víc věcí, které bych měl ještě předělat.
Odrazky určitě předělam a ještě by prospěly jiná světla na čenichu. Kreslená světla na kabině vzadu jsem přelepil kouskem papíru. Přišlo mi to jako nejlíp "překousnutelné" řešení, než to matlat barvou.
Kdybych měl jít trochu víc do hloubky, tak je vystřihovánka vlastně disproporční v mnoha částech a i to mi dělalo trochu potíže, hlavně se zadním ramenem. Pro ty, kteří si budou tento model stavět, ať už vyčištěný Aldíkem, nebo z "ejbísí", tak je dobré nevěřit otvorům a udělat si svoje až po přiložení podsestav k sobě. Vše nasucho vyzkoušet a teprve pak "vyotvořit". Zjistil jsem také, že je třeba upravit geometrii na ramenech radlice a udělat "vymezení" v místech, kde jsou spojena s celkem. Jde mi to trochu "šejdrem" a to se mi nelíbí.
Také budoucím stavitelům doporučuji upravit vedení "jezdce" na zadním rámu. Vahou roztaženého ramena má jeho vrchní část snahu se prohýbat. A místo mnou použitých bužírek na hydrauliku v místě mezi ramenem a jeho držákem vzít spíš kablík od sluchátek, jak tady někdo doporučuje. Nebo kulaté černé gumičky. Ty se mi sehnat nepodařily a zbytečná sluchátka bohužel nevlastním. Bužírka, byť je jen milimetr, je ve třech hadicích na každé straně ne ideálně poddajná a má snahu rameno vracet do původní polohy. Díly ramena je dobré "rozdělit na vnitřní a vnější díly. Ty vnitřní vkládat až po zapasování. Kvůli snadnějšímu udržení správné geometrie.
Největší chybu, kterou jsem udělal, byla nerozmyšlenost předem, jak budu chtít model stavět a tím také shánění podkladů až dodatečně. I proto mi to tak trvá, protože hodně věcí předělávám.
A protože jsem toho nažvanil až dost, dovolím si přiložit pár obrázků, stále ještě nedokončeného stroje, foceného venku před dílnou. Třeba vás napadne, co by bylo dobré ještě upravit.
Ještě jednou všem děkuji a teď už pár fotek:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: JCB 3C / Vyškovský+Alda+Já / 1:32

Příspěvek od Alda »

Pecka !!! Jak sis mohl dovolit ho postavit líp než já ? :lol:
Máš ho parádně vytůněnej. Ono by se dalo vylepšovat do nekonečna. (motor, podvozek atd) Jenže to by už pak bylo na kompletní novej model. Začínám mít nutkání si ho takto taky ještě dozdobit.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: JCB 3C / Vyškovský+Alda+Já / 1:32

Příspěvek od Makr »

Ahojky.
Tak jsem dle doporučení upravil odrazky, k tomu přidal i světla na čumáku a bylo třeba ještě upravit geometrii v uchycení ramen radlice na trupu traktoru. Ještě se pokusim uhňahňat nějaký bláto a bude to komplet. Foto úprav je tady:
Obrázek Obrázek Obrázek
Zatim ahojte.
Martin
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: JCB 3C / Vyškovský+Alda+Já / 1:32

Příspěvek od dravec »

Kluci. Kdy to nastartujete :lol: :lol: :lol: . Opravdu jak skutečný stroj.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“