Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24 Hotovo

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24 Hotovo

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný den přátelé modeláři,

v mezičase jsem si chtěl slípnout něco méně složitého a tak jsem sáhl po tomto povedeném kousku ;) Překvapila mě absence psaného návodu, ale u tohoto modelu si myslím ani nechybí. K modelu jsem od santy dostal dezénky a "dílky" do kol od strýčka lasera :lol: Zatím mám hotový jeden bok a až bude více co fotit, tak přihraju pár obrázků...

Foto předlohy - převzato z: http://www.tech-racingcars.eu/peugeot-306-i-maxi" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Něco o voze - převzato z wiky.

Peugeot 306 Maxi byl speciál určený pro rallye, který byl postaven v rámci specifikace Kit Car. Poháněl ho motor o objemu 1998 cm3 a výkonu 280 koní, který dosahoval točivého momentu 263 Nm. Celková hmotnost vozu byla 960 kg.

Automobilka Peugeot se ze závodů rallye stáhla po zrušení skupiny B a pouze připravovala typy 106. Pro návrat do vrcholné kategorie se automobilka rozhodla až po vzniku kategorie Kit Car s typem 306, který měl konkurovat vozu Renault Clio Maxi. První prototyp měl užší blatníky a decentní přítlačné křídlo, který dosahoval výkonu jen 220 koní. Sériové provedení, značně odlišné od prototypu, bylo poprvé představeno na Rally Du Alsace v roce 1995. První vozy řídili Gilles Panizzi a Doenlen. Vývoj motoru měla na starosti firma Pipo. Vstřikování paliva bylo od firmy Mageti Marelli a převodovka byl typ Xtrac. Samosvorný diferenciál ZF byl stejný jako v typu S16.
Peugeot 306 Maxi EVO 2

V roce 1996 dojel typ 306 Maxi na druhém místě na Rallye Monte Carlo, když ho pilotoval Francois Delecour a na Korsice, kde dojel druhý Panizzi. V mistrovství Francie zvítězil Paniizi a důležitá byla porážka vozů Renault Maxi Mégane. O rok později Panizzi titul obhájil. V roce 1998 představila automobilka druhou evoluci, která používala větší kola a sekvenční převodovku. Panizzi tehdy dojel třetí na Korsice a ve Španělsku, když porazil i vozy kategorie WRC. O rok později Peugeot použil nový hydraulický diferenciál a Delecour získal druhé místo na Korsice. V Mistrovství světa dvoukolek získal tým druhou příčku. Jezdci získali s těmito vozy i národní tituly v Portugalsku v letech 1997 a 1998 a v roce 1998 navíc ještě ve Švýcarsku a Belgii.

Foto vlastnictví:

Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím vše a brzy nějaký report ;)
Jakub.

Tak přeci jen jednu fotku aktuálního stavu přiložím...

Obrázek
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne ned 6.4.2014 6:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

přináším další nepatrný krok kupředu a mám hotovou skoro celou karosérii. Zbývají mi jen nárazníky a nějaká ta droboť... Musím říct, že se model staví opravdu parádně a vše sedí tak jak má, jen jsem trochu bojoval s tím tvarováním a lepením světel, jinak žádná komplikace ;) Už se těším na podvozek a zvláště na kolečka, jelikož to bude premiéra s dezény, tak uvidíme, jak dopadnu, snad ne jak sedláci u Chlumce :lol:

Ještě několik obrázků:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pro dnešek vše a u dalšího kroku brzy ahoj.
Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

opět se posouvám o kousek blíže k cíly a pokračuji dle číselného pořadí a mám hotovy jak přední tak zadní nárazník. Dalším krokem bude práce na podvozku a již zmíněná kolečka.

Pár obrázků:

Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě zaretušuji nějaké ty hrany a pomocné rysky ať to působí více celistvě.
Tak zase brzy Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

dnes jsem se pustil do podvozku. Nárazníky už jsou na svém místě a vše pěkně sedí ;) Na podvozku mi už chybí jen dodělat brzdové kotouče a zhotovit drátek na zatáčecí mechanizmus. Jen nevím, jestli se mi podaří udělat tak malá očka na koncích drátku, nebo to pořeším jinak.
Dále mám otázku ohledně dezénů a to jestli mám boky kol lepit přímo na dezén, nebo se první nalepí běhoun ze šmikajdy a na něj poté laser dezén :?: Raději se ptám, protože kola nejsou má silná stránka a od dětství se s tímto problémem peru :? a vždy když se u modelu blížím ke kolům, tak na mě doléhá jakási úzkost nebo co a prostě mám problém to překonat a model s radostí dokončit i když chci. To se mi stalo u nakladače, mám jedno kolo a ne a ne ho dodělat... Snažím se, aby model vypadal celkem slušně a tak si to nechci kolama pokazit. Třeba se ten blok ohledně kol nějak prolomí, když se s tím statečně poperu a dopadne to lépe, než mám představu.
Dost bylo vylévání srdce, raději přidám pár fotek:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A jedna společná:

Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od Zrzek »

Ahoj Jakube,
pokud máš laserem vyřezávané dezény, tak odpovídající díl z vystřihovánky nepoužiješ. Stočíš a slepíš do kružnice ten laserdezén a bočnice lepíš natupo na bok dezénu.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

díky Zrzku, tím pádem se do toho zkusím pustit a snad to dopadne ;) Jinak jsem dnes dodělal mechanizmus zatáčení a po vzoru místních jsem nechal smyčku na dorovnání geometrie kol. Dalším krokem bylo přilepení podvozku ke karosérii a to dopadlo lépe, než jsem si myslel a s výsledkem jsem zatím spokojen :) Teď budu bojovat s koly a až něco polepím, tak bude další report...

Dnešní lepení:

Obrázek Obrázek Obrázek

Jakub.
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od samotr9 »

moc pěkný kousek z ti pod rukama roste...jen tak dál ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

:arrow: Samotr9 - Díky ;)

Tak jsem se začal prát s kolečky a musím říct, že je to docela zábavné :) jiná a zajímavější konstrukce disků než u tahačů a to se mi moc líbí. Zřejmě se ještě poohlédnu po dalších modýlcích tohoto ražení.
Zatím mám zkompletované disky a stočené běhouny, zítra doladím retuš a pustím se do bočnic, tak budu doufat, že se mi zadaří a bombírung dopadne dobře...

Před:

Obrázek

Po:

Obrázek Obrázek

Jakub.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od Brzdič »

Máš to pěkný. :)
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od Mimapnd »

a cierne matice sa kde? nie je ich vela na tych kolesach, mozno ich ani vidiet nebude ale mne by sa tam pacili ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

jo tak o matkách jsem také uvažoval a možná je udělám, ale pouze v případě, když se mi povedou vyřezat :lol: Jinak dnes konečně dokončím kolečka ( snad :roll: ) na kterých pracuji už 5dní, ale s dezénkem nejsou vůbec špatný...

nějaká ta fotečka jak se mi podařilo slípnou první ze čtyř kol (pro mě zatím nejpovedenější z těch všech co jsem lepil :) ):

Obrázek Obrázek

Až budou slípnutá, tak si ještě pohraju z retuší a model bude skoro hotov, už zbývají jen zrcátka, křídlo a anténa.
Tak zase brzy Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od Ričmond »

Podle mě u Tebe hodně platí co model to skok kupředu ;)
Uplně teď závidím všem co mají čas, já dokončuju bakalářku, čeká mě zkouškové a obhajoba a hned potom čeká Dana (pardon, že si vylévám srdíčko zrovna v tvém vlákně :D)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Díky Ričmonde za slova, která vždy nakopnou a dodají spoustu elánu a snahy se ještě zlepšit ;)
S časem bojuji stále, celý den na nohách a na lepení si najdu kousek času až večer a to tak dvě hodinky, proto kolečka dělám už 5dní a když mám náhodou volno, tak se vždy něčím zaplní a navíc v červnu čekáme přírůstek do rodiny, tak toho času ještě ubude :lol: ale patlat se bude dál o tom žádná 8-)
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od Mimapnd »

aby si sa nemal na co vyhovorit :) , tu si stiahni matice, podlep vykresom, abo dvoma a mozes vyrezavat http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f ... 074#p30159" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Peugeot 306 Maxi / Attila, O.Hejl / 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Mimapnd píše:aby si sa nemal na co vyhovorit :) ...
No super, děkuji mnohokrát a je to vyřešeno - matky budou ;) :lol:
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“