Challenger 2 / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
martinslovak
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 26.1.2012 16:54
Bydliště: Antala Staška 393/25, Praha 4, 140 00

Challenger 2 / GPM / 1:25

Příspěvek od martinslovak »

Zdravím všechny,
asi po 2 letech jsem se konečně rozhodl zkusit prezentovat něco před místními borci.

Takže - bude to tank Challenger 2 od GPM. Pokud se už v tuhle chvíli někdo těší na čistostaavbu, tak ho bohužel zklamu - díky kiksu při napasování obšívky a mé neschopnosti vyrobit odpovídající barvu na retuš bude toto vlákno probíhat ve stylu "stříhám-lepím/upravuju/patlám-barvím" ;-)

Doufám, že se vám bude model líbit - pokud budete mít jakékoliv návrhy / zlepšení (a i kritiku), tak sem s nimi (o tom, že nemám ořezávat obrázky, protože pak dostanu opravdu zvláštní náhledy, už vím).

Info:
Tank FV4034 Challenger 2 - výrobce Vickers Defence Systems, projekt začal v roce 1986, výroba pak v roce 1993.
Výzbroj tvoří 120 mm kanón L30 a 2 kulomety ráže 7,62 kulomet. pohon obstarává naftový motor Perkins o objemu 26,6 l a výkonu 1,200 hp (890 kW).
Bližší info na vojso.net nebo wikipedia (EN)

Fotky originálu:

Obrázek Obrázek

Kostra + obšívka:
Tak tady se to stalo - při lepení dílu 5 jsem se díky špatnému postupu (napřed jsem nalepil stranu místo toho, abych začal středem) dostal k díře velikosti 2 mm. Následovalo "odpárání", rozřezání, tmelení a broušení, aby z toho vzniknul tank a nezahodil jsem to hned po startu.

Obrázek Obrázek Obrázek

Podvozek + kola:
Nic speciálního (až na to, že jich je tolik - už by mohli začít dělat levitující tanky bez kol ;-)) - podvozky vytvořeny podle návodu, včechno sedlo krásně. Na kola jsem dodělal "hlavice šroubů" (v mém případě to jsou spíš nýty) pomocí kornajsny. Vzhledem k tomu, že to stejně nebude díky bočnímu přídavnému pancíři vidět, jsem se vyřezáváním šroubů nezatěžoval. Hnací kola jsem musel upravit - možná je to díky tloušťce laserových částí kola, ale před úppravou byly pásy asi o 2 mm užší než kolo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“