Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Víťa
Příspěvky: 70
Registrován: pát 20.1.2012 22:39

Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 Hotovo

Příspěvek od Víťa »

Nedalo my to a zkusil jsem si taky jeden postavit.Udělal jsem jiné světla tohle usazení s my vážně nelíbilo.Zapoměl jsem dodělat ruční plyn, spz jsem chtěl puvodně nylepit zevnitř na sklo a vzpoměl jsem si na ní až když jsem měl kabinu zavřenou, příště. Vynechal jsem díl 54, protože na "šavle" se nedá nic zavěsit jelikož je tam přilepena čuba. Doplnil jsem ještě zadní svělo. Stavěl se se v celku bez problemů koukal jsem k Yvanovi na stavbu
Fodky z konce roku - foceno mobilem
Obrázek Obrázek
Daší už jsou hotověho modelu
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A ještě ze zahrady
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
vajda
Příspěvky: 59
Registrován: sob 21.1.2012 14:13
Bydliště: Chornice

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 Hotovo

Příspěvek od vajda »

Pěkně slepeno, zase jinej vzhled s těmi světly,gratuluji ke zdárnému dokončení!!!
JakMoc
Příspěvky: 4
Registrován: ned 29.12.2013 14:07

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 Hotovo

Příspěvek od JakMoc »

Ahoj Víto

Koukal jsem na tvou "stodvácu" a vipadá bezva.
Lepím traktory v 1:16 a na tenhle se taky chystám i s tímto uchycením předních světel.
Stavím 80ku tak snad mi 120 půjde líp člověk už ví co a jak jen se mi zdá ta přední náprava trochu složitější.
Dalo ti tam něco víc práce???

Čau
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 Hotovo

Příspěvek od fox »

Slepeno pěkně čistě. Z tohoto pohledu se mi to líbí. Plusové body za stupačky. Zadní zástěrky. I nápad s těma světlama (vím, že se montovaly na 8045, ale na 120 jsem je neviděl, což nevylučuje že se nemontovaly i na ně)

Bohužel to kazí pár věci, jako jsou křivé blatníky (výrazně), strašně vysoké víčko nádrže (taky bije do očí) a lesklé pneu.
Víťa
Příspěvky: 70
Registrován: pát 20.1.2012 22:39

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 Hotovo

Příspěvek od Víťa »

Díky kluci !
Světla jsem našel na forku http://www.nasetraktory.eu" onclick="window.open(this.href);return false; má tam tuhle Kristínku
Obrázek
Víčko není problém upravít, použil jsem origo díl z vystřihovánky.
Blatníky jsou hrozná vrtule, zkrutoly se po přilepení kabiny. Z toho důvodu taky nestavím formule. Možná by bylo lepší nejdřív přilepit blatníky ke kabině a potom to uzavřít podlahou. No příště.
Pneu po naátěru byly ještě lesklejší. Hodně jsem je srazil nastrouhaným uhlem, ale budu si muset koupit ještě nějake patinovací prachy
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 Hotovo

Příspěvek od fox »

Co se týká pneu. Po nevalných zkušenostech s barvama od agamy (vyrábí odstín pneu jak v syntetice, tak akrylu), které se vždy nějak srazily (první použití v pohodě, po půl roce barva i neotevřené byla nepoužitelná. Odstín byl takový hnědo-černý a lesklý), jsem vytáhl z šuplíku matnou černou od Vallejo. Zkusil jsem to a byla spokojenost. Pneu jsem pak zaprášil pigmentem od agamy. (jsou to takové prášky v malé lahvičce) a toto je výsledek: porovnání mezi patinovanýma a čistýma pneu.

Obrázek
Víťa
Příspěvky: 70
Registrován: pát 20.1.2012 22:39

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 Hotovo

Příspěvek od Víťa »

Jo to je ono co bych s nima chtěl udělat. Akorád bych šel víc do hnědých odstínu.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 Hotovo

Příspěvek od kaktusak »

fox píše:Co se týká pneu. Po nevalných zkušenostech s barvama od agamy (vyrábí odstín pneu jak v syntetice, tak akrylu), které se vždy nějak srazily (první použití v pohodě, po půl roce barva i neotevřené byla nepoužitelná. Odstín byl takový hnědo-černý a lesklý), jsem vytáhl z šuplíku matnou černou od Vallejo. Zkusil jsem to a byla spokojenost.

Přesně takhle jsem postupoval i já . S agamama se mě dělo to samé . Pak mě Brzdič poradil at zkusím Vallejo a spokojenost .
AgroZdenek
Příspěvky: 9
Registrován: sob 15.3.2014 23:28

Re: Zetor Crystal 120 45 / Agromodels / 1:32 Hotovo

Příspěvek od AgroZdenek »

jak je vytvořený totonto trakto z hlavy nebo byl nejaky predtisk?
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“