Zámek Žleby / DUKASE

Odpovědět
keraz
Příspěvky: 4
Registrován: ned 9.2.2014 16:02

Zámek Žleby / DUKASE

Příspěvek od keraz »

Obrázek

Ahoj kolegové!

Dnes jsem se registroval na toto fórum, ale už delší dobu sem rád chodím pro tipy a triky. Rád bych se s Vámi podělil o výsledek několikaměsíčního snažení.

Celý model je víc než náročný a plný improvizací. Návod jsem vcelku ani nepoužíval neb jsem tam našel pár chyb. Jsem holt zhýčkaný modely od "krále Richarda". největší můj pomocník byl návod od kolegy Zdeněk-TEO tady na fóru. Díky za něj. Opravdu jsem si s "drobečkem" hrál a drtivou většinu dílů podlepoval různými druhy kartónů. Samozřejmě, že ne titěrné dílky. Mám rád modely pevné aby se dali vzít do ruky. takže bylo hodně počítání, proměřování a čekání na proschnutí. Díky tomu a doplňkům je celková váha 2,6 kg a velikost základové desky 90x50 cm. Jen teď "kam s ním"? :-)

Obrázek

Nevkládám veškeré obrázky, které jsem nafotil a zvolil variantu uložení na mém google profilu. Doufám, že mi ten klik navíc odpustíte. Proto prosím klikněte https://plus.google.com/u/0/photos/1025 ... 8278522993. Je to veřejná galerie a měla by být pro všechny přístupná. Najedete na přehled miniatur a po kliknutí jedné z nich se vám otevře velký obrázek, pomocí šipek <- -> můžete posouvat na další bez nutnosti se vrátit na přehled. Bude-li však zájem, postupně sem fotky také nahraji.

Budu rád za vaše připomínky a komentáře (ať jakékoliv) :roll: . Ze všech si beru ponaučení na příště. Sám už chyby možná nevidím, no vždyť na to dílo už civím 4 měsíce. ;-)

Obrázek
petrapodzim
Příspěvky: 93
Registrován: stř 10.10.2012 15:03

Re: Zámek Žleby / DUKASE

Příspěvek od petrapodzim »

Ahoj jak dlouho si ho stavěl?
keraz
Příspěvky: 4
Registrován: ned 9.2.2014 16:02

Re: Zámek Žleby / DUKASE

Příspěvek od keraz »

Ahoj, bylo to přibližně 4 měsíce. Nedokážu přesně říct počet hodin. Někdy jsem vynechal pár dnů, ale někdy zase jel třeba i 8 hodin vkuse. Největší prodlevy mi dávalo to podlepování.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Zámek Žleby / DUKASE

Příspěvek od vašekh »

Gratuluji k dokončení. Ale zaráží mě, že píšeš, že jsi nepoužíval návod. Našel jsi tam nějaké chyby a že jsi se řídil návodem Zdeňka-TEO. No škoda, že si to protiřečí. Zdeněk je beta tester tohoto modelu, takže on právě kontroloval návod a lepil jako první model. Takže myslím, že v návodu chyby nebudou. Jak jsem tak prohlížel fotky a dost podrobně, tak jsem viděl, že kombinuješ jednoduchou verzi se složitější a to je škoda. Měl jsi se rozhodnout pro jednu z verzí. Držím palce ke stavbě dalších modelů.
keraz
Příspěvky: 4
Registrován: ned 9.2.2014 16:02

Re: Zámek Žleby / DUKASE

Příspěvek od keraz »

Ahoj Vašku, ani si to neprotiřečí, protože mi tam pár věcí nesouhlasilo, zejména čísla dílků uvedených v návodu a vytištěných a to že to uteče při korektuře se může stát. proto jsem jel spíš jen rámcově jak dál, ale ne slovo od slova.
Nekombinoval jsem těžkou a lehkou verzi, jen nemám droboučké čudlíky na věžičkách kaple a neprořezával jsem vzduch, neboť ruce mi už tolik neslouží a možná bych víc zkazil než zdokonalil výsledek. Jinak vše ostatní jsem dělal z 5. obtížnosti.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zámek Žleby / DUKASE

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Říct, že bude po mé beta stavbě model a jeho návod bez chyb? Docela troufalá...přeci jenom jsem jen jako jiní človíček, který není neomylný a klidně mohlo dojít k mému přehlédnutí nějakých drobností....
keraz
Příspěvky: 4
Registrován: ned 9.2.2014 16:02

Re: Zámek Žleby / DUKASE

Příspěvek od keraz »

Ahoj Zdeňku,
jak už jsem psal, šlo o pár detailů v číslech, ale ne nijak zásadních. Nebudu psát konkrétně co a jak, zkrátka jsem si podle návodné kresby našel to správné a jelo se dál. V žádném případě jsem nemyslel nic špatného na tvou stranu, ba naopak. Tvého místního návodu jsem využíval často a byl pro mě velkým přínosem. Nedovedu si představit pracovat v detailech ještě o 10% menších jako ty. ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zámek Žleby / DUKASE

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Já to taky jako nic špatného vůči mé osobě nevnímám. Jen jsem Vaškovi oponoval tím, že ne vše může být z mé ruky bez chyb.....jsem fakt jen člověk, který není neomylný. Jsem rád, že má recenze takto pomůže ostatním ke zdárnému sestavení modelu, což je zde viditelné...děkuji za kompliment - potěší. Ano některé detaily jsou už hodně hodinářské.....a je to už jen o citu...i když já o sobě tvrdím že jsem silový modelář....jako i silový smečař při nohejbalu.....
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“