F-16 BLOCK 52+ / Maly Modelarz / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

hrbola80
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17.1.2014 11:55

F-16 BLOCK 52+ / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od hrbola80 »

Ahoj všichni patlalové,jsem v tomhle oboru nový,pač jsem stavěl celé život kiti,ale ten papír mě nějak zaujal.Začal jsem patlat F-16 od Maly modelarz a snad to nebude nejhorší.Časem přidám fotky,už mám celou příď a pokračuji trupem k motoru,ale stli mě múže někdo z Vás poradit jak retušovat?Na plastech to bylo jednoduché,námýchal jsem tmel zabrousil a bylo,ale u teho papíru nevím.Barvy mám přesně namíchané,takže jen zahladit nějaké vrásky ať to má pak šmrnc..........Ďekuji a připíšu pak náké drobnosti k návodu,pač tam mají pár chyb,co se týká označení žeber apod.
Ahoj Libor
Hrbola80@seznam.cz



Upraven název vlákna dle místních zvyklostí. moderátor zrzek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: F-16 BLOCK 52+

Příspěvek od Vojta Č. »

Tož vítej, jsem zvědavej na fotky.
Retušovat tak, jak ti to půjde nejlíp. S barvičkama asi umíš, tak co ti budeme radit. Je dobrý retušovat po částech, abys pak nezjistil, že se někam nedostaneš.
A jinak spousta papírovejch modelářů kitaří a spousta jich používá kitařský techniky i na papír (namátkou se podívej po stavbách od Brzdiče nebo TomC2).
hrbola80
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17.1.2014 11:55

Re: F-16 BLOCK 52+

Příspěvek od hrbola80 »

Ahoj,
Děkuji za odpověď.Máš asi pravdu,použiju stejné techniky jak na kiti.Aj,co sa týká tmelení.A prosím može někdo poradit jak přidat fotky?potom aspoň bude vidět ta katastrofa........to snad ne,jsem zatím spokojen s výsledkem,tak uvidím,jak to pude dál,patlu zdar Libor
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 678
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: F-16 BLOCK 52+

Příspěvek od mahdy »

Tak na tohle letadýlko se těším. Můj pokus o jeho slepení dopadl takhle:
http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 6-full.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
A to jsem se držel hodně dlouho, než to tak dopadlo.
Takže držím pěsti a budu se těšit na fotky
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: F-16 BLOCK 52+

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Na vkládání obrázků tu máme zpracovanej návod :wink: viewtopic.php?f=11&t=66" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 678
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: F-16 BLOCK 52+

Příspěvek od mahdy »

old_Mr_Grim píše:Na vkládání obrázků tu máme zpracovanej návod :wink: viewtopic.php?f=11&t=66" onclick="window.open(this.href);return false;
Já vím a dokonce to i umím ;) ale nechtěl jsem novému kolegovi zaneřádit vlákno svýma fotkama. Ať si sem dá svoje.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: F-16 BLOCK 52+

Příspěvek od old_Mr_Grim »

jj, psal jsem to pro hrbola80.
Neboj, jak se objeví fotky, tak to promažu :wink:
hrbola80
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17.1.2014 11:55

Re: F-16 BLOCK 52+

Příspěvek od hrbola80 »

čau kluci,možná aj holky nevím,
na fotkách už se pracuje,ikdyž obrázek od Mahdyho mě moc kuráže nepřidal.........,ale stále pokračuju,jen jestli máte radu zda-li je možnost koupit překryt kabiny na tenhle stroj např.od Halinskeho.F-16 stavěl, ale kabinu v nabídce na karton models nemá.první fotku dám hned po zaretušování přední části a asi přebarvím vnitřek kokpitu,pač neodpovídá skutečnosti.Inak ještě malá otázka na Mahdyho,jak ses vypořádal se slepením dílu pro sání motoru díl 26 a 27?Lepí se pod úhlem, ale nikde není žádné vodítko, jak ho dosáhnout. Nebo sis pomohl šachtou předního podvozku? Dík
Jinak chyby v návodu-při sestavování gondoly trupu díl 30 je špatné označení žeber I,J,K,L,ale je to J,K,L a L přeškrtnuté.
Snad foto dodám co nejdříve jak jsem slíbil, ale šak víte olympiáda, tak uvidíme jak budou kluci hrát.
Opakuji, že je to můj první papírák,tak nečekejte zázraky, ale přesně jako když jsem stavěl první kit,každý den člověk poznával nové techniky a různé vychytávky a pak se po nějakých letech začalo i výtězit,tak snad ten začátek nějak "zdárně "překousnu.
Děkuji za rady a patlu zdar Libor
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: F-16 BLOCK 52+

Příspěvek od Pavel Pejša »

když scháníš kabinku, kontaktuj Michala Dostála z Kartonmodels. Pokud něco náhodou na shopu nemá, dokáže to hravě sehnat. Napiš mu a uvidíš, že ti kabinku schrastí.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: F-16 BLOCK 52+ / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od Tomys »

Tak Shopů je víc... Ne jen Kartonmodels, ale Grafek, Vystrihovanky atd...jen googluj... A taky sou sběrkt. Numi taky umí sehnat a za dobrej peníz.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 678
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: F-16 BLOCK 52+ / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od mahdy »

Kabinku jsem měl od GPMka. S tím o čem píšeš ti asi neporadím, protože je to už hodně dlouho co jsem to lepil. Vím jenom, že někde v tom místě za kabinou se to všechno začalo nějak divně kroutit a absolutně nepasovat, že to skončilo jak skončilo. Ještě, že tento modýlek stál něco kolem 70,-Kč, tak mi to nebylo tak líto ho zmuchlat.
Jinak odkud si, to tvoje nářečí je mi blízké.
hrbola80
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17.1.2014 11:55

Re: F-16 BLOCK 52+ / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od hrbola80 »

Ahoj Mahdy,
tak panu Dostálovi jsem dal nějak vědět,tož snad kabinku sežene,inak pudu na to stranku GPM.Inak děkuji všem za rady šak fotky za pár dnů budou....asi hodně začátečnickéch chyb,ale to sa časem vyšperkuje.Inak su od Zlína.
Ahoj Libor
hrbola80
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17.1.2014 11:55

Re: F-16 BLOCK 52+ / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od hrbola80 »

Ahoj přátelé,
potřebuji pomoc...nejde o fotky,to,mě už dělá kamarád, pač mě komp nechce komunikovat s mobilem na kterém jsem všechno fotil, ale jde o to, že až se objeví,tak se prosím nezalekněte a poraďte. Rozhodl jsem se, že celý model přebarvím(nelíbí se mě ty barvy na papíru, že nejsou důrazné jako kovový povrch, jsem hold starý KITAŘ ,můžu aspoň statečně tmelit a brousit),ale tím se dostávám k problému, jak vyřešit potom samotné rytí a obtisky. Tak prosím jestli možete,tak poraďte, ohledně obtisků jsem ještě nebádal, ale snad i v "našem" měřítku se snad budou dát sehnat. Děkuji za rady Libor
hrbola80
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17.1.2014 11:55

Re: F-16 BLOCK 52+ / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od hrbola80 »

Tak to jsou snad měsíc staré fota, už to mám dobarvený a pokračuju trupem, tak hned přidám další a ty už nejsou, tak hrozný. Jak říkám je to můj první patlák,tak buďte prosím schovívavý,jak to ze začátku vypadá, ale věřím, že po dokončení budu spokojen a snad i Vy.Ahoja Libor a prosím jestli někdo ví kde sehnat obtisky, tak dejte vědět.Děkuju
Naposledy upravil(a) hrbola80 dne ned 23.2.2014 20:29, celkem upraveno 1 x.
hrbola80
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17.1.2014 11:55

Re: F-16 BLOCK 52+ / Maly Modelarz / 1:33

Příspěvek od hrbola80 »

Obrázek
http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 3-full.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 4-full.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.papirove-modely.cz/img/uploa ... 3-full.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“