ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32/HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Richarde,

ta náprava je parádní, dobrý nápad ;) rád se inspiruji do dalších staveb.
U tatřice jsem měl stejný zádrhel u těch bubnů... První mi vyšel jako tobě a ty ostatní jsem udělal opačně, nejdříve jsem slípnul obvodový pásek a poté přizpůsobil boky seřezáním na požadovaný průměr :)

Jinak palec nahoru za čisté slípnutí ;)
Ať se ti daří Jakub.
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Ahoj, jedeš teda pěkně, jen co je pravda. Ty bubny lepím naopak. Nejdřív obvod, pak upravuji, též pokaždé, vnitřek.
Jen tak dál, už se to bude pomalu klubat do podoby předlohy.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Máš to pěkný, jen tak dál. ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Díky všem :)

:arrow: Disky já řeším tak, že vždycky si nechám ten podlepený, to se špatně zmenšuje a doretušuju ten obvodový díl.

:arrow: Dneska jsem na Danuši udělal motor a mám k němu pár postřehů. Sám o sobě myslím vypadá dobře. Jenom doporučuju hned po slepení korpusu osadit a přizpůsobit držáky, potom se to dělá blbě. Já si je navíc na celou tloušťku podlepuju a nechávám trošičku větší, motor potom drží v rámu pěkně i bez lepení.

Obrázek Obrázek Obrázek

Bude potřeba nejspíš seříznout kousek chladiče na olej, přez něj tam ten kryt opravdu nedostanu.

Obrázek Obrázek

Výfukové potrubí je samo o sobě kapitola a trochu mě "nazlobilo". Udělal jsem si ho z mědi, nemám rád to 2D, ale nepodařilo se mi ho tam za žádnou cenu dostat. Muselo by se hned za hlavou začít plazit po motoru a i kdybych to tak nazohýbal nevešlo by mi mezi motor a rám. Víc poví fotky.

Komu by se toto podařilo, věnuju mu díly motoru z mého prvního výtisku a bude mít můj bezmezný obdiv :D

Obrázek Obrázek

Osazené je to nasucho, definitivně přilepím až tam bude všechno ostatní. Stejně se nemá kam hnout :D
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Mě se tam trubky ve 2D podařilo dostat. Ale i to 2D bylo dost natěsno, měděný trubičky tam myslím nenapasuješ. Ono by pomohlo roztáhnout motorovou skříň asi o 1mm na každé straně. U příští DANY to asi spáchám. Též jsem totiž musel mírně "zmenšit" olejový chladič. Sice by jsi musel ubrat na velikosti z okolních dílů, ale povedlo by se ti dostat tam vše.
Hledal jsem v počítači nějakou fotku z mojí stavby, která by ti nějak pomohla, ale marně. Kdyby jsi ale chtěl, fotku motoru dodatečně udělám. U tohohle místa stavby jsem se asi poprvé zapotil.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Díky za nabídku, ale zatím nebude potřeba. Sleduju Tvoje vlákno a fotky přímo u Rippera a zvládám, jenom mně mrzí to výfukové potrubí, že mám jenom to papírové.. To co jsem psal výš jsem myslel tak, že v mědi bych to tam bez úprav nedostal, tak jsem to nechal tak.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Mám hotový kryt nad motorem, protože to zas asi na chvilku bude poslední příspěvek rovnou to sem hodím.

Kryt jsem musel zkrátit na výšku asi o 2-3mm, aby ostatní díly navazovaly tam kde mají (těch červených popisků na blatníku si nevšímejte).

Obrázek Obrázek

Potom následovala úprava vnitřních dílů, chlopně jsem nechal jenom tam, kde to nešlo přilepit z boku k blatníku. Na výšku je v motorovém prostoru místa až až, bohatě stačí osadit motor přesně do výšky, kde jsou vyznačené místa pro přilepení držáků (návod říká "co nejníž"). Šířkově až na to seříznutí olejového chladiče ok.
Využil jsem toho, že jsem měl dva výtisky a toto je druhá varianta krytu. První jsem rozdupal :D I tak mi tento díl zabral daleko víc času než jsem čekal - obě verze s drátkováním asi 8 hodin.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě přijdou doplnit dvířka s panty. Práce mně ale začala daleko víc bavit od doby, co jsem se vymotal z podvozku - tam to byla prostě jenom další tatra :D


:arrow: :?: :!: Taky bych měl jeden dotaz na obecenstvo, pořád se nějak nemůžu rozmyslet. Vzhledem k detailnosti interiérů věže jsem si říkal, že bych některé díly udělal ze zasklívací folie, aby tam bylo vidět. Nevím ale, jestli by to úplně nerozbilo ten model vzhledově.. Co si o tom myslíte? Popř. zkoušel to už třeba někdo? Díky :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Mám hotové nahrubo skříňky okolo motoru. Na rovinu říkám, bylo to peklo a Dana mně tady hodně zklamala. To že se každý z dílů okolo motoru musí na šířku zkrátit o cca 1-2mm, aby netrčel přes hranu blatníku jsem čekal, na to už tady někdo upozorňoval.

:arrow: Co se mi ale hrozně nelíbí, je zvolený systém konstrukce těch skříněk. Začíná se slepením vnitřku, který má chlopně. Pak se slepí 3 nebo 4 skříňky k sobě a celé se to oblepí dokola jedním lícovým dílem.. Rovnou se na to vykašlete, nevleze to. Já jsem do lícového dílu postupně vlepoval jednotlivé skříňky a poslední jsem zkrátil.

Pro demostraci (a abych rovnou vyvrátil, že jsem pako) jsem opět využil mého druhého výtisku, vyřezal díly skříňky a seskládal pouze vnitřky za sebe a srovnal s lícovým dílem. Tam kde ukazuje skalpel by ještě měla být rezerva na 8x tloušťku papíru(+nějaké to lepidlo a nepřesnost). O tuto délku jsem zkrátil tu první skříňku.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Není to, že by to nešlo vyřešit, ale strávit den na pár hranatých a rovných dílcích podle mě není uplně to pravé ořechové :D


A tady už výsledek snažení:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Přeju pěkný zbytek neděle a hodně zdaru při lepení :)
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

To je žrádlo. Mám sto chutí, dát se hned do dalšího výtisku :D .
S konstrukcí skříněk jsem se vypořádal podobně, první obvod, pak jsem vkládal upravené části skříní.
Je tak dál, Ričmonde!
Ještě dotaz. Vím je ještě brzo, ale budeš na skříně dávat dvířka na pantíky?
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

vojta 78:
:arrow: Panty budu dělat určitě - zpočátku funkční a až to nafotím a vyberu si jak se mi to líbí nejvíc zalepím :)
:arrow: Jestli to dáš ještě jednou, smeknu. Nepřijde mi ten model těžší než jiné, spíš rozsáhlejší, ale mě osobně by nebavilo stavět to samé podruhé (přestože by to asi bylo vychytanější :))
:arrow: Uvidím co mi zbude z toho druhého výtisku, kdybys ho pak chtěl na náhradní díly klidně se ozvi ;-)
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Model klidně dám, ale jindy. Mám teď jiné plány a už dělám přípravné práce. Úpravy budou, mám pár poznámek z mojí stavby, podle nich pak model poupravím.
Za nabídku náhradních dílů děkuji, pokud ještě budou k mání, což asi ne v době kdy ji plánuji, no uvidíme. Výtisky mám dva.
Držím palce při dalším postupu.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Držím palec chlape . Já bych to po té nehodě asi vzdal . Zatím jedeš dobře .
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Díky.
O kousek jsem pokročil. Udělal jsem 38 zásobníků na granáty, 1 jsem nakonec nepoužil. V největší schránce na pravoboku byly hodně natěsno a jeden jsem tam nedostal. Jinak pohoda. Taky jsem to nevydržel a postavil jsem to na kola. Ty jsem (jako obvykle) natočil a zalepil.

Foto není nic extra, je to takové pracovní z průběhu stavby, až bude hotovo něčeho víc nafotím líp :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zatím :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Přeskočil jsem pár odstavců v návodu - zadní nárazník, opěrné nohy a pár drobností, protože jsem hrozně zvědavý na kabinu. Taky kdybych to musel rozdupat ať nemám zbytečně hotový zadek :D

Vnitřní díly jsem ani nezkoušel a rovnou rozstříhal na jednotlivé části. Tím pádem jsem z nich taky ořezal ty obrysové a lomové čáry, hrozně mně na té skoro bílé barvě vadí.. Bohužel se jim ale úplně nevyhnu.

Takže tady úvod ke kabině:

Obrázek Obrázek Obrázek

a příště už to bude mít ten správný tvar :)
Zatím čuzz.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak ještě poslední mezistupeň před dokončením kabiny :)
Podle návodu jsem postupoval ve spodní části kabiny a dojel jsem sem:

Obrázek Obrázek

Pak jsem se vrhnul na horní část, postup jsem zvolil takový, který tady ještě není. Vnější obšívku jsem rozřezal celou a vnitřní slepil bokem a lepil celou naráz. Pak jsem to oblepil vnějšími díly. Teď přijde doplnit zbytek interiéru a uzavřu to natupo lepeným stropem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pravá hrana myslím ujde:
Obrázek

Levá mně uplně nevyšla, musel jsem doplnit malinký pásek rezervy:
Obrázek

Bez makra to ale nevypadá vůbec zle :)

Sám za sebe jsem spokojený. Určitě by to šlo líp, ale když se nazačíná vnějším dílem (a vnitřní případně upravit) je podle mně hrozně těžké to spasovat tak, jak když je tvar daný vnějším dílem.

Karton za kabinou je přilepený na dvou kapkách lepidla, abych si k němu pěkně dorazil díly kabiny.

Tak kritizujte a příště tedy strop. Zatím :-)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“