Tatra T815 4x4 Dakar Silk Way 2011 /Spidamodels /1:32/HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Tatra T815 4x4 Dakar Silk Way 2011 /Spidamodels /1:32/HOTOVO

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj,

po čase se opět vracím do mojí oblíbené kategorie s modelem Tatry ze Silk Way 2011 posádky Václav Svoboda, Martin Kalous, René Steinbach, kteří byli klasifikováni na 22. místě.
Na modelu budou jen minimální úpravy. Rám je vyztužen kartonem, přidány nápravy, příčníky a centrální roura. U příčníků jsem premiérově použil matky, bohužel nemám jich mnoho, tak jsem je použil pouze tam kde budou vidět. Jen doufám ,že nejsou moc monstrózní.
Jak je mým zvykem opět bojuji s retuší, odstín rámu trefuji velmi obtížně.

Originál
Obrázek

Stavba
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Jirka N. dne pon 7.4.2014 9:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, mám tu menší postup. Přidány vzduchojemy, tlumiče, přední stabilizátor a z větší části zkompletovaný motor. Tlumiče jsou doplněny o hliníkový profil a u motoru prořezány přední lopatky a podle reálné předlohy přebarveny víka hlav.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, hlásím se s dalším postupem. Bohužel počítač mi odešel do věčných lovišť, čekal jsem na nový, tak nebyla ani chuť na patlání. Teď je vše OK. Začal jsem dělat nástavbu, když jsou na podlaze rezervy, tak jsem udělal i zbylá kola. Pokusil jsem se o naznačení ráfku z proužku papíru a doplnil jsem matice. Rezervy na podlahu a hurá na nástavbu, vnitřní rám ještě není hotový, postupně jsem ho vkládal do nástavby, jelikož dráteničina není můj obor :( . Svislé díly jsou z hliníkového profilu a vodorovné jsou plastové profily.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od rybak »

Krásný, jednoduchý, účelný.
Jen tak dál, nechám se inspirovat.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od spida »

Krásná práce Jirko. A mám to pro tebe :-)
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Díky pánové a Spido tobě obzvlášť díky za modely, které jsou super. Vyzvedl bych si to na Chodově. Ještě jednou dík.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od spida »

Poslal jsem ti to s objednanou zásilkou
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Zdravím, před pokračováním stavby bych chtěl poděkovat Spidovi, dnes jsem si zásilku vyzvedl. A teď ke stavbě.
Dodělal jsem vnitřní rám a chystal jsem se na uchycení střechy. Krejčovským špendlíkem jsem si připravil dírky v plachtě a naimpregnovanou černou bavlnku. Dírky byly malé, tak jsem je o něco zvětšil. Začal jsem omotávat přes rám, ale udělal asi tři oka a dál to nešlo. Po každém prostrčení se mi bavlnka třepila, tak jsem ji musel neustále zkracovat a následně ruce se dost klepaly. Zvolil jsem tedy nastrčení bavlnky do jehly, ale přes uzlík jsem zase neprostrčil skrz dírky. V této fázi jsem už začal řvát a nadávat :twisted: . Takže bavlnka nebude, přešel jsem tedy k černé niti. Uzlík na jehle už byl menší, ale bylo to tip ťop. Měl jsem jednu stranu hotovou a v tom jedna díra v plachtě nevydržela a protrhla se. Takže z hezkého modelu bude pouze model.
Jelikož horní díl plachty je logicky o něco menší než rám, udělal jsem asi nejmenší zlo a to podlepení dílu a jeho zvětšení. Přebytečné části jsem natřel vodovkou a přilepil na rám.
Poučení je, že takovéto vylepšení už asi dělat nebudu.


Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od muf10 »

Konec nitě bavlny... Napusti sekundakem zastříhni do špičky a žádnou jehlu není potřeba.Pomohlo mi to na rc plachetnici ve chvíli kdy už sem to viděl na Kroměříž(cvokhaus)
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Díky za tip, zkusil bych to u jiného modelu, jelikož vršek je již napevno přilepen, tak už to nechám být. O záložní kopii jsem bohužel přišel.
dravec
Příspěvky: 272
Registrován: pon 3.3.2014 15:44

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od dravec »

Na podobné věci jsem si koupil Nylonové lanko, 0,18 mm x 2 m. Sice jsem to ještě nepoužil, ale má to strukturu ocelového lanka.

http://www.optys.cz/zbozi/nylonove-lank ... 070100163/
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, práce se přesunula na kabinu. Boky kabiny jsem oddělil od střechy kvůli lepší manipulaci s interiérem, jak to píše Spida v návodě. Vše sedí jak má, zatím pohoda.


Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Tatra T 815 4x4 Dakar Silk Way 2011 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, tak můžu zahlásit HOTOVO.

Obrázek

Kabinu jsem uzavřel, doplnil drobotinu a už to byla pohoda. Kabina a nástavba na rám a kola. Snažil jsem se, aby Svobodovka byla super, ale není. Jak jsem psal dříve, vršek nástavby jsem podělal, dále se mi nepovedlo propojení mezi filtry a sáním, tak jsem je udělal z hadičky a hliníkového drátu. Na druhou stranu jsem poprvé použil matky a musím uznat, že to model hodně oživí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A samozřejmě něco málo z terénu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“