Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od frydek665 »

Mám tu čest představit vám nový model od GP Teamu, který mám zatím v rozpracovaném stavu. Jedná se o model vozu Sigma MC73 s motorem Mazda, který byl účastníkem závodu 24 hodin Le Mans v roce 1973 a jeho posádku tvořili Ikuzawa, Fushida, Del Bo. Snahou autora bylo vytvořit jednodušší model, který by byl slepitelný i pro méně zkušené modeláře.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) frydek665 dne sob 1.2.2014 10:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LuCas.F1
Příspěvky: 6
Registrován: ned 29.12.2013 11:25
Bydliště: Bolatice (okr. Opava) / Brno

Re: Sigma MC73 Mazda

Příspěvek od LuCas.F1 »

Ahoj, v tvém podání je to opět radost pohledět ;) blednu závistí
frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od frydek665 »

Díky LuCas!
Pár dílů jsem přidal a k dokončení modelu už toho moc nechybí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tull
Příspěvky: 24
Registrován: sob 19.10.2013 11:21

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od Tull »

Předloha je přesně podle mého gusta. Sestavení perfektní.

Jen na bocích křídla chybí nápis Canon a vršek křídla byl nejspíš bez nápisu. Ale určitě tam nebyla Toyota, když dodavatelem motoru byla Mazda:

Obrázek

K předloze stojí dodat, že auto nedojelo pro poruchu spojky.
frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od frydek665 »

Já se přiznám, že závody Le Mans skoro vůbec nesleduju, takže nemůžu tvrdit, jestli s těma nápisama máš pravdu, nebo ne. Někde jsem našel, že tento vůz jel dva závody, mimo Le Mans ještě jeden v Japonsku. Nápis Toyota tam určitě byl, ač je to možná trochu divné, když vůz pohání motor Mazda. Víc se k tomu snad vyjádří sám autor modelu.

Obrázek Obrázek
Našel jsem jen fotky kovových modelů, na jednom nápisy Toyota jsou, na druhém ne a u obou se píše, že jsou z Le Mans 1973.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od JoseFxx »

No správně by nemělo být nic. Motor Toyota se objevil až ve voze MC 75. Hračkám bych nevěřil.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od Kid Karola »

Určitě tam nápis byl. Při bližším prozkoumání fotky od Tulla je na zadním křídle patrná šmouha, která dává tušit, že horní část křídla určitě nebyla prázdná, stejně tak první fotka ve vlákně. Navíc při porovnání s nápisem Toyota a znakem hned vedle něj na křídle na modelu a s onou rozmázlou šmouhou hned na první fotce, je patrná podobnost, takže bych byl pro, že to opravdu je Toyota. A mohla tam být proto, že už v tý době se mohly vést jednání o dodávkách motorů Toyota, takže to mohl být v podstatě sponzor, který se posléze stal dodavatelem motorů, takže zas taková nesmyslnost to být nemusela.

Každopádně modýlek moc pěkný, určitě se objeví v mém archivu. Jako fanda Le Mans si nenechám ujít :) Jen teda ta modrá mi moc nekoresponduje s modrou na skutečným autě. Zdá se mi být moc do fialova.
frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od frydek665 »

Ano, souhlasím s tvým názorem na modrou barvu, už jsem to taky autorovi připomínkoval. Toto je vlastně jakýsi pracovní výtisk a odstín barev, popřípadě změnu reklam nebude problém vyřešit.
Uživatelský avatar
Tull
Příspěvky: 24
Registrován: sob 19.10.2013 11:21

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od Tull »

Kolega Kid Karola má nejspíš pravdu a lepší oko a nebo monitor (na jiném monitoru a po upozornění už tu šmouhu taky vidím).
Na úvodní fotce nápis je, na dalších potom - vypadá to na fotky z tréninku - není. V každém případě tam chybí nápis Canon na boku, ale to je maličkost.

Ještě se zeptám. Bude mít model jako volitelný doplněk noční světla jak jsou na fotkách?
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od JoseFxx »

Čmouha může být klidně nápis Canon.
Jinak vozidlo postavila firma Sard. Což je v současné době pro Toyotu jako AMG pro Mercedes.
Jenže spolupráce započala až v roce 1975 do té doby spolpracovala s firmou Mazda
frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od frydek665 »

Pokud myslíš ta dvě středová světla, tak jsou součástí vystřihovánky a dnes jsem je tam nalepil. Model je zatím sestaven spíše nasucho. Kola jsou jen přiložena a kastle zatím není přilepena k podvozku.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tull
Příspěvky: 24
Registrován: sob 19.10.2013 11:21

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od Tull »

Ano, to jsem měl na mysli. Díky. Je to super.
frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od frydek665 »

Po dnešku už zbývá dodělat jen volant, vzpěry ochranného oblouku, poupravovat retuš a bude hotovo.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od Lukáš »

Tohle je pěkný kousek, vydáno to bude v tomto měřítku?
frydek665
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.1.2012 21:36
Bydliště: Moravská Nová Ves

Re: Sigma MC73 Mazda / GP Team / 1:18

Příspěvek od frydek665 »

Díky. No s tím vydáním je to zatím ve hvězdách, pochopitelně, záleží především na tom, jestli bude o model zájem. Ale určitě by vyšel v měřítku 1:24.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“