Nůžky na papírové modely

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
bergkamp
Příspěvky: 3
Registrován: ned 26.1.2014 9:55

Nůžky na papírové modely

Příspěvek od bergkamp »

Zdravím, má někdo nějaký typ na nůžky pro papírové modely. Mám doma jedny staré 20 let, ale už dosluhují.

Děkuji
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Nůžky na papírové modely

Příspěvek od Tomáš S. »

No tak když už sáhnu po nůžkách, tak jsou normálně z lékárny - možná někdo ví o lepších, ale tohle je pro mě nejsnažší zdroj.
Samozřejmě mám několik velikostí a i různě tvarované ;) .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Nůžky na papírové modely

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak tak, jak píše Tomáš i já používám nůžky ze zdravotnických potřeb, především chirurgické a nebo oční ;)
odkaz: http://www.zdravotnicke-potreby.cz/kovo ... oje/nuzky/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jakub.
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Nůžky na papírové modely

Příspěvek od snekousek »

Ahojky, tak já nůžky používám čím dál méně a to spíše na větší díly,ale když už tak buď z lékárny a nebo zdrav. potřeb.Ty nůžky co jsou úplně vlevo jsou naopak z Rossmanna za 120 kaček ale stříhají vyjímečně dobře.Každopádně nože jsou mnohem lepší.

Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Nůžky na papírové modely

Příspěvek od JakubSDK »

podle nástrojů to vypadá, že máš jako vedlejšák plastickou chirurgii :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Nůžky na papírové modely

Příspěvek od Lukáš »

Už hodně let používám tyhle nůžky Fiskars. Sice trochu dražší, ale naprostá spokojenost; ostré vydrží roky. Dělali je i pro leváky.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: Nůžky na papírové modely

Příspěvek od vody »

Maped Stainless z Tesca za stovku. Používám je už pár let pouze na modely a stále ostré :)
bergkamp
Příspěvky: 3
Registrován: ned 26.1.2014 9:55

Re: Nůžky na papírové modely

Příspěvek od bergkamp »

Děkuji za typy.

Budu se vracet k lepení a potřeboval bych koupit nástroje k lepení. Neví někdo nějaký e-shop, kde toto vše koupit za rozumné ceny?:
nůžky rovné a zahnuté
skalpel nebo víceúčelový nůž
deska
štětce
tempery nebo vodovky
IcePlanet
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.7.2013 10:13

Re: Nůžky na papírové modely

Příspěvek od IcePlanet »

Asi niesom prave vhodny priklad, ale ja pouzivam toto:
1. Noznice mam velke obyc z papiernictva a na vystrihovanie dielov pouzivam malicke skladacie ktore dostanes u kazdeho cinana(napriklad tu)
2. Skalpel v lekarni alebo zdravotnickych potrebach, pouzivam cepel 11 a k tomu prislusne drzadlo (to bohuzial nieje ani trochu ergonomicke, niekto tu pisal ze dokaze tie cepelky implantovat do OLFA drziatka, ja nemam ziadnu skusenost s tymto) Odlamovaci noz sa mi najviac osvecil zase od cinanov. Je baleny v blistri a poznas ho podla toho ze v plastovom tele je vlozeny PLNE kovovoy mechanizmus ktory vedie noz a nastavuje jeho vysuv. A mam aj nejake obyc plne plastove na hrubu pracu (asi za 4CZK kus, tiz cinan)
3. Desku pouzivam z priemyselnej vyroby (vola sa to myslim podlozka pod sekaci noz a je to nejaky huzevnaty teflon). Je asi 1cm hruba a tazka. Na nete som nenasiel. Vyhoda je ze sa minimalne opotrebovava a da sa prebrusit, nevyhoda je ze v tom huzevnatom teflone su bublinky, takze to nieje extremne rovne.
4. Stetce mam DaVinci modre a teraz skusam aj nejake tmavozelene dlhe (syntetika)
5. Tempery, klasika koh-i-nor

Ak sa da tak preferujem chirurgicke nastroje (pinzety, skalpely...) trvanlivost a presnost vyroby je dramaticky inde... Napriklad taka OLFA ktoru tu dost ludi pouziva mi prisla tupa a aj ked sa lepsie drzala tak letela do kosa :-)
(ak nezabudnem tak vyfotim a zajtra dodam foto)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Nůžky na papírové modely

Příspěvek od Vojta Č. »

Na to máš lepší nějaké dobré papírnictví nebo výtvarné potřeby, můžeš si to tam i osahat. Záleží na tom, kde se vyskytuješ, ale na solidní papírnictví nepotřebuješ velkoměsto.
Jinak Olfu maj myslím jak vystřihovánky.cz, tak kartonmodels. Matně si vzpomínám, že na výstavě v Ostravě jsem viděl paní, která tam prodávala nůžky a byl to moc zajímavej stáneček, zvlášť jestli jseš trochu na S/M :D
Stejně to není v tom, kolik peněz vrazíš do nářadí...
bergkamp píše:Děkuji za typy.

Budu se vracet k lepení a potřeboval bych koupit nástroje k lepení. Neví někdo nějaký e-shop, kde toto vše koupit za rozumné ceny?:
nůžky rovné a zahnuté
skalpel nebo víceúčelový nůž
deska
štětce
tempery nebo vodovky
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Nůžky na papírové modely

Příspěvek od muf10 »

Nůžky Q model na vystříhavání kastlí na rc auta.zlamovak olfa baumax xa-1 kalené břity. Čepelky z modelárny ale ty se rychle tupí.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“