Panhard VBL / MODELIK/ 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Madman
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.1.2012 9:39
Bydliště: Plzeň

Panhard VBL / MODELIK/ 1:25

Příspěvek od Madman »

Ahoj u dalšího modelu, tentokrát jsem dostal chuť na něco barevného a hranatého.

Pár slov o předloze: Vývoj vozidla sahá až do roku 1978, kdy francouzská armáda specifikovala požadavky na nové lehké průzkumné a protitankové vozidlo - projekt byl pojmenován Véhicule Blindé Léger (VBL). Do soutěže byly přihlášeny dvě vozidla, jedno od firmy Renault a druhé od Panhardu. V únoru 1985 bylo jako vítězné vozidlo vybráno vozidlo firmy Panhard, které již bylo v té době dodáváno mexické armádě. Vozidlo má motor umístěný v přední části korby a posádku v zadní části, do vozidla je přístup dveřmi na boku a dveřmi na zádi korby. Na stropě korby jsou tři průlezy s poklopy. Vozidlo je plně obojživelné - pohyb ve vodě obstarávají lodní šrouby umístěné na zádi. Všechna okna čelní i boční jsou vyrobeny z neprůstřelného skla. Standardním vybavením vozidla je centrální systém dohušťování kol.

Čerpáno z http://forum.valka.cz/viewtopic.php/tit ... BL/t/28552" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdravím Kaktusáka, který se s modelem úspěšně pere. Jeho vlákno mi při stavbě interiéru dodávalo naději v dobrý konec. Je opravdu příjemným překvapením, že vnější obšívka sedne ok, poté co interiér jsem musel rozřezat a poupravit, aby se použitelně vešel... .

Nejdřív náhled na obálku:
Obrázek

A teď už pár fotek:
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Panhard VBL / MODELIK/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Nazdar kolego . Jsem rád , že v tom nejsem sám . Mě interiér celkem sedl . Zatím jsem nenarazil na žádnou velkou překážku . Akorát návod by mohl být přehlednější .

Jen když vidím Tvůj model tak se musím stydět :oops: . Máš to perfektní a ne tak upatlané jak já .
Uživatelský avatar
Madman
Příspěvky: 71
Registrován: ned 22.1.2012 9:39
Bydliště: Plzeň

Re: Panhard VBL / MODELIK/ 1:25

Příspěvek od Madman »

Ahoj, díky, taky ho mám upatlaný víc než bych chtěl :)

Z návodu taky nejsem moc nadšený. Když jsem poprvé listoval modelem, tak jsem si myslel, že mi minimálně jedna stránka návodových kreseb chybí.

Jinak interiér - musel jsem rozříznout spoj přední okno-přístrojová deska a zadní blatníky odříznout od podlahy. Možná mi někde něco ujelo při páchání kostry... . A podlaze s blatníky chybí okolo mm v zadní části (tohle je vidět i na tvých fotkách). Jo není to překážka slepitelnosti a ve výsledku není nic z toho vidět. Ale dost mě tohle vše znejistilo, jak to dopadne z vnějškem.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Panhard VBL / MODELIK/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Všechno co píšeš plně podepisuji .

Opravdu mi ten interiér o nějaký milimetr nesedl , ale říkal jsem si , že to nejde vidět .

No a o tom návodu jsem si myslel to samý :)

Rady jak vůbec vyrobit podvozek , jsem čerpal od kolegy na slovenském DF . Má ho tam slepeného parádně .

Ted jsem se trochu , kvůli rodiným problémům , zasekl a je docela možné , že mě předeženeš a budu opisovat zase já .
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“