Výroba kolies

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
thomaash
Příspěvky: 151
Registrován: úte 24.1.2012 13:52

Výroba kolies

Příspěvek od thomaash »

Dobrý večer,
chystám sa po skúškovom na náves Panav NS 1 36, ktorý ale nemá bombírované pneumatiky.
Chcem sa teda opýtať, či už niekto vyrábal svoje boky plášťa. Nemám problém si to v Cade nakresliť, len moc neviem čo mam kresliť. O koľko treba zväčšiť polomer a koľko treba vybrať, aby to rozumne vypadalo? Mal už niekto takýto "problém"?
Ďakujem

Tomáš
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Výroba kolies

Příspěvek od Vojta Č. »

Jsou to dva komolý kužely, vnější, vnitřní a střední poloměr je jasnej, a musíš si akorát správně nastavit tu výšku (nepřeháněl bych to). Oba kužely mají stejně dlouhou tu stranu, která je "nahoře". Však si najdi, jak takový kola vypadají na jakýmkoliv jiným modelu ;)
Zvětšení poloměru, resp. úhel toho otevření souvisí právě se sklonem těch dvou kuželů. Je to docela hezký geometrický počítání ;)
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba kolies

Příspěvek od Chimenes »

... a nebo takto odkaz Cool Wheels:

http://papergallery.mzf.cz/download.php?slozka=programy" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Výroba kolies

Příspěvek od Tomáš S. »

Ano geometrie je to opravdu hezká 8-) .
Ovšem poděkuj kolegovi B@Fovi - díky němu budeš ochuzen o pěkné počítání: http://papergallery.mzf.cz/download/KP.zip" onclick="window.open(this.href);return false;

A umí to kromě bočnic i komolý kužel ;) .

EDIT: To na co odkazuju já je to na co odkazuje Chimenes, akorát to moje je podle mě "dopilovanější".
thomaash
Příspěvky: 151
Registrován: úte 24.1.2012 13:52

Re: Výroba kolies

Příspěvek od thomaash »

BOMBA, SUPER, ďakujem... o takomto niečom som ani nesníval :D

ešte raz ďakujem :)

Tomáš
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“