Liberator B 24D / Fly Model 21 / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

IcePlanet
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.7.2013 10:13

Re: Liberator B 24D / Fly Model 21 / 1:33

Příspěvek od IcePlanet »

Liberator zatial neumrel, ale praca nepustila :-)

Podarilo sa mi dokoncit sekciu radio operatora, bolo to prvy krat kedy som nieco vyrabal sam (interier), tak som celkom rad ako to dopadlo (to neznamena ze to nemohlo byt lepsie :-)))

Obrázek Obrázek Obrázek

Som si celkom isty ze som tu stolicku retusoval ;-) potvora :-)

Inak to slo celkom dobre, akurat v tej streleckej vezi mi nesedela vnutorna a vonkajsia obsivka, ani spodna cast. Vdaka hintu od foxa som tuto nezrovnalost hned vyuzil na to aby som ju trosku zvacsil. Mozno bude treba este nejake dalsie upravy, ale zatial sa zda ze by mohla sediet.
Sekcia radio operatora je cela vlastna tvorba, lepsie neviem :-) Blbe je ze mi utiekla kolmost vnutornej obsivky a tym padom aj vodorovnost stola :-(

Pokracujem sekciou s bombami - tuto su spojene 2 diely spolu, a premyslam ci rozrezat, alebo nechat tak (zrejme by zlepsilo pevnost, ale zle sa s tym bude pracovat...

Najblizsie sa ozvem urcite skor ako za 2 mesiace :-)
IcePlanet
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.7.2013 10:13

Re: Liberator B 24D / Fly Model 21 / 1:33

Příspěvek od IcePlanet »

Tak som zase malicko pokrocil, ide to pomaly priority su teraz trosku inde a tak Liberator travi v policke viac casu ako je mi mile :-)

Obrázek

Mam dotaz: Premyslal som nad pumovnicou a je tam jedna vec ku ktorej neviem ako pristupit. Ked budem kompletovat jednotlive diely trupu tak celky 4 a 5 (trup nad pumovnicou) a catwalk (uzky prechod na spodu pumovnice) pomerom svojich vzajomnych dlzok budu urcovat "vertikalne" zakryvenie trupu. Ako dosiahnut to spravne? Resp aku upravit dlsku catwalku aby to bolo to spravne? Uz teraz som si temer isty ze to nebude sediet tak ako je to v originali, pretoze pri porovnanie dielov 4&5 (trup nad pumovnicou) vs 4c&5c (vystuz stropu pomovnice) vs D1 (strop pumovnice) dostavam rozne dlzky.

Nieco malo k Bombam, na fotke vyzeraju omnoho lepsie ako v reale :-(
Keby ich niekto staval tak doporucujem skontrolovat dlzku dielu 1 vs 2 mne to nesedelo ale prisiel som na to az ked tie diely boli spracovane, tak neviem ci je to chyba ruk, alebo vystrihovacky. Diel 5 nedoporucujem pouzivat. Lepsie je zmotat dnu papier ako sa robia niektore kolesa. Diel 4 nema vnutornu stranu zafarbenu, neviem ako ma vyzerat tak som ju dal zelenu. Spicka bomby zrejme iba chce cvik, ale ani na poslednej sa mi ju nepodarilo tak aby som bol spokojny.

Suverenne najviac casu mi zabralo miesanie vojenskej zelenej :-) na retus ktora mi dosla. Ked som si prvy krat myslel ze som ju namiesal tak som zistil ze som miesal uplne inu farbu ako treba ;-) A druhy krat sa nezadarilo, je moc zelena a malo 'vojenska'. Zatial rozne vyskrabavam co najdem, tak snad tento weekend.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Liberator B 24D / Fly Model 21 / 1:33

Příspěvek od fox »

Pereš se s tím statečně. Když jsem začal řešit pumovnici, byla to jedna z posledních věcí, které zabezpečily mému liberatorovi předčasný vzlet (komínem). Každý díl jinak dlouhý.
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 25
Registrován: ned 7.12.2014 13:29
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Liberator B 24D / Fly Model 21 / 1:33

Příspěvek od Itchy »

Vypadá to dobře. Taky jsem se po delší pauze v modelaření pustil do trochu složitějšího polského modelu, tak držím palce ať to dotáhneš do finále.
IcePlanet
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.7.2013 10:13

Re: Liberator B 24D / Fly Model 21 / 1:33

Příspěvek od IcePlanet »

No snazim sa :-)

Dnes to bude bez obrazkov, stravil som niekolko hodin teorietickou pripravou a premeriavanim dielov.
Urobil som si z toho tieto zavery (zaujimave iba ak by to niekto chcel stavat):
- Greenhouse (ten skleneny nos): Axis nightmare mal urcite predny gulomet DOLE a nie hore ako je vo vystrihovacke
- Greenhouse (ten skleneny nos): Pravy gulomet by podla mna mal byt o jedno okienko nizsie ako je vo vystrihovacke (nemam priamy dokaz pre Axis nightmare ale nenasiel som jediny liberator ktory by mal istalaciu podla vystrihovacky
- Na waisguns (gulomety na bokoch trupu) chybaju drziaky a niesu ani nadoby na naboje, ani otvaracie okienka (vsetko planujem dorobit) a kedze nemam povodnu dokumentaciu tak si asi dorobim dvojmontaz, vraj si to takto vojaci upravovali a hrozne sa mi to paci
- Podobne v priestore waist gunnera boly ulozene naboje pre vezu na konci trupu a dopravovane k nej pomocou takych "kolajniciek" ktore vo vystrihovacke niesu
- Najviac casu som stravil nad sekciou kde su bomby; diel 5 ma stresne okno ale nema interier (maly by tam byt kyslikove flase a nieco k vysielackam), takze som tam urobil iba "falosne" okienko; nesedia dlzky catwalku, trupovych dielov a stropu pumovnice, po dlhom uvazovani a premeriavani som usudil ze zrejme je prilis kratky diel D1 (strecha pumovnice), ale pre istotu budem lepit pumovnicu az pocas kompletacie aby som mal viac moznosti na opravu

A to je zatial vsetko, snad nieco dolepim este dnes.

Chcem sa spytat ci niekto nema rozkresleny Browing MK2/AN (bohuzial doteraz classified material) hlavne by som potreboval:
- Bocny a vrchny pohlad na tie "zvlastne" drziatka na konci (nikde inde som ich nevydel)
- Bocny a vrchny pohlad na ulozenie ktore sa pouzivali u waist gun zrejme sa jednalo o E-13 Gun Mount Adapter
- Info o tych "cartridge" ktore sa pouzivali do predneho gulometu (vsetky ostatne mali naboje na pasoch)

Diky
IcePlanet
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.7.2013 10:13

Re: Liberator B 24D / Fly Model 21 / 1:33

Příspěvek od IcePlanet »

Ak to nahodou niekto sleduje tak iba v rychlosti znovu bez obrazkov :-(
Liberator odpociva na policke a minimalne do polovice Juna (Cervna) sa k nemu nedostanem.
To bola ta zla sprava, ta dobra je ze si myslim ze som nasiel preco nesedia dlzky na pumovnici. Autor zrejme predpoklada model s uzavretou pumovnicou a verzia s otvorenou bola az druhotna, zabudol vsak na to ze "catwalk" (lavka v bombbay) treba predlzit pretoze pri otvorenej pumovnici sa nedavaju vystuze obojstranne do otvorenej casti. Riesenie je bud tam tie vystuze dat (potom chyba cca 1mm obsivky), alebo neprerezavat ukotvenie catwalku a prilepit ho na tupo pricom sa vhodne skratia "chlopne" a trosku sa to zaretusuje (ja pouzijem asi tuto variantu).
Zatial je to iba teoria tak som zvedavy kedy sa mi podari ju overit :-)

Krasny den vsetkym a prosim davajte viac fotiek z vasich stavieb, ked uz sa teraz nedostanem k lepeniu aspon sa kocham tym co je tu na fore.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“