F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33/ HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Tak přibyly kryty podvozku a přídavná nádrž (nakonec jsem ji tam dal, nevypadá to s tím až tak zle :)) U krytů žádný problém.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zbývají v podstatě už jenom kola, interiér kabiny, kabina a pár drobností na trupu (nějaká křidélka a brzdící hák) takže to vidím ještě na 4 příspěvky :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Tak zleva: záchytný hák pro přistání na letadlové lodi, pomocná křidélka a žebřík pro piloty.

Obrázek Obrázek Obrázek

Jak jde vidět z fotek, místo pro přilepení háku bylo posunuté asi o 2cm. Taky jsou přehozené strany toho žebříku, pokud si nalepíte schůdky na místa pro to vyznačené, museli byste si dát žebřík na opačnou stranu křídla :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Nevypadá to špatně, sice by si ta obšívka zasloužila trošku víc péče, ale jinak dobrý. :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Díky :)

Pár fotek ze stavby kol (hotové jsem ale zapomněl nafotit, takže budou vidět až na konci stavby), třeba se někomu bude líbit můj způsob vyřezávání kulatých věcí (jestli už je někde v postupech pardon :)) :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Interiér kabin nebyl nijak těžký,je hodně jednoduchý. Modeliku se tady ale hodně rozcházely návodovky a číslování, takže to bylo dost o přemýšlení a hledání co kam patří. Takže pár dílků, ale nadlouho. Celkově se návodovky kabinkou a interiéry nezabývají moc podrobně, což je podle mě škoda, protože jinak je to pohodová stavba. Nejjistější byly plošky pro přilepení dílů (podle tvaru :D). Co šlo jsem poznačil:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Také jsem zpracoval první část kabiny. Místo originálních papírových dílů jsem se rozhodl použít vyztužení konstrukce kabinky drátem. Má to výhodu, že to pěkně drží tvar a navíc jsem si ho mohl před přilepením doladit. Nějaké foto společně s interiérem:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Příště už snad teda finále, zbývá hlavní část kabiny, zaměřovač a ovládání motorů.

Zatím čuzz
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Pár obrázků z výroby kabinky. Díky všem za pomoc se sháněním durofolu, s ním už to šlo o moc líp. I tak to má trochu rezervy, chce se to s tím naučit pracovat. Kabina bohužel neměla žebra, jediné co k ní bylo tak šablona obšívky. Takže nešlo sádrovat v klidu mezi žebra, ale musel jsem udělat vyloženě odlitek. Ten následně přebrousit a vytáhnout podle toho kabinu. Padlo pár archů folie a nakonec to jakž takž dopadlo..

Celkově je kabina velmi blbě řešená. Původně se měla lepit jenom natupo k tomu hlavnímu dílu. Nakonec jsem to všechno rozstříhal a polepoval s oboustrannou páskou (tato věta bude dávat smysl každému, kdo bude mít před sebou díly té kabiny)..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Taky jedna dříve slíbená fotka hotového Horneta:

Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

A mám tady po 1020 dílcích a 108 hodinách další hotovku :)

Modelu bych vytknul kabinu a interiéry. Oproti zbytku modelu byly dost odfláknuté jak zpracováním tak v návodovkách. Hodně schematické, bez většiný dílků.. Totéž podvozek, ale tam to ještě šlo. To modelu v mých očích dost ublížilo.

Jinak se to lepilo dobře, trup a obšívka seděla. Celkově je to model spíše jednodušší, co se detailů a zpracování týká-proto bych ho doporučil spíše začátečníkům s letadly.
Na druhou stranu kabina je ale hodně komplikovaná a nejde koupit, věřím že to dost lidí odradí. Takže místo na Horneta bude mít asi jenom velký fanda, příště bych volil F18 od Hala :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Tak snad neurazí a díky všem co stavbu vydrželi sledovat :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33/ HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Impozantní a krásný model . Gratuluji .
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33/ HOTOVO

Příspěvek od Pavel Pejša »

Gratuliju k dokončení, je to parádní, co bude dalšího? Mi 24?
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33/ HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Chlapi díky :)

Pavle Hind je v "brzkém" plánu, ale před ním musím dokončit DANU a ještě plánujeme s kamarádem stavět jednu z Ripperovánek zároveň :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33/ HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Richarde,

no velmi pěkného ptáčka si slípnul ;) Gratuluji k dokončení a děkuju za zvážení, 200g je slušná váha :)

Ať se ti daří Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“