F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33/ HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Dobrá práce a to jak lepení, tak i recenze. :)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Díky :)

Dneska jsem se k tomu na chvilku dostal a zpracoval pár dílů, tady jsou výsledky:
Začal jsem výškovkama a směrovkama. Lepilo se to bez problémů, jenom snad napíšu, že u výškovek jsem je nejdřív slepil k sobě na hranu a až potom jsem nasunul vnitřní kostru. Taky špejle ve směrovce mně nakonec spíš vadila při zkoušení na letadlo, tak jsem ji uřizl.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Pak jsem pokračoval náběhy křídel a sesazením obou půlek trupu. V levém náběhu je umístěný žebřík pilota (volitelně), takže pokud ho tam chcete musíte dovnitř vlepit dva díly N1 a N2.

Obrázek Obrázek Obrázek

No a takhle nějak to vypadá sesazené. Vadí mi na tom dvě věci - že pláty náběhů a trupu mně uplně nesedly (to ani tak ne) a až jsem to fotil zepředu, tak jsem si všiml že jsem základ radaru nalepil trošku pootočený :-( Tak uvidím co s tím, kdyby to mělo vypadat škaredě bude bez radaru - stejně ta odklopená špička vypadá cosi divně :D

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Ještě jsem dodělal část trupu za kabinou a už jsem to nevydržel a nalepil aspoň jedny křidélka :)
Šlo to celkem bez problémů, ale mohlo to být pěknější.. Jediné co jsem dělal navíc, tak jsem přidal pár pásků kartonu, aby "tunel" držel tvar. Víc už řeknou fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Konečně už mi to začíná připomínat letadlo :) Až dodělám křídla (čuchám nejtěžší část modelu) tak se zase ozvu. Zatím všem hodně zdaru ;-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od JakubSDK »

Hezky, pěkně Ričmonde,
když vidím ty mraky kartonů, které v tom éru jsou a ještě budou, tak by mě opravdu zajímalo, kolik takový půl metrový kolibřík bude vážit :?: :lol:
Jinak bedlivě sleduji a učím se, abych si mohl také slípnout kus nábytku :lol:
Jakub.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

jedeš jako ďas a letadlo vypadá parádně. I když já osobně moderní technice moc neholduju, přesto stavíš velmi pěkný a neokoukaný model.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Chlapi díky, vážím si pochval a je to motivující :)
Jakub: až to bude hotové tak to pro zajímavost postavím na váhu :) ale tipuju, že sršeň bude mít tak do 300g
Pavel: to mně se zase líbí jenom ty moderní, maximálně si někdy postavím Bf 109ku

A teď zase k letadlu. Minule jsem zapomněl ještě na jednu fotku.

Obrázek

Potom jsem si slepil špičku letadla. Na ní modelik vypustil obrysové čáry (bohužel i středové rysky, které jsem si tužkou dorýsoval), takže spoje vypadají líp. Lepil jsem to bez chlopní, když bude otevřeno tak ať to nevypadá blbě. Bohužel na sebe dílky nepasovaly po obvodu, takže jsem nechal špičku a na ostatních jsem ubíral. Nevím přesně kolik, řezal jsem to postupně po kouscích, abych to neudělal krátké. Vevnitř přijde ještě jednou přetřít.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Následovalo sání. I když je ztvárněno hodně jednoduše, jednalo se o poměrně složitou práci a zabralo mi to daleko víc času než jsem čekal. Nejhorší bylo to celé spasovat s tím průduchem nebo co to je. Taky modeliku nesedí černé čáry s nápisem při přechodu na střední část, ale za to já opravdu nemůžu :D a ani jsem s tím neměl co udělat..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Celé sání se mi moc nelíbí (myslím modelikovské pojmutí). Špatně zvolená konstrukce a končí jenom tak tupě takovým černým "obdélníčkem". Ve srovnání třeba s Halovým Migem je to až směšné (na druhou stranu Hornet je jen trénink na tento model :D).

A příště asi fakt už ty křídla ;-)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Jak jsem sliboval tak konám, začal jsem s křídly. Od funkčního sklápění jsem ale nakonec upustil - špatně by se mi hlídala geometrie a díly sklápěcího mechanismu nesedí a musí se upravovat - proto jsem panty nakonec uřezal, slepil k sobě napevno obě části obšívky a celé jsem dopasovával na kostru. Takže sice nesklápěcí, ale útěchou mně je že rovná křídla :) :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V této fázi doporučuju nalepit na trup. Zasouvat to tam jde hodně těžko (na druhou stranu to tam drží i bez lepení nehnutě..) a z celého křídla by buď něco upadlo nebo hrozí promáčknutí obšívky..

Obrázek Obrázek

Přední klapky:
poměrně složité na slepení, ale uplně zbytečně, druhá půlka klapek je zasunutá v křídle a není vidět, proto jsem je ani celé neslepoval, pouze natvaroval, vsunul dovnitř a přilepil.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zadní klapky:
díl W69 není v návodovkách, tak ať se vám někde nezatoulá (i když by to šlo i bez něho). Obšívku té větší klapky jsem doplnil o jednu chlopeň, ať se líp lepí.

Obrázek Obrázek Obrázek

A takto to vypadá celé, doplněno o díly napojení na trup. Mezi některýma mně vznikly malé spáry tak jsem je opatrně vyspároval herkulem v barvě retuše.

Obrázek Obrázek

Ještě dodělám druhé křídlo a doplním panty klapek a nějaký ten pilon a myslím, že budu mít vyhráno a nic horšího už mě na modelu nepotká. Ještě mám tři dny do nástupu do práce, tak s tím snad pořádně pohnu.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Dlouho jsem neprezentoval, tak přihodím nějaké fotečky :)

Dodělal jsem i druhé křídlo a udělal jsem panty na klapky, pilony a nakonec jsem osadil i směrovky.
U pilonů č. 39 (ty přímo na trupu, s prohlubní) jsou oba označeny jako levé, ale přijdete rychle který je který.
Také rovnou podotýkám, že i na skutečném letadle jsou pilony směrem od letadla (chvilku jsem měl strach :D )

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Celkově nejsem moc spokojený s přechodem křídel na trup, ale dělal jsem co jsem mohl.
Už mně zbývá jenom podvozek, interiér s kabinou,radar a pár much a už se pomalu začínám těšit na další model :-)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od chuan »

Taky mě moderní stíhačky neberou, ale tobě se z toho klube krásný éro a moc pěkně se na to dívá
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Díky :)

Dnes cosi nebyl čas, přibylo jen pár drobností a radar.

Obrázek Obrázek

Pomalu ale cítím finiš :)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Teda takhle rychlá a čistá práce se jen tak nevidí. Směle se pusť do halinského, bez obav si s tím poradíš
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Jsem rád, že se líbí. Hala si skovávám na léto.
Jinak musím s politováním oznámit, že práce na Hornetu budou pozastaveny ("stěhuju" se za studiem a prací) a dělat na něm budu cca každý druhý víkend - myslel jsem, že ho stihnu celý než odjedu.. Převoz by nepřežil, navíc je to celkem kráva, takže si otevřu další vlákno ve VDT :evil:
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

tak to je škoda, tohle vlákno jsem navštěvoval rád. Tak přeju co nejpohodovější přestěhování.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Je na čase oživit vlákno, dorazit Horneta a odpočinout si od zelené :)

Tak na rozjezd část přední podvozkové nohy a doufám, že to poroste :)

Obrázek Obrázek

Hned mně trochu zabolel přechod od Rippera, návod je v této partii hodně slabý, lepím převážně podle fotek hotového modelu a z těch zadních mám trochu strach..
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: F/A-18F SUPER HORNET / Modelik / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

Tak dneska bylo volno, takže jsem nejdřív dosázel přední podvozek, který byl pohoda, jenom rovné trubičky, jasné podle návodu:

Obrázek Obrázek

Zadní byl trochu horší, z návodu bylo jasné jak k sobě co přijde, ale nevěděl jsem jak tam mají být nějaké úhly, jak co natočit.. Také se zde vyskytlo pár drobností ze strany modeliku co se přesnosti týká, některé délky, šířky pásků, ale opravy jsou jednoduché.

Obrázek Obrázek

Dalším stavitelům bych doporučil nejdřív umotat podvozkovou nohu a podle ní udělat otvory v kostře - ona je uvnitř ještě jedna díra, ale tam jsem se už nedostal abych ji zvětšil, proto takováto úprava:

Obrázek

A pak už jsem to teda nějak nasázel:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Co chválím, tak celkovou konstrukci podvozku. Je hodně pevná a nemám vůbec strach na to model postavit. Jediný drátek co jsem přidával, tak je osička zadních kol. Je to tam řešeno trochu jinak, ale osa z drátu se mi líbí víc.

No a teď k večeru už se mi nechtělo začínat nic nového, takže jsem tam naházel rakety a pomalu se blížím ke konci :)

Obrázek

Zatím čuzz ;-)
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“