Buggyra / Vimos / 1:32 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný večer,

po kratší pauzičce přináším nějaký ten postup. Práce mám až nad hlavu a tak na patlání zbývá večer tak hodinka až dvě volného času :| . Ale i to stojí za to rozbalit nářadíčko a něco málo polepit :) Zatím mám hotové potrubí, nádržky a nádrže, servořízení a vše osazeno na rám. Drobné chybičky v návodu a na místech pro přilepení dílků se stále objevují např.
Obrázek na tomto místě má být lípnutý díl č.151.

Nebo případ se zdvojeným číslováním, který se objevil jak v kresleném návodu, tak u dílků šmikajdy viz:
Obrázek Obrázek Obrázek jsou to jen maličkosti, ale je lepší na ně upozornit budoucí modeláře ;)

Díl potrubí č.150, který vede od turba ke vzduchovým filtrům jsem musel nastavit o vyrobený dílek, který nejspíše ve šmikajdě chybí. Slepené potrubí bylo příliš krátké a nedosáhlo k filtrům, nyní je vše tak jak má být... Onen díl:
Obrázek

Zkompletované potrubí:
Obrázek Obrázek

Jedno drobné 3D na převodovce :lol: :
Obrázek

Několik pohledů stávajícího stavu:
Obrázek Obrázek Obrázek

Dalším postupem je ještě doplnění několika dílků podvozku a hurá na karosérii :lol: To je pro dnešek vše a brzy jsem zpět s dalším postupem Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

dnes jen ve stručnosti, jak jsem zmiňoval minule, mám dokončené drobnosti na podvozku, jako sedlo, zadní světla, oko a držák zadního kovového nárazníku.
Obrázek
Chybičky se už žádné nevyskytly, tak mohu z vesela pokračovat v patlu :) Dalším postupem je karosérie, včera a dnes jsem pracoval na pravé straně a zatím mám hotový zadní blatník a částečně i bočnici, se kterou je potřeba si vyhrát, aby vše pěkně sedlo, takže pianko a žádný spěch 8-)

No nic, pojďme k malé ochutnávce z barevných dílků...

Obrázek Obrázek Obrázek

Nejlepší bude retušování těch bílých hran :lol: to je dnes vše a brzy pokračování na druhé straně...

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer všem, kteří ještě brouzdají na internetových vlnách :lol:

trochu jsem ve stavbě tahače postoupil a dokončil jsem druhou stranu - blatník a bočnici. Zatím jde všechno pěkně podle plánu a tak to má být :) vnitřní stranu bočnic jsem musel rozřezat vždy na tři kousky, aby se to lépe napasovalo na své místo. Fotečky vnitřků sem záměrně nedávám, jelikož je ještě musím zaretušovat, tak ať nemám z ostudy kabát :lol:
Dále se pokouším zpracovat drátěný systém pro uchycení bočnic a blatníků, který bude z měděných drátků o průměru špárátka. Podle návodu pokračuji kabinkou, zatím slepena zadní část s boky a střechou. Okna zasklena a teď mě tak napadá, zda-li to nebude dělat neplechu, když chci dávat zasíťování :?
Pro mě největší oříšek bude vyrobit vnitřní rám kabiny, ještě nikdy jsem to nedělal a tak doufám že se to povede napoprvé (nerad dělám věci vícekrát :| )

Ještě pár obrázků sem vložím a hned zase půjdu :D

Obrázek Obrázek Obrázek

Konečně to začíná dostávat ty správné tvary...

Zatím ahoj Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne ned 26.1.2014 14:36, celkem upraveno 1 x.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od bernie »

Teda ty jedes jako .....Buggyra :)
Se zajmem sleduji a libi se mi to.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Vypadá to dobře, tak si to nepokaž tím zasklením ;-) ale tak aby se na to nedalo dívat to určitě nedopadne ;-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

díky Bernie, na tahači pracuji od začátku stavby každý den alespoň hodinku :)

I tobě díky Ričmonde ;) toho zasklení jsem se ani tak nebál, jen přemýšlím nad tím, jak dostanu Davida na boční okýnka a 33 na přední sklo :?: můj návrh - pokusit se to vyřezat a lípnout zevnitř na zasklení, nebo to vyřezat jako šablonu a nějakým způsobem přes tuto šablonku dostat barvu...co si o tom myslíte?
Největší obavy jsem měl z té vnitřní konstrukce kabiny, jak jsem psal výše a tak dnes jsem se do ní pustil ať už jí mám za sebou :lol: zhotovil jsem ji z měděných drátků, na kterých jsem nechal bužírku a tím dosáhl požadovaného průměru. Naštípal, naohýbal a slípnul vteřinovým lepidlem.
Tady je výsledek:
Obrázek Obrázek


Tak ještě budu doufat, že mi bude pasovat i v kabině :roll: znova bych jí dělat nechtěl...

Zatím ahoj Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne pon 27.1.2014 13:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

A máš někde možnost kopie na folii?? - já to zkoušel na 130tce, a to jsem jen kopíroval stránku, když si sehraješ, tak předlohu máš, jen to prohnat kopírkou.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Josko,

s tou kopií by to tu určitě šlo, jen už mám zasklení hotové a párat se mi to moc nechce, zřejmě by to dopadlo velmi špatně :? to spíše to vyřezání a nalepení nebo natření...
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Taky jde koupit potisknutelná nalepovací folie (celá role stojí 30kč), je fakt tenoučká a třeba by to na ni šlo vytisknout a pak vyřezat obdélníček a opatrně vlepit zevnitř :?: :idea:
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tu fólii si určitě pořídím a do budoucna bych jí vyzkoušel ;) , ale jako nejrychlejší řešení jsem nakonec zvolil ruční tvorbu :) momentálně hotové číslice na čelním sklu a zítra se pokusím o písmenka... rámeček jsem vyřezal, alespoň co mi dovolily ruce, poté natřel bílou temperou a nakonec stříknul lakem, pro zpevnění. Na zasklení jsem ho lípnul jen herkulesem, nechtěl jsem riskovat zamlžení od vteřinového lepidla a myslím, že drží v poho. Výsledek sice není, jako kdybych to nechal projet tiskárnou, ale já jsem spokojený, mohlo to dopadnout mnohem hůř :lol:

Výsledek:
Obrázek

Pěkný zbytek večera Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

pro oživení vlákna přináším několik obrázků. Dnes se mi konečně podařilo dokončit (vyřezat) nápisy na bočních okýnkách a nakonec to nejni nejhorší :) Dalším krokem je sestavení interiéru, zvolil jsem trochu jiný postup než je v psaném návodu a nejprve vylepím vnitřek kabiny, sestavím místo řidiče se vším všudy co bude potřebovat k řízení, přilípnu konstrukci a nakonec tento celek vlepím do kabiny ;) Tento způsob mi přišel schůdnější než vylepovat vnitřek i s podlahou a poté pracoviště nasunout čelním sklem a tím pak celek uzavřít...
Jinak jsem též přeskočil návod a po dlouhém přemlouvání jsem se pustil do mých oblíbených koleček :roll: zatím hotov přední pár a pracuje se na zadních. Je zajímavé, jak jsou řešena, že bombírované bočnice jsou pouze na vnějších stranách koleček :)

Tady je výsledek mého počínání:

Obrázek Obrázek

Kolečka:

Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a pěkný zbytek večera ;) Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný večer,

konec se nám kvapem blíží :lol: a já hlásím další krůček kupředu. Dozdobil jsem kabinu o zrcátka a stěrače, ještě by se tam měly přilepit kliky, ale kdoví kam :?: v psaném návodu je pouze napsáno "dolepit kliky", ale v kresleném není zaznamenáno. Dalším krokem bylo, jak už jsem zmiňoval, sestavení prostoru řidiče, interiér se mi líbí a tak jsem se rozhodl, že nakonec nebudu dělat síťování do bočních oken, už teď není dovnitř skoro vidět...
Zítra se pokusím napasovat intík do kabinky a začnu to dávat pomalu dohromady. Poslední co mi zbývá je dokončit zadní kola, slípnout předek, vše poskládat, doladit nedostatky v retuši a hurá na závody :lol:

Tak ještě pár obrázků:

Obrázek Obrázek Obrázek


Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezkou neděli všem,

práce si vybírá svou daň a na patlání zbývá nějak málo času, proto se stavba zpomalila, ale nezastavila :) Nyní mám již interiér napasovaný a přilepený v kabině a vše sedlo jak mělo. Dalším krokem bylo zhotovení přední kapotáže s blatníky, ze kterých jsem měl trochu obavy, aby se mi povedly...
Nakonec to proběhlo dobře a vypadají dle mých představ. Spoje jsem podlepoval kancelářským papírem, protože lepit je natupo by asi nedopadlo dobře a hlavně lepší pevnost ;) Ještě doladím retuž na všech spojích a případné nedostatky se zavaří a natřou...
Dnes se momentálně peru s nárazníkem a jakmile bude hotov, tak příjde parta montérů na kompletaci tahače a jsme na cílové rovince :lol:

Ještě pár obrázků:
Obrázek Obrázek

Přední kapotáž:
Obrázek Obrázek

Kabinka s kapotáží (zatím na sucho):
Obrázek

Zatím ahoj a příště už snad finále :)
Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj a pěkný večer všem,

tak po cca 45 dnech, 6 hodinách, 32minutách a 18 vteřinách, si dovolím oznámit, že závodní tahač je hotov :D

Montéři se při kompletaci pěkně zapotili, ale vše zvládly, jak měli ;) jediné na co bych upozornil je, že kabinka je o chloupek širší nežli kapota ( možná způsobeno mím dočiněním :roll: ), takže jsem jí musel trošičku pomoci a i přes veškeré úsilí mi vznikla nepatrná mezírka na levém boku ve spoji kabina - kapota, proto bude lepší kontrolovat podle kabinky ještě před slípnutím.
Další věc byla, že jsem musel nastavit přední blatníky o papírové klínky u přechodu na boky, které byly asi o 2-3mm kratší než je potřeba. Ale to jsou jen drobnosti, se kterými se počítá ;)

Jinak celkově stavba probíhala pohodově a tímto bych chtěl velmi poděkovat panu Jiřímu Vintrovi za krásný a povedený model, který obohatí sbírku každého modeláře.
Každopádně mám obrovskou radost, že se dílko povedlo a snad to bude alespoň trochu koukatelné :)

ještě pár foteček:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a brzy u jiné techniky :arrow: Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Buggyra / Vimos / 1:32 HOTOVO :-)

Příspěvek od Ričmond »

Pěkné velice, gratuluju :-)
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“