Jaké lepidlo na spoj drát/papír?

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Vojtik
Příspěvky: 88
Registrován: úte 1.5.2012 18:13

Jaké lepidlo na spoj drát/papír?

Příspěvek od Vojtik »

Vzhledem k tomu, že finišuji druhý model od EasyWorks, tak jsem se opět dostal k přilepení zrcátek na model. Jde o poměrně nepříjemný spoj papír/kov, na který Herkules opravdu neplatí a právě řeším, které lepidlo použít.

Vteřinové lepidlo odněkud z železářství za 15Kč kus už letělo do koše, strašně řídké a kromě prstů neslepí nic (zato prsty po použití drží opravdu hodně, osobně vyzkoušeno 8-) ) a přemýšlím, jak dále.

Otázka do pléna tedy zní: Jaké lepidlo na tyto spoje používáte vy?

Jestliže zde už podobné téma je, tak prosím moderátory o přesunutí dotazu do něj a o výhružnou zprávu - sice jsem se jej snažil najít, leč jsem nepochodil a proto výjimečně zakládám téma nové. Předem i zadem děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Jaké lepidlo na spoj drát/papír?

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Vojtiku,

toto téma už tu opravdu je viz: viewtopic.php?f=25&t=2161" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak já používám gelvteřiňák tím způsobem, že do místa kam příjde lípnout drotík, udělám dírku o průměru toho drátku, kápnu lepidlo a drátek vsunu dovnitř, ale je lepší ho ještě předtím odmastit ;)

Jakub.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Jaké lepidlo na spoj drát/papír?

Příspěvek od bedatruhlar »

Po vlastní zkušenosti bych doporučil tohle
http://www.kartonmodels.cz/cs/lepidla/1 ... -safe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Jaké lepidlo na spoj drát/papír?

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Taky můžeš zkusit modelářská vteřinová lepidla. Dělají je v různých hustotách od řídkého po husté.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Jaké lepidlo na spoj drát/papír?

Příspěvek od pan Tau »

Na přilepení zrcátek nepoužívám drátek a sekundové lepidlo. Použiju rybářský olověný drátek příslušné tloušťky a obalím cigaretovým papírem v několika málo vrstvách a herkulesem přilepím ke kabině a dobře to drží. Takhle to používám i na jiné dílky z drátů.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: Jaké lepidlo na spoj drát/papír?

Příspěvek od vody »

Drát předem natřu základovou barvou. Potom už na něm drží jak herkules tak tempery/vodovky.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“