TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Pokud ale vyřežeš díry, vidět to bude určitě na zadní nápravě; viz např. moji stavbu liazky. Navíc pěkně to vycentrovat na obou stranách (teda hlavně na té lepené jako druhé) je pěkná otrava. Já bych ten pásek doporučoval trochu zkrátit.
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Takže mám 2 možnosti buď disk vycentrovat a nevyřezávat díky nebo zkrátit a vyřezat díry a taky vycentrovat.Jde mi o to aby vnitřek disku šel napasovat do toho proužku,případně aby nepropadával
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od jbb »

Samozřejmě, pokud disk zkrátíš, pak ten šikmý díl bude příliš velký...
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Takže asi nebudu nic vyřezávat,aspoň ušetřím čas :)
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Neví někdo proč mi střední část náboje kola nesedí v tom pásku co tvoří základ?Je to moc velké ale je to slepené přesně
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Chimenes »

Nemáš fotku nebo označení dílů? Nerozumím co přesně myslíš.
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Tady je to nafocené,disk ani při maximálním přitlačení nesedí jak by měl na s bokem pneumatiky,S vnitřním diskem je to to samé

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Chimenes »

Ahoj,

je pravda, že ten vnitřní díl tam jde opravdu na sílu, ale takhle špatně mi to nesedělo - viz. kolo od VNMky a tahače Benzina. Jedině to zkusit rozlepit a zmenšit ten zkosený díl- udělat na něm ostřejší zkosení, aby ti zapadl dovnitř náboje. Je to ale divný.

Obrázek Obrázek

JS
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj, připadá mi to tak půl na půl. Ten šikmý díl disku se mi zdá trošku víc zkosený, než měl být. Druhá polovina může být větší prostřih u výřezu v boku pneu na bombírování, ikdyž třeba jen na každé straně o čtvrt milimetru řízneš do černé, ve finále ti průměr bombírovaného boku i ten půl mulimetr zkrátí.

Potom se sečtou obě dvě chybky a už to nesedne.

Nenech se ale odradit. Nabombíruj si všechny boky, vyber pak nejlepších šest a ostatní dej zezadu. ;)
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Nebo taky udělat lepší bombírování :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Taky možnost. Jak psal vladaZ, droboučké chybičky se nasčítaly do znatelných rozměrů. Být tebou, zkusil bych slepit další kolo a uvidíš, kde mohla být chyba. A až podle toho bych opravoval toto, ať si to zbytečně nezničíš.
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Tak sem se dostal po dlouhé době k mému rozpracovanému modelu a hlavně kolu.Dumal jsem nad tím diskem,zlepšoval jsem bombírování až mě napadlo tohle:

Krapet jsem zlepšil tvar pneumatiky a při zkusmém vsazení do disku jsem náhodou zkusil trochu potlačit místo kde se dotýká disk s pneumatikou hrotem kružítka a najednou to vypadalo docela dobře.Tak jsem slepil pásek se vzorem a nanesl lepidlo na diska a malinko zatlačil tím hrotem.Vypadá to dobře a jak sem zkoumal další model mám tak zhruba podobou šířku té dírky v disku

Vyšlo mi tohle
Obrázek Obrázek

Jsem s tím spokojen a u zadních kol to asi nebude tak moc vidět :)
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Je to vážně divé,druhé kolo a vyšlo to stejně

Obrázek

Bombírování bočnic je pro mě náročné,ještě nemám tolik kol za sebou a taky to vypadá otřesně

Kola jsem odložil a začal jsem dělat na dokončení nosné roury

Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Zkusil jsem další kolo nabombírovat podle TEOva způsobu a napadlo mě vyzkoušet disk,sice ze zadního kola ale je to por názornost,Když se kolo nabombíruje tak jakoby ten bílý pásek seděla jako mám já tak disk vcelku dobře sedne do bočnice,taky podle návodné kresby to má podobný tvar to kolo

Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od bernie »

Pro zlepšení kvality bombírování doporučuji prohlídnout stranu 2 přiloženého vlákna. Odpadnou nepěkné zlomy ve struktuře papíru

http://www.cashpick.cz/forum/viewtopic.php?f=11&t=2397" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“