TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Není to tolik o mých problémech ale spíš o chybách na modlu oproti skutečnosti.Zatím jsem narazil na takové co by se daly lehce upravit už ve vývinu viz třeba kompresor
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Na modelu se pomalu dokončuje motor,dolepil sem olejovou vanu,u té je mi divné proč ve spod chybí výpusť,ty naznačení ohnutí hran je docela nehezké,lepší by bylo tyto čáry dát mimo díl a rysky si přenést na rub dílu.Ještě uprostřed dílu mi chybí to spojení,když je vana ze dvou dílů

Na horu jsem přidal přívody sání vzduchu.To by mohlo mít díly na které se přišroubují k motoru jako ve skutečnosti.Hlavní trubku na sání vzduchu už sem sehnal,sice je o malinko větší ale to mi nevadí

Výfuk byl vcelku v klidu,ještě ale budu muset upravit umístnění na levé straně,výfuk má jít pod tlumičem jak sem zjistil podle mých podkladů

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Tak sem skoro dokončil motor a vrhnul jsem se na kabinu.Ještě mi zbývá připevnit výfuk,Katalyzátor už mám připravený ale nechce se mi ho zatím lepit ale určitě ho přilepím dřív než kabinu

Na kabině sem slepil základ interiéru a pak základ palubní desky-u té se měly použít díly 15a pro vystužení-ty sem nahradil 3 kolmými výstužemi aby dole udrřely pravý úhel.Díly 15a sem nepoužil protože základ je docela dost pevný i bez nich


Po základu sem začal tvořit palubku.Zdá se mi že na modelu je hasičská verze,tuhle přesně sem viděl asi jen u hasičů,ostatní měly velký Tachoměr ale nemůžu to dokázat,pokud je stejná palubka i u T2-148 S3 tak tam je to blbost tam sem viděl jen s velkým tachoměrem

Nicméně pokud je tohle T1 tak panel uzávěrek by měl být bíly a ne černý,taky na základu kabiny chybí žhavení a na hoře jak sou prolisy chybí jeden velký uprostřed ten co je na T148 CAS 32

Taky podlaha moc neoslnila,odnímatelný kryt pro přístup ke spojce má jinčí tvar

Na levé straně taky chybí pojistková skříňka ,ani náznak po ní není

Volant sem přebarvil na bílo,tam nešlo nechat černý který tam nepatří

Pedály jak už se tu řešilo jsou mimo jak tvarem tak umístěním držák pedálu plynu 14m by se měl přehodit s kratším držákem zbylých dvou pedálů protože tento krátký držák na pravé straně od volantu dosáhne tak do poloviny toho co je potřeba aby se dal přilepit na místo.Pedál plynu je přichycený na podlaze ne jako zbylé dva pedály

Sedačku řidiče sem zmastil docela dost ale to mi je jedno stejně tam tenhle typ nepatří

A jak koukám tak ani sedačka spolujezdce není moc extra realistická hlavně rozměry

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vím že docela hodně kritizuju ale myslel sem že model je líp zpracovaný oproti předloze
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Mára79 »

Se ti divím, že tu Tatru ještě lepíš. Pořád je něco špatně.
Krabičku od pojistek, když po nich tak toužíš, by asi zpravil pásek černého papíru.
Pedály by měli být umístěný správně, ale po uzavření kabiny je stejně nikdo neuvidí.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Koukám Mára byl rychlejší :) .
No vidiš myslet znamená... Já bych teda osobně nikdy neřekl, že něco takového budu kritizovat, ale co ti brání si to upravit k obrazu svému? Nebo jsou některé z jmenovaných věcí takové blbůstky, že se ti s tím nechce předělávat? :roll:

Promiň, ale to si opravdu myslíš, že všechny papírové modely (České, polské, Německé či třebas Jamajské) jsou dokonalé zmenšeniny své předlohy a není na nich zapomenutý žádný detail? Jó, kdyby všechny modely měli jen takové chyby jako "barva panelu uzávěrek" nebo "chybějící výpusť olejové vany" tak si všichni tady, jak jsme, skáčeme 2 metry do vzduchu a chrochtáme blahem ;) .

A jen tak BTW, tohle co řešíš ty neřešil ani jeden nejmenovaný veteránista-majitel jedné skutečné T148 S1, když si stavěl její papírový model od stejného vydavatele jako ty. :twisted:

Budu držet palce v další stavbě, tak zatím.
hepyno
Příspěvky: 46
Registrován: ned 22.1.2012 17:50

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od hepyno »

Však ho nechajte, ja mu to kvitujem, dáva návod tým, ktorí by si ju chceli tuniť.
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Mára79 lepím,ze začátku sem myslel že ten model je dost dobrý ale jelikož sem modeloval Tatru 148 ve 3D a myslím si že dost přesně tak porovnávám věci které by byly možné udělat i na papírovém modelu,protože T148 považuju za legendární Tatrovku tak by bylo vhodné udělat její pořádný model.Všechno upravit nejde tak píšu jen to co by spravit šlo už ve fázi modelování

Tuhle reakci podobného typu sem čekal ale někdo prostě musí říct že se dá zlepšit hodně věcí aby se dosáhlo pořádného modelu
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Jak píše hepyno, dobré postřehy. Alespoň budu mít odkud čerpat, až se do toho někdy pustím.
Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš M. »

ApeXi, poukázat na nedostatky modelu ve srovnání s jeho předlohou je užitečná věc, může to pomoct i dalším modelářům v jejich stavbě, ale dost záleží na tom, jakým způsobem to podáš. Tvoje kritika, zvlášť když jsi zatím žádný svůj model nenakreslil (pokud ano, tak neukázal), mi přijde dost nevybíravá. Daleko víc by prezentace Tvojí stavby stoupla, kdybys ukázal co je špatně a jak jsi to vylepšil. Ty tu ale zatím jenom slovně popisuješ chyby (bez obrázků, ze kterých by bylo dobře patrné, co máš na mysli), ale neřešíš je (nechce se Ti, neumíš to... Nevím).

Každopádně přeju, ať Ti Tatrovka hezky roste ;) . Zatím to nevypadá úplně špatně, uvidíme, jak si poradíš s kabinou.

Ještě si neodpustím jednu otázku na závěr (třeba Tě to přiměje ještě předělat): Ve skutečné Tatře byl ten volant ze sádry (či co to je)? :roll:
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Tomáš M.

Ukázal sem co je špatně ale jako to vylepšit tak to by nešlo,většina těchto chyby je tak že by se musel díl upravit ještě před tiskem

Jestli chyby nevidíš tak buď to neznáš pojmy a nebo prostě nevíš kde to myslím to souvisí s pojmy

Ten volant není extra zpracovaný tak se tím netasím ale jak se to povedlo obarvit tak to je,rozhodně lepší než ten černý
Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Tomáš M. »

ApeXi, já se klidně přiznám k tomu, že nejsem odborník na konstrukci vozů Tatra 148. Nejsem ani strojař a nepohybuju se mezi autama. Ale rád se přiučím něčemu novému, poznám něco, co jsem předtím neznal. A modelařina mi k tomu dává dost příležitostí.
Výše jsi psal, že jsi modeloval T148 ve 3D. Co takhle hodit vždycky k tomu, o čem mluvíš, obrázek z Tvého 3D modelu (nebo dokonce fotku předlohy - podle čeho jsi to modeloval?) a vedle toho pro srovnání jak to vypadá ve vystřihovánce? Myslím, že bych to ocenil nejen já ;) .
Ukázal sem co je špatně ale jako to vylepšit tak to by nešlo,většina těchto chyby je tak že by se musel díl upravit ještě před tiskem
Člověče, všechno jde, když se chce 8-) .
Ten volant není extra zpracovaný tak se tím netasím ale jak se to povedlo obarvit tak to je,rozhodně lepší než ten černý
Samozřejmě je to Tvoje stavba, Tvoje rozhodnutí. Víc do toho kecat nebudu ;) .
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

No jak myslíš tak tu budu dávat i foto mého 3D modelu,původně sem ho tu nedával proto aby někdo nenadával že 3D model je přesnější a pod
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

No tam sem dokončil interiér sedačkami a nic extra modelově i konstrukčně

Na přání tedy budu dávat porovnávací fotky s mým 3D modelem

Dokončení bylo v podobně sedačky spolujezdce a řadící páky.Sedačka spolujezdce je moc krátká a nemá být zarovno se sedačkou řidiče.Je taky moc daleko od zadní stěny kabiny,taky tam chybí nožky ale to by se dalo přehlédnout,délka sedáku už teda ne

Náhled na 3D model jak to má být.Mimo to jde vidět i zmiňovaný bílý volant,panel uzávěrek a koule na páce která je taky bílá
Obrázek

A takhle je to na modelu

Obrázek Obrázek

I z předního pohledu je zřejmé že sedačky jsou zarovnané

Ještě ukázka palubní desky ve 3D modelu abych ukázal že tam toho chybí dost a někdo se nevymlouval že po uzavření kabiny to vidět nepujde
Obrázek
Taky na dveřích resp. jejich části spodní strany chybí popelník-typická věc a taková ta kožená vystélka pod oknem
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od djpavel »

Když si takovej detailista,tak proč ti na tom tvym 3d modelu chybí na řadicí páce páčka na přepínání malejch-velkejch....?

Obrázek

Ale u tebe to asi nevadí....
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

djpavel zas tak moc detaily sem ani neřešil vzhledem k tomu že model před úpravami měl skoro 4 MB a i tam sem musel dost ubrat

A vím že můj model není dokonalý a vím kde se zlepšit taky proto připravuju druhou verzi T148
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“