TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Tak jestli tě trápí panel uzávěrek přepínání malé a velké řady mně nepřijde jako zbytečný detail,celkem si odporuješ..

Čemu vadí,že to má 4 mb? To děláš rendery mobilem?

Ten bílý volant mně přijde pěkně škaredý i kdybys ho měl udělaný pěkně..

A ještě jedna otázečka: kde my prostí tatraneznalci máme jistotu,že tvůj model neni taky na prd? :-D
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Já sem přepínání velkých a malých neřešil

Mimo to bílý volant je hezčí

a 4MB to má limit kvůli tomu že ho je do Mafie kde bude výsledná velikost dvojnásobná tj na samé hranici možností

Tatraneznalci by měli studovat fotky tak jako já a tím si ověří že to je správně
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Jak sem čekal tak se tvoří první problémy.Střecha no jakže takž vymodelovaná a pak přišlo na řadu čelní sklo.U toho sem udělla největší ***kroť se ve výrazech!*** co šla.Vyřezal sem komplet okna i s fóliíí.Nenapadlo mě to až dokud sem si neřek že je něco divně a to už bylo pozdě.Takže asi budu muset přelepit znova díl čelního skla ,tentokrát bez obav že tloušťka bude velká,poněvadž sem strhl polovinu s tiskem takže musím podlepit papírem pro nasílení

Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

No tak se mi povedlo jakž takž slepit díly čelního skla a základ kabiny.No je to otřesně slepené ale nic jiného sem nečekal.Nějak mi to celkově nevychází hlavně diskutované zadní okna-Připojím se k těm kteří tvrdí že to je nešťastné řešení.Lepší by bylo kdyby se vnitřní a vnější díly konstrukčně prohodily-že by okno v celku bylo vně a půlené okno uvnitř.Vnější okno by mělo držet tvar ale tohle rozpůlení tomu nepomůže.Střecha by měla být asi víc zakulacená jinak to nevidím

Naproti tomu se mi povedlo zakulacení u předních blatníků

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

U blatníků jsem přední chlopně přebarvil na černo aby to nevypadalo potom jako z jednoho kusu.Taky sem přikreslil předěl o kterém sem už kdysi psal že chybí bohužel to není jediné co je špatně ale o tom až se mi povede dolepit kabinu
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Tak lepení kabiny se mi hodně nedaří ale s tím sem počítal

Kabinu jsem odložil a začal jsem lepit kapotu.Tam to dopadlo děsně ale jak jinak.Zakulacování a prostřihy mi moc nejdou.Na zaoblení kapoty mi to vycházelo divně.Musel sem trochu odstřihnout přebývající dílky.Jedna strana vyšla pěkně ale na druh= mi prostě vyšlo že to přebývá a tak sem to zmrvil

Obrázek Obrázek


Taky sem zkusil tak letmo ohnout druhý blatník a pro představu jsem přiložil to co mám z kabiny a trochu to připomíná T148 ale nejsem spokojený s kvalitou stav.Mě vychází že střecha je větší na obvo než zbytek kabiny.Vím že nejsem kvalitní modelář ale prostě mi to nejde

Obrázek Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Tak už vím proč mi nevycházela střecha

Obrázek

Nechápu že to je tak moc odlišné při tvarování,asi to bude chtít upravit a to hodně
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

A v čem máš problém? Já jsem na tom neupravoval nic..

Obrázek Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Myslel jsem upravit tvarování střechy

No nicméně sem začal lepit kabinu dohromady a nic moc teda.Fólie je podle mě moc tlustá,při natvarování má tendenci se stejně vracet a tak se mi povedlo bohužel nalomit jedno zadní okno ale i to lepení dílu bylo hrůza.Musel sem několikrát nanášet vrstvu lepidla až to zničilo kompletně oblast lepení.Na druhé straně už to bylo o něco lepší ale tam zase nevyšlo okno a tak jde vidět jak z vnitřku nesedí oproti vnějšku

Obrázek

Kabinu jsem lepit na základ střechy aby měla pevný tvar,střešní výztuhy šly hezky ale to lepení už vůbec

Obrázek Obrázek

Kupodivu ani nevznikly tolik diskutované mezery ale zase sem to pokazil jinde.Přesto se mi tohle dělení kabiny moc nelíbí

Obrázek

Obrázek Obrázek

Zkusil jsem přiložit vnitřní díl interiéru a jak koukám tak na jedné straně má přesah asi o 1-1,5 a to mám ještě mezírky u lepení na střeše takže by to mohlo být víc

Obrázek

Pomalu se to začíná podobat na T148

Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Konečně se začíná trochu dařit.To nejtěžší mám řek bych za sebou ale ne úplně vše

Nejtěžším úkolem dneška bylo nalepit střechu na své místo.Vcelku to nešlo a tak sem slepené prostřihly rozdělal a střechu postupně od zadu přes boky až na předek přilepil.Ve předu jsem musel střechu trocho ostřihnout aby sedla pokud možno co s nejmenšími mezerami

Obrázek Obrázek

Pak sem přilepil přechod z kabiny na kapotu,taky se lepil dobře

Obrázek

Nevím proč ale při nasazení interiéru mi pod čelním sklem vznikne tahle mezera

Obrázek

Ještě zadní stěna bude potřebovat zatížit ,zadní sklo se nějak pokroutilo a nevypadá to hezky

Obrázek
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od JesterZeleny »

Ahoj, myslím že největší problém je to, že se to snažíš slepit zvenku dovnitř. ten spodní (vnitřní) díl střechy je v pořádku. Všimni si, že žebra stěchy jsou větší než tenhle díl. Pokud bys postupoval podle návodu zevnitř ven, tak ti tam nabyde tloušťka vnitřního pláště, pak zasklení a navrch vnější plášť kabiny (tj cca 3/4 mm po celým obvodě). Aspoň já jsem to tak dělal a všechno sedělo vícméně perfektně.
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Už sem to slepil,první jsem udělal kostru,trochu sem místy zabrousil tvar a přilepil vnějšek a jde to i když uprostřed to mohlo být lepší
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Menší pokrok.slepil jsem oba blatníky,na jeden sem přidal zakulacený díl.Na kapotu jsem nalepil technický kus výztuže

Zatím to sedí vcelku dobře,mezera mezi čelním sklem a interiérem se nějak povedla zmenšit ale ne úplně,asi to zalepím a zaretušuju ale až po tom co vyrovnám zadní okno

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Tak pomalu kompletuju kabinu.Nalepil jsem interiér,noc nic lehkého.Zadní okno nakonec zůstalo trochu pokrouceno ale není to tak hrozné.Na levý blatník sem dolepil zakulacení a taky vnitřní díl u motoru.Docela to zatím ujde ale mohlo by to být i lepší

U blatníků se mi zdá že na jedné straně je kapota blíže než na druhé

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přemýšlím že bych udělal lepší světla jako má Andy na S3.Ta jeho luxusní T148 S3 vypadá tak hezky "unaveně" :)
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od ApeX »

Dlouho jsem bádal nad tím jestli mám opravit díl zaoblení až nakonec sem se rozhod že jo,asi díky tomu špatnému nastřižení a úpravě mi na jedné straně vycházela kapota nesymetricky z levou polovinou.Použil jsem tedy vnitřní díl kapoty,jsou tam sice vidět černé linky pro nástřihy ale to mi nevadí

Obrázek

Symetrie kapoty se ihned zlepšila,teď jen nalepit masku s přechodem a aby to zůstalo stejné,nějaké triky na to jak lepit kapotu aby zachovala tvar?

Obrázek

Je fakt že prostřihy vycházejí dost rovně a to potom nesedí s tvarem masky a způsobuje to nepřesnosti
Obrázek

Na přiložené kapotě bez přechodu je vidět přední světlo,to se mi dost líbí,nápad to byl fakt dobrý,vypadá to o dost lépe,dodá to modelu celkově realističtější vzhled.Díl kuželu světla sem přelepil chomovou páskou a doprostřed jsem kápnul herkules

Na blatníku se mi ale nelíbily černé díly vnitřní strany,ty teda moc neseděly
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: TATRA T 148 S1 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Musíš to mít oboje v požadovaném tvaru před přilepením - prostě to musí sedět. Pokud to budeš natahovat (dotvarovávat až společně s lepením) tak to ještě zapracuje a změní tvar. Jinou fintu neznám :)
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“