Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Jan Benc
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 23:05
Bydliště: Přibyslav

Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od Jan Benc »

Zdravím, před pár lety, jako jeden z prvních modelů jsem si slepil tento Jamal, no z mého dnešního pohledu se mi model moc nepovedl, tak jsem se rozhodl, že si ho slepím znovu. Budu se snažit o klasické úpravy jako, dezén pneumatik - díky TEO ;) , interiér a další.

technické informace o předloze: http://www.matejovsky.cz/cz/truck2001.html" onclick="window.open(this.href);return false;

můj již zmíněný model:
Obrázek

a tady už pár fotek:

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

omlouvám se za kvalitu fotek, ale momentálně to líp nesvedu :(
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od Tomys »

Fotky OK model OK... Relax kémo..
Jan Benc
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 23:05
Bydliště: Přibyslav

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od Jan Benc »

Zdravím, jsem tu s menším postupem.

Motor a převodovka:
Vyřezal jsem vzduch ve větráku a svodech výfuků, nic víc.
Obrázek Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od bernie »

Pozorně sleduji. Je to pro mě takové pěkné retro. Vedeš si pěkně, ale zatím jsi nic nového nepředvedl :twisted: Třeba jsem tě teď v dobrém nakopl....
Držím palec

Obrázek
Jan Benc
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 23:05
Bydliště: Přibyslav

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od Jan Benc »

díky, tvůj model je mi inspirací, jenom bych ocenil pár kvalitnějsích fotek :D a hlavně bych chtěl po tomhle modelu slepit ve stejném duchu i o rok staršího předchůdce (vim03)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od bernie »

Fotky zkus hledat ve stare galerii vystrihovanek :)
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od spida »

[url] http://papergallery.cz/displayimage.php ... &pos=-479/" onclick="window.open(this.href);return false;[url]
Jan Benc
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 23:05
Bydliště: Přibyslav

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od Jan Benc »

parádní, díky moc ;)
Jan Benc
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 23:05
Bydliště: Přibyslav

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od Jan Benc »

Zdravím, udělal jsem si čas a něco málo jsem na modelu slepil ;)

Podvozek osazen motorem, přidána palivová nádrž, točna, vzpěra a dvě tlakové nádrže, které jsem oblepil hliníkovou fólií.
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jan Benc
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 23:05
Bydliště: Přibyslav

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od Jan Benc »

Zdravím, po delší době jsem se donutil něco nafotit ;)

Dodělal jsem tlakové nádrže, chladiče, skříňku řízení, deflektor, plastický zadní rám, zadní světla, výfukové filtry a potrubí k nim, potom jsem doplnil také sací potrubí k turbům. Tady jsem musel improvizovat, protože podlaha kabiny je jinak než v reálu, takže sací potrubí neodpovídá moc realitě.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a pak jsem se pustil do kabiny. Takže klasika, nejdřív slepit samotnou kabinu s vyřezanými okny a mezitím lepit interiér. Kabinu už mám skoro htovou, ještě příjdou nějaké drobnosti na dveře. Potom jsem si slepil podlahu a začal podle fotek vymýšlet zbytek interiéru. V tomhle stádiu jsem už asi 2 týdny a ještě chvilku to trvat bude :lol: Ještě mám slepený ochranný rám, který přilepím k podlaze a až budu mít vše připraveno, tak podlahu s interiérem a rámem vsunu do kabiny a přilepím. Doufám že se zadaří, tak držte palce.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Jane,

stavba ti velice pěkně přibývá a máš to moc hezky a čistě slípnuté ;) Jen se zeptám, z čeho jsi vyráběl ty konstrukce zadního rámu a ochrannou klec kabiny :?: sbírám inspiraci, jelikož mě to taky v brzké době čeká...

Z intíkem určitě budu držet pěsti :) a ať se ti daří Jakub.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od spida »

Ahoj zatím pecka jen se taky zeptám na ty drátové díly. proč z takhle silného materiálu :shock: je mi jasné že už to asi předělávat nebudeš ale tomu modelu to hodně vezme na realističnosti. ;)
Jan Benc
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 23:05
Bydliště: Přibyslav

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od Jan Benc »

spida: máš pravdu, na rám v kabině by to určitě sneslo menší tloušťku, ale tak nějak dělám z toho co mám k dispozici a zase tolik ten rám vidět nebude. Ale to se uvidí až budu mít hotovo. No a ten zadní rám by měl být taky určítě slabší aspoň podle fotek, ale myslím že tam mám velikost OK, nebo aspoň se mi to tak líbí. No uvíme jak to teda nakonec dopadne...

Jakub: rám v kabině je kombinací drát-špejle-párátka tak nějak je potřeba si rozkreslit ty tvary aby se rám do kabiny vešel, no a pak stačí už jen začít...zadní rám je dělaný v podstatě stejně, u něj jsem ještě omotával jednotlivé úseky papírem abych rám nasílil.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Díky za info, mě ještě napadlo použít klasický neoholený měděný vodič o správném průměru, který bych nakrájel na požadované délky, natvaroval, slepil vteřiňákem a pak jen natřel :)
Jinak ten rám do kabiny mi nepřijde moc velký, jen ten zadní se mi zdá krapítek mohutnější, ale výsledek bude tak jako tak parádní, nejvíce záleží na tom, že jsi se svou prací spokojen ;)

Jakub.
Jan Benc
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 23:05
Bydliště: Přibyslav

Re: Tatra Jamal Evo II - Super race truck 2001/Vimos/1:32

Příspěvek od Jan Benc »

když ty fotky detailů docela zkreslujou, až bude model komplet tak se teprv ukáže ;) a jak říkáš, lepím, protože mě to baví a snažím se, aby to k něčemu vypadalo i když to nemusí být přesně podle skutečnosti.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“