Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
smischek
Příspěvky: 6
Registrován: úte 3.12.2013 16:09

Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od smischek »

Zdravím všechny papírové modeláře. Od zrzka jsem se dozvěděl, že fórum bylo přesunuto tady, a tak to chci zkusit znovu. Hledám tým lidí kteří by se chtěli podílet na tvorbě časopisu pro papírové modeláře. Proto jsem se rozhodl nejdříve oslovit Vás modeláře tady na fóru. Vím, že tady je plno šikovných lidí co mají dobré nápady. Viz. ing. Špendlík a spol. Ti z vás kdo by měli zájem se na tomto projektu podílet, tak mi prosím napište zde na fóru a nebo na můj email: vavrik.jan84@gmail.com
Naposledy upravil(a) smischek dne čtv 12.12.2013 20:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Alfik »

Mělo by to být něco ve stylu ,,Modelář"? Recenze nových modelů,,,škola lepení", úpravy,reklama....?
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Tomys »

hodně štěstí... už to tu bylo několikrát..
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Tomas »

Tiskem nebo elektronicky?
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Michal Dostál »

Už na něčem podobném asi dva měsíce pracuji.
Tak doufám že si nepolezem do zelí :)
smischek
Příspěvky: 6
Registrován: úte 3.12.2013 16:09

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od smischek »

Zdravím všechny kolegy modeláře. Michal Dostál, tak konkurence je prý zdravá :D Pro Toma, elektronicky. Měl by to být plnohodnotný časopis s články, recenzemi, radami i modely. ABC už není co bývalo a na trhu nic není. Takže jsem se rozhodl založit vlastní časopis. Tomyas to máš pravdu, pokud člověk není hodně odhodlaný a nebo nemá ty správné lidi a finance, tak to nedotáhne do konce. Věřím, že tady se najde dost lidí kteří by se na tom rádi chtěli podílet a pokud ne, tak tu člověk může získat užitečné rady.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Kuba78 »

Ebook nebo pdf?
smischek
Příspěvky: 6
Registrován: úte 3.12.2013 16:09

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od smischek »

Zvažuji udělat v časopise i instruktážní videa, takže podle toho se budu rozhodovat.
Uživatelský avatar
KarelM
Příspěvky: 137
Registrován: sob 21.1.2012 14:23
Bydliště: Plasy

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od KarelM »

Je mi jasný že píchnu do vosího hnízda ... co spojit síly svoje ... M.D. + S. ? ( ... aau au au ! )
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Tomys »

:-) Nejde o osvětu, ale o zisk :-). Michala znám a spíš podpořím jeho, než někoho, kdo tady má jen dva příspěvky a ani nevím, jestli ho znám osobně. A i tak to nebude jednoduché. Všichni víme, jak dopadl pokus o elektronický časopis. Nadšení zmizelo hodně rychle.
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Honz88 »

Fandím jakémukoliv projektu, který by propagoval oblast papírových modelů. Ale přece jen jsem k tomu trochu skeptický. Nejsem si jistý, jestli by si takový projekt na sebe vůbec dokázal vydělat. Bohužel mám pocit, že papírové modelářství v posledních letech pomalu umírá. Je to vidět i na počtech prodaných modelů. I tak od toho ale nechci nikoho odrazovat a v rámci svých možností rád pomůžu. Stačí napsat na Honz88@seznam.cz.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1638
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od JoskaM »

Zase by to mohlo vypadat jinak, kdyby se do celého problému zatáhla třeba CPM, nebo MPMPM....takhle mě to příjde jako strašně solové akce.
Taky rád pomůžu, ale "co" se pod tou pomocí skrývá???

PS - adresa gmeil.com tam toho asi moc nedojde, ne?
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Tomys »

CPM ? To už tu bylo. Kdo.byl na schůzi.v Nera ví jaký máme rozpočet. Takže kromě loga asi nijak nepřispěje. A i to je otazka. Muzeum také zatim nemělo ani reklamu v ABC na což sem slečnu.Martinu upozornil. Takže podle mě zůstane u sólo akcí. Michal pokud by to dělal tištěně fandím. Elektronické podobě ne.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Kuba78 »

No vidis a ja si zas myslim ze elektronicka podoba by byla lepsi. Kolik papirovych modelaru kteri jsou potencialni ctenari NEJSOU na netu? A kolik z nich se vubec ma sanci o casopise dovedet?
V papirove podobe resis naklad, neprodane vytisky nebo naopak dotisk, distribuci, kvalitu tisku.. V elektronicke muzes distribuovat ihned, libovolnem mnozstvi a kamkoliv po svete. Jedina vyhoda papiru, ze to muzes cist v klidu treba na zachode, odpada treba s tabletem.
Co se tyce obavy z piratu - kdo posle nekomu ebook muze i naskenovat papir, statisticky se v teto komunite asi nevyplati nejake pirstske ochrany resit. Takze zbyva jen pdf nebo ebook? Ebook hezci, ale treba apple si bere 50 procent zisku za distribuci a muselo by to byt anglicky at to ma nejake ctenarsto.. Takze jednoduche pdf, distribuce linku mailem?

Ale co, muj kseft to neni, at si rozhodne ten kdo se do toho chce pustit.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Můj projekt - časopis pro papírové modeláře

Příspěvek od Ričmond »

Já si právě zase myslím, že aby to mělo smysl (a naději na prodej) by to mělo být tištěné i s modýlkem uvnitř (modýlkem, ne jako ty paskvily z posledních ABC). Protože když to bude elektronicky tak se to dostane akorát tak mezi lidi z fóra a možná o kousek dál. A na fóru je všecko.. Konstrukce, rady, tipy, reporty (to nejdůležitější), novinky..
Takže za mě jedině tisk, myslím, že vše co by bylo v e-podobě je i na fóru.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“